Miesto sveikatos įstaigoms siekia gauti 7 mln. eurų paramos

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-15

Klaipėdos savivaldybė skelbė, jog parengė investicinį planą ir jau pateikė paraišką finansavimui gauti, kad Sveikatos centro veikloje dalyvaujančios miesto gydymo įstaigos galėtų gerinti sąlygas paslaugoms teikti. Siekiama, kad per artimiausius kelerius metus įstaigas pasiektų beveik 7 milijonai eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų. Šias lėšas bus galima skirti naujai medicininei įrangai, baldams įsigyti, patalpoms atnaujinti.

Klaipėdos miesto poliklinikai siekiama atskiro ES finansavimo. Palmiros Mart nuotr.

„Prie Sveikatos centro veiklos prisijungė net 35 gydymo įstaigos, kurios spręsti paslaugų prieinamumo klausimą jau gali bendradarbiaudamos tarpusavyje. Be to, dalyvavimas Sveikatos centro veikloje atveria galimybes modernizuoti turimą infrastruktūrą, pagerinti sąlygas paslaugoms teikti“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Į 7 milijonų eurų finansavimą pretenduoja 17 gydymo įstaigų – tiek savivaldybės pavaldumo, tiek privačių.

Pagal Teritorinės ligonių kasos 2023 m. vasaros duomenis, didžiausios eilės pirminėje grandyje Klaipėdoje yra pas psichiatrus, medicinos psichologus, gydytojus odontologus, šeimos gydytojus – daliai pacientų konsultacijų tenka laukti ilgiau nei 15 dienų. Antrinėje grandyje eilės dar ilgesnės – ilgiau nei 31 dieną daliai pacientų tenka laukti vizito pas kardiologus, endoskopuotojus, neurologus, abdominalinės chirurgijos gydytojus. Rengiant investicinį projektą, apsispręsta lėšas nukreipti būtent į tas sritis, kuriose yra ilgiausios eilės.

Tikinama, kad ir medikų trūkumas iš dalies yra susijęs su darbo sąlygomis: senos statybos įstaigų pastatai, retai atnaujinama sveikatos priežiūros įranga medikų taip pat nemotyvuoja.

Paraiškos vertinimas gali trukti kelis mėnesius, tikimasi, kad sutartį dėl finansavimo su Centrine projektų valdymo agentūra bus galima pasirašyti rudenį, o lėšos Klaipėdos gydymo įstaigas pasieks per 2025-2028 metus.

Sveikatos centras Klaipėdoje sukurtas pernai. Centras veikia funkcinio bendradarbiavimo būdu – tai reiškia, kad įstaigos nėra sujungtos į vieną juridinį vienetą, tačiau paslaugas pacientams užtikrina bendradarbiaudamos tarpusavyje. Klaipėdos miesto poliklinika yra išrinkta koordinuojančia įstaiga, paskirtas centro koordinatorius. Šias pareigas pradėjo eiti dr. Šarūnas Banevičius, iki šiol dirbęs dėstytoju, vykdęs mokslinę veiklą ir koordinavęs vienos iš aukštųjų mokyklų katedros veiklą.

„Sveikatos centro įstaigų teikiamų paslaugų spektras pasipildys tokiomis paslaugomis kaip akušerijos ir ginekologijos, kardiologijos, oftalmologijos, neurologijos ir dienos stacionaro paslaugomis“, – sako dr. Šarūnas Banevičius.

Klaipėdos miesto poliklinikai siekiama atskiro ES finansavimo. Žadama, kad pastatas bus ne tik atnaujintas, bet ir perplanuotas, atsisakoma nenaudingų plotų bei užtikrinama, kad patalpos būtų išnaudojamos racionaliai. Pastatą numatoma remontuoti dalimis, tad įstaigos iškraustyti nereikės, veiklą bus galima tęsti tame pačiame pastate. Numatoma, kad darbai čia startuos 2026-aisiais ir bus baigti apie 2028 m.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika, Svarbu

Klaipėdos mero vienvaldystei Finansų komitetas nepritarė

Arvydo Vaitkaus užgaidai vienasmeniškai priimti „galutinį sprendimą dėl Klaipėdos kultūros magistrų vardų skaičiaus ir suteikimo” nepritarė trečiadienį posėdžiavęs miesto Tarybos Finansų ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Švietimas

Vaikų vasaros stovykloms - per 300 tūkst. eurų

Klaipėdos savivaldybė praneša paskirsčiusi finansavimą vaikų vasaros poilsio programoms. Savivaldybės lėšos skiriamos 119 stovyklų organizuoti, tai yra beveik 30 daugiau ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Girgždančio Biržos tilto remontas: brangu, brangiau ir dar negreitai?

„Tai, ko gero, prie to tilto remonto mes negreit dar prieisime, – taip Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This