Neringos merą ir savivaldybės įmonės direktorių siekęs papirkti verslininkas nuteistas pagrįstai (1)

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-12

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, atmetė teisiamojo 49-erių verslininko Tomo Petro Radiko iš Panevėžio apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo jis pripažintas kaltu dėl mėginimo papirkti Neringos merą bei dėl uždarosios akcinės bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriaus papirkimo. Nuteistasis privalės sumokėti 20 tūkst. eurų baudą. Iš jo taip pat konfiskuota 10 tūkst. eurų.

T. P. Radikas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Prokuratūra praneša, jog nuteistasis, siekdamas, kad tarp teismo sprendimu nekilnojamojo turto objekto, kuris priklausė UAB „Neringos vanduo“, aukciono laimėtoju pripažinto dalyvio ir šį sprendimą apeliacinės instancijos teisme ginčijančių aukciono organizatoriaus UAB „Neringos vanduo“, Neringos savivaldybės administracijos ir nelaimėjusio aukciono dalyvio būtų sudaryta taikos sutartis, 2021 metų spalį pasiūlė Neringos savivaldybės merui Dariui Jasaičiui kyšį. Pastarajam neišreiškus sutikimo priimti siūlomą kyšį, panevėžietis, siekdamas minėtos taikos sutarties pasirašymo, 2021 metų lapkričio pabaigoje kyšį davė su teisėsaugos institucijomis bendradarbiavusiam bendrovės „Neringos vanduo“ direktoriui Dangerui Aleksandrovui. Apie neteisėtus vyro iš Panevėžio veiksmus STT pareigūnams pranešė Neringos meras.

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai, išnagrinėję bylą, 2023 metų spalį pripažino verslininką kaltu dėl jam inkriminuotų nusikalstamų veiksmų ir skyrė jam 20 tūkst. eurų baudą. Iš jo valstybės nuosavybėn konfiskuotas kyšio dalykas – 10 tūkst. eurų, kuriuos nuteistasis buvo palikęs UAB „Neringos vanduo“ direktoriui dėžutėje su šampano buteliu.

Šį sprendimą nuteistasis skundė Klaipėdos apygardos teismui. Tačiau jo kolegija, kurią sudarė teisėjai Savinijus Katauskas, Dalius Jocys ir Aurelija Sadauskaitė, penktadienį apeliacinį skundą atmetė ir paliko galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį.

Toks sprendimas įsiteisėja iškart po paskelbimo, bet dar gali būti teikiamas kasacinis skundas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. T. P. Radikas buvo sakęs, kad tai darys. Tiesa, ši instancija priima ne visus skundus.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Neringos merą ir savivaldybės įmonės direktorių siekęs papirkti verslininkas nuteistas pagrįstai” komentarų : 1

  1. Zalupa parašė:

    Runkelis pasmirdęs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Neringa laikinai nepasiekiama dviračiais

Vykstant Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako ruožo rekonstrukcijai, Neringos savivaldybė prašo keliautojų susilaikyti nuo kelionių dviračiais į Neringą. Šiuo ...
2024-05-03
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Rekordinio tariamo kyšio byloje - tik viena bausmė (atnaujinta)

Apeliacinis teismas po beveik penkerius metus trukusio proceso pagaliau priėmė nuosprendį baudžiamoje byloje dėl tariamo reikalavimo sumokėti 5,75 mln. litų ...
2024-05-02
Skaityti daugiau

Regionas

Vykstantiems į „Žiobrines“ Neringoje - įvažiavimo lengvata

Šį savaitgalį Neringa organizuoja „Žiobrines“ ir kviečia leistis į kulinarinę kelionę po Kuršių neriją. Čia bus kepami ypatingai paruošti, ant ...
2024-04-25
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This