Universiteto ligoninei talkina tarptautinis ekspertas (5)

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-15

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir operacijoms.

Siekdama maksimaliai išnaudoti operacines bei gerinti su jų veikla susijusį darbo organizavimą, įstaiga pasitelkė tarptautinę eksperto patirtį sukaupusį profesionalą iš Jungtinės Karalystės Rytį Kalinauską. Jau kurį laiką jis gilinasi į KUL vykstančius procesus, o šią savaitę lankosi įstaigoje, kur su medikais dalijasi žiniomis ir gerąja praktika.

KUL nuotr.

„Baigiau medicinos studijas Lietuvoje ir sveikatos vadybos studijas Anglijoje. Save realizuoju identifikuojant bei sprendžiant sveikatos sektoriaus iššūkius. Šiuo metu einu Vakarų Hertfordšyro ligoninės direktoriaus strategijai pareigas. Esu atsakingas už ilgalaikį ir sistemišką planavimą. Analizuoju fundamentalius, sudėtingus klausimus ir priimu strateginius sprendimus, kurie leidžia komandai dirbti efektyviau ir geriau“, – pranešime pažymi R. Kalinauskas.

Susidoroti su vadybos iššūkiais jis, kaip konsultantas, padeda ir kitoms Anglijos ligoninėms, dirba projektų vadovu Vilniaus universiteto Santaros klinikose, jau daugiau nei keturis mėnesius konsultuoja KUL operacinių komandą.

„Operacinė yra pati brangiausia ligoninės struktūra. Jos veiklos optimizavimas visų pirma yra labai svarbus pacientams, kad jiems laiku ir greičiau būtų suteikta paslauga, trumpėtų eilės operacijoms. Efektyviai sudėlioti procesai leidžia didesniam pacientų skaičiui suteikti planines paslaugas ir užtikrinti geresnę, patogesnę ir sklandesnę jų patirtį ligoninėje“, – išskirtinę operacinių svarbą ligoninėje akcentuoja KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

Tai svarbu ne tik pacientams, bet ir patiems medikams, kad jie galėtų dirbti sklandžiai, nuspėjamai ir tvariai.

Įstaigai operacinių veiklos optimizavimas teikia ir nemažą finansinę pridėtinę vertę, nes ne tik geriau išnaudojami finansiniai resursai, bet ir generuojama daugiau lėšų.

R.Kalinauskas sako, kad didžiausias iššūkis visose gydymo įstaigose – išankstinis procedūrų planavimas. Norint efektyviau planuoti, būtina gilintis į duomenis, visiems komandos nariams įsitraukti į jų analizę, aktyviai diskutuoti su kolegomis ir kartu priimti geriausius sprendimus.

Vertindamas KUL dabartį ir perspektyvą R.Kalinauskas sakė manąs, jog ligoninė žengia teisinga kryptimi.

„Šioje gydymo įstaigoje viskas juda paslaugų konsolidacijos link. Tokia geroji praktika taikoma ir užsienio šalių sveikatos sektoriuje. Ne vieną mėnesį analizavau KUL operacinių darbą ir duomenis. Galima pasidžiaugti, kad kai kuriuose ligoninės padaliniuose procesai jau dabar puikiai sudėlioti ir funkcionuojantys. Darbuotojai patenkinti darbo aplinka bei rezultatais. Sieksime, kad tokie sėkmingi pavyzdžiai pasklistų po visą įstaigą ir komandos dirbtų glaudžiau“, – sakė R.Kalinauskas, pasak kurio ligoninė turi didelį potencialą, tereikia jį kryptingai ir teisingai išnaudoti.

Žymos: | | | |

Komentarai (5):

Atsakymai į “Universiteto ligoninei talkina tarptautinis ekspertas”: 5

 1. Antanas parašė:

  Nuoširdus prašymas, baikit išsidirbinėti, imkitės darbo. Šitie „užsienietiški ” bajeristai jau lenda per gerklę klaipėdiečiams, po Janušonio prasidėję marazmai turi kažkada baigtis.

 2. Valdao parašė:

  Labai turtinga gyd istaiga. Turi daug laisvu lesu ivairiems expermentamas,vadybai,expertams. Mokesciu moketojai ir med .personalas dziaugiasi siomis naujo vadovo inovacijomis. Taip ir toliau😀

 3. kitas komentaras parašė:

  Mazi pastebejimai.Kam teko tureti reikalu su UK medicina, tas puikiai zino , koks ten jovalas. Eiles milziniskos planines proceduros ir tyr nutempti menesiams ar net metams .Ir visko amzinai truksta. Truksta mediku, viso med ir ne tik med personalo , svaros , tvarkos ir taip be galo. UK ligonines neatlieka ambulatorijoms ar poliklinikoms budingu funkciju ir paslaugu, kas labai populiaru ir nuolat persama Lietuvoje , o turtingesni ir protingesni britai med paslaugu iesko ir randa uz UK ribu . Sio str paskirtis islieka neaiski ir neapibrezta, nes kyla klausimas:-o kam viso to reikia ir kodel iki sio konglomerato sukurimo, abi ligonines kazkaip visai normaliai tvarkesi ir rezultatai nebuvo tragiski. Bet tai palikim istorijai…. ir sekantiems str apie fantastiskas permainas …) Zemaiciai kantrus zmones , islauks ir isklausys dar daug idomiu istoriju.

 4. Juozas J. parašė:

  Laisvas ir teisingas portalas, kuris trina komentarus 🙂 Martynai,kiek ligoninė pačiam moka už pjerą? Kiek reikia sumokėti, kad pjero neskelbtum?

 5. Vardas parašė:

  O operacijos bus daromos ligoninėje ar paciento namuose?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Mayo klinikos dienos Klaipėdoje

Klaipėdos universiteto ligoninė gegužės 24 d., penktadienį, kartu Lietuvos koloproktologų draugija organizuoja tarptautinę mokslinę konferenciją „Mayo klinikos dienos Lietuvoje“. Pilvo ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Sveikata

Konsultavo dėl vėžio

Lietuvoje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Prognozuojama, kad susirgimų skaičius per 10 metų dar išaugs iki 30 ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Nuvarginta reformų Klaipėdos ligoninė žengia į naują pertvarką

„Jeigu visi entuziastingai pasitiktų, tai aš išsigąsčiau”, – taip į klausimą, kaip Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) naujos struktūros ir valdymo ...
2024-05-08
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This