Didieji prekybos tinklai mažina „Vičiūnų“ gaminių kiekį lentynose

ELTA
Žygimantas Šilobritas (ELTA)
2024-04-14

Didieji Lietuvos prekybos tinklai tikina rimtai žvelgiantys į tai, kad dėl galimo sankcijų pažeidimo „Vičiūnų“ grupei priklausanti įmonė atsidūrė teisėsaugos struktūrų akiratyje. Jų teigimu, Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio įmonei delsiant trauktis iš agresorės Rusijos rinkų, „Vičiūnų“ produkcijos prekybos centrų lentynose palaipsniui mažėja. Savo ruožtu „Maxima“ atstovai tvirtina, kad, atsakingoms institucijoms įrodžius įtariamus sankcijų pažeidimus, gali būti svarstoma visiškai nutraukti sutartį su „Vičiūnų“ grupe.

ELTA nuotr.

„Į pradėto Muitinės departamento tyrimo dėl galimai neteisėtų „Vičiūnų“ grupės įmonių veiksmų išvadas reaguosime. Atsakingoms institucijoms galutinai patvirtinus faktą, kad „Vičiūnai“ sąmoningai pažeidė tarptautines sankcijas – svarstysime dėl sutarties su „Vičiūnais“ nutraukimo“, – Eltai teigė „Maxima“ tinklo komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Pasak jos, „Maxima“ teisininkų komanda nuolatos peržiūri sankcionuojamų tiekėjų sąrašą ir nuo pat Rusijos karo Ukrainoje pradžios su jame esančiais asmenimis ar jų bendrovėmis nebendradarbiauja.

Tam tikrus pokyčius, susijusius su „Vičiūnų“ grupės įmonių gaminių prekyba, žada ir „Rimi“.

„Minėtos įmonės („Vičiūnų“ grupės bendrovės – ELTA) Lietuvoje gamino nedidelę dalį „Rimi“ privačios linijos produkcijos pagal anksčiau priimtus įsipareigojimus. Tačiau jau šių metų vasarą parduotuvių lentynose atsiras kitų tiekėjų pagaminti „Rimi“ privačios etiketės perdirbtos žuvies bei krabų lazdelių iš surimio produktai“, – Eltai komentavo „Rimi“ atstovė Eglė Krasauskienė.

Ji pabrėžė, kad prekybos tinklas atidžiai stebi sankcionuotų asmenų ir ūkio subjektų sąrašą bei prisideda tiek prie nacionalinių, tiek Europos Sąjungos apribojimų įgyvendinimo. E. Krasauskienė taip pat priminė, kad nuo 2022 m. vasario prekybos tinklas neparduoda rusiškų, baltarusiškų ir sankcionuotų įmonių gaminamų prekių.

Tuo metu „Lidl“ nurodo, kad jau kurį laiką nebeprekiauja „Viči“ prekės ženklo produktais. Anot „Lidl Lietuva“ atstovės ryšiams su visuomene Linos Skersytės, parduotuvių lentynose mažėja ir kitų „Vičiūnų“ grupės įmonių pagamintų prekių asortimentas, o vis dar pardavinėjami produktai – žymimi.

„Nuosekliai mažėja ir „Vičiūnų“ grupės mums gaminamų privataus prekės ženklo produktų skaičius. Ant šių produktų pakuočių matomose vietose visuomet buvo žymėjimas, jog produktus gamina „Vičiūnų“ įmonių grupei priklausančios bendrovės. Siekiame, kad klientams visuomet būtų aiškiai suprantama kas yra produktų gamintojas“, – Eltai tvirtino L. Skersytė.

ELTA primena, kad ketvirtadienį prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo „Vičiūnų“ grupės įmonės tarptautinių sankcijų pažeidinėjimo. Šį tyrimą organizuoja ir jį kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai. Tyrimą atlieka Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai.

Antradienį naujienų portalas lrt.lt publikavo tyrimą, kuriuo atskleidė, jog „Vičiūnų“ grupei priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ į Sovetską bent 11 kartų vežė į sankcijas įtrauktas prekes. Pranešama, kad iš Lietuvos į Kaliningradą buvo gabenamos aukšto prioriteto kovos lauko prekėms priskiriami gaminiai bei technologijos.

Prokuratūrai pradėjus tyrimą, „Vičiūnų“ grupės atstovai tvirtina, kad žiniasklaidoje pateikta informacija yra neteisinga.

„Griežtai neigiame žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad minėtos atsarginės detalės yra karinės paskirties. Tai yra maisto gamybos įrengimų veiklos palaikymui skirtos detalės, kurios naudojamos mūsų maisto pramonės įrengimų techniniam palaikymui ir niekuomet nebuvo perparduotos iš „Vičiūnų“ įmonių grupės į išorę“, – Eltai perduotame komentare teigia įmonės komunikacijos vadovė Vilma Veverskė.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Ruoniukams padėti sveikti gali visi

Kasmet į Lietuvos jūrų muziejaus globą patenka apie 20 Baltijos jūros pilkųjų ruonių jauniklių, randamų šalies pajūryje. Šiuo metu Baltijos ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje ir Šventojoje dirbs sezoninės „Rimi“ parduotuvės

Kaip ir kasmet, prasidedant vasarai darbą pradeda sezoninės „Rimi“ parduotuvės – Palangoje durys atveriamos gegužės 23 d., Šventojoje – nuo ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Miestas

Ruoniukams suteiks žemaitiškus vardus

Jau šį šeštadienį, gegužės 18-ąją, minint Tarptautinę muziejų dieną, Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre 12 val. rengiamos ...
2024-05-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This