Klaipėdoje vyks Didžioji sodinukų mugė

Verslas

Balandžio 20 d. prie Klaipėdos „Akropolio“ vyks Didžioji sodinukų mugė.

„Pandemijos metu daug kas įsigijo sodybas, ėmė puoselėti seniau turimas, domėtis, kaip patiems užsiauginti maisto, kuris parduotuviniam niekuomet neprilygs… Sodininkystė ir daržininkystė vėl sugrįžo į madą“, – pranešime cituojama mugės organizatorė, renginių agentūros „Gera gyventi“ įkūrėja ir vadovė Ventė Viteikaitė.

Atėjusieji į renginį galės įsigyti vaismedžių, vaiskrūmių, daržovių sodinukų, gėlių bei dekoratyvinių augalų, prieskoninių ir vaistinių augalų, įvairių priemonių daržui ir sodui įrengti bei prižiūrėti, lauko aksesuarų.

„Dalyvius atrenkame itin kruopščiai, norime užtikrinti tiek platų asortimentą, tiek kokybę“, – tvirtina organizatorė.

Į mugę pakviesti ir stambūs komerciniai medelynai, ir maži gamtiniai ūkiai, pavieniai augintojai – iš viso daugiau nei pusšimtis dalyvių, suvažiuosiančių iš visos Lietuvos. Žadama, kad čia bus galima įsigyti tiek Lietuvoje labiausiai paplitusių nuo seno auginamų veislių, tiek retų egzotinių.

Renginyje bus galima rasti obelų, kriaušių, slyvų, vyšnių, trešnių, šermukšnių, riešutmedžių, serbentų, agrastų, aktinidijų, aviečių, gervuogių, šilauogių, sausmedžių bei kitų vaismedžių ir vaiskrūmių, įvairių daržovių sodinukų, o norintys papuošti aplinką galės rinktis iš įvairių rūšių gėlių ir dekoratyvinių augalų. Renginyje dalyvaus nemažai specializuotų ūkių ir garsių Lietuvos kolekcininkų – iš jų bus galima įsigyti vynuogių, aktinidijų, šilauogių, pomidorų, rožių, bijūnų, taip pat – įvairių prieskoninių ir vaistinių augalų.

„Be to, esame vienintelė mugė Lietuvoje, kurioje bus galima įsigyti grybų auginimo ruošinių. Grybų auginimas Lietuvoje – dar naujiena, tačiau vis daugiau žmonių apie jį teiraujasi. Į lankytojų pageidavimus reaguojame labai rimtai, tad į šių metų renginius pakvietėme ir vieną grybais bei grybų auginimo ruošiniais prekiaujantį ūkininką“, – entuziastingai pasakojo V. Viteikaitė.

Mugėje taip pat bus galima įsigyti specialių substratų bei komposto, trąšų, mulčio, priemonių nuo kenkėjų, įvairių rakandų ir įrankių, vazonų, vazų, tvorelių, lauko skulptūrų ir fontanėlių, inkilų, girdyklų, aplinką papuošti skirtų amatininkų darbų. Bus galima užsisakyti ir pakeltas lysves ar šiltnamį.

Mugės darbo laikas – nuo 9 iki 16 val. Renginys vyks ir rudenį – rugsėjo 14-ąją.

3 Comments

 1. Fuksausis

  Laukem parodos,:)

  Reply
 2. Snobas

  Svarbu, kad palmių būtų!

  Reply
 3. Xxx

  Ir bus kainos 3katus didesnes 🙂 ir nusipirksiu ne ta ka nori. Kelis kart pirkau ir ne tos veisles kur sake. Deja kol vaisiai pasirode teko ne metus palaukt ir ner kam pasiskusti

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Verslas

Gero maisto festivalyje - be pirkėjų antplūdžio

Nors plačiai išreklamuotame vadinamajame gero maisto festivalyje, šeštadienį vykstančiame Klaipėdos „Akropolyje,” išties buvo galima rasti rečiau sutinkamų produktų, bent jau ...
2024-04-06
Skaityti daugiau

Verslas

Spręs dėl lengvatų prekybininkams burlaivių viešnagės metu

Šių metų birželio 27-30 dienomis į Klaipėdą suplauks didieji burlaiviai, jų viešnagės metu bus organizuojama šventinė mugė. Jos dalyvius siūloma ...
2024-04-03
Skaityti daugiau

Verslas

Gero maisto festivalyje - maisto gaminių įvairovė

Balandžio 6 d., šeštadienį, Klaipėdos „Akropolis“  lankytojus pakvies į naują renginį – gastronomijai dedikuotą Gero maisto festivalį. Atėjusieji į renginį ...
2024-04-02
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This