Plaukti per Ramųjį vandenyną besiruošiantis klaipėdietis pradeda naują etapą

Fotoreportažai, Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-15

43-iejų keliautojas, visuomenininkas ir karys savanoris Aurimas Mockus, rudenį vienas, be pagalbos ir sustojimų valtimi nusprendęs irtis per Ramųjį vandenyną, pirmą kartą nuleido į vandenį savo valtį ir realiomis sąlygomis išbandė jos saugumą.

Vitos Jurevičienės nuotr.

„Pervertimo testas buvo būtinas, siekiant įsitikinti, kad atliekant valties įrengimo darbus nebuvo pažeista jos konstrukcija, taip pat ar ji gerai išlaiko savo plūdrumą, yra sandari ir stabili. Testą valtis laikė su 400 kilogramų papildomo svorio – į specialų vandens balastinį triumą buvo prileista 400 litrų vandens, kuris padėjo imituoti valties užsikrovimą. Abu persivertimai – vienas be žmogaus viduje, o kitas su – pavyko puikiai. Specialistai, kurie stebėjo viską vietoje, sakė, kad valtis labai gerai laikosi ant vandens ir mano, kad bangoms ją perversti bus sudėtinga“, – pasakoja A. Mockus.

Pasak jo, nuleidus valtį ant vandens teko susidurti su labai dideliu vėju, tačiau jis taip pat leido pajusti valties svorį ir tai, kaip sunku ją valdyti tokiomis ekstremaliomis oro sąlygomis. Ši patirtis privertė padaryti tam tikras išvadas ir sprendimus, pavyzdžiui – A. Mockus turės pasigaminti naujus, platesnius irklus, dėl patogumo pakelti jų poziciją šiek tiek į viršų, taip pat atlikti korekcijas numatomame kelionės maršrute.

„Kelionės pradžioje labai svarbu sugebėti valtį nuplukdyti nuo kranto vėjo pagalba, nes maksimaliai pakrauta ji bus labai sunki – svers apie 1-1,2 tonos. O jeigu nuo San Diego pakrantės dar į mane pūstų ir nepalankus vėjas, tai tektų susidurti su rizika būti nuneštam į Meksiką“, – aiškina keliautojas.

„Jau ne kartą teko gauti užklausų iš žmonių Lietuvoje ir užsienyje, kaip jie galėtų finansiškai prisidėti prie kelionės įgyvendinimo, todėl su komanda nusprendėme sukurti virtualią erdvę, kurioje jie tai galėtų padaryti. Norėjosi už indėlį į kelionės biudžetą pasiūlyti ką nors vertingo atgal, todėl prisidėjusiems finansiškai, priklausomai nuo sumos, siūlome simbolinius kelionės kilometrus, nuotrauką ant valties integruotame dizaine ir video linkėjimus iš Ramiojo vandenyno“, – sako klaipėdietis.

Pasak keliautojo, prisidėti prie kelionės visi norintys galės iki birželio pabaigos, apsilankę specialioje jo internetinės svetainės (aurimasmockus.lt) skiltyje – „Tapk kelionės dalimi“. Šioje svetainėje A. Mockus pristatys ir unikalius suvenyrus, pagamintus iš originalaus valties korpuso. Juos taip pat galės įsigyti tie, kurie nori prie kelionės įgyvendinimo prisidėti finansiškai.

Pasakodamas apie artimiausius planus, A. Mockus sako, kad pasiruošimas kelionei įsibėgėja ir netrukus prasidės naujas etapas.

„Išbandžius valtį realiomis sąlygomis, prie fizinio pasiruošimo sporto salėje galima bus pridėti ir irklavimą Kuršių mariose. Be to, irklavimo metu turėsiu svarbią užduotį – kiekvienam daiktui rasti vietą valtyje, kad jis būtų pritvirtintas ten, kur būtų patogiausia jį pasiekti“, – atskleidžia keliautojas.

Dar kovo mėnesį jis sekėjams pristatė video vlogus. Jie iki pat kelionės starto rudenį bus reguliariai talpinami Aurimo Mockaus „YouTube“ kanale. Šiuose vloguose keliautojas pristatys detalų video pasakojimą apie valties įsigijimo istoriją, valties įrengimo ir paruošimo įleidimui į vandenį darbus, treniruotes bei daugelį kitų projekto etapų. Iki šiol A. Mockus pristatė jau 4 video vlogus – juose galima pamatyti, kaip jis rinkosi valties irklus, svečiavosi pas Aurimą Valujavičių, išbandė palydovinio interneto ryšio techniką ir akumuliatorius bei pirko kitą valties įrengimui reikalingą įrangą.

Gegužę keliautojas žada visuomenei pristatyti unikalų valties dizainą ir jos vardą.

Kelionę jis numato pradėti rugsėjį – nuo San Diego (JAV, Kalifornija) plauks iki Brisbano (Australija) ir sieks tapti pirmuoju tai padariusiu žmogumi pasaulyje. Per didžiausią pasaulio vandenyną Aurimas plukdys labai svarbią žinutę – „Lithuania stands together“. Ja siekiama pagerbti kare mirusius ukrainiečius ir priminti pasauliui, kad negalime nustoti padėti šaliai, kuri kovoja už mūsų visų laisvę.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Aurimas Mockus savo jėgas išbandė Baltijos jūroje

Iki plaukimo per Ramųjį vandenyną starto likus vos keliems mėnesiams Aurimas Mockus išbandė savo jėgas ir valtį Baltijos jūroje. Visą ...
2024-07-02
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Ramųjį vandenyną šturmuos „Kuršis“

Iki šiol nieko neatliktą žygį – nuplaukti 12 000 kilometrų nuo Kalifornijos (JAV) iki Brisbano (Australija) irkline valtimi – pasiryžęs ...
2024-05-16
Skaityti daugiau

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Šimtmečio vėliavų žygis pasiekė finišą

Sekmadienio popietę „Šimtmečio vėliavų žygio“ dalyviai Klaipėdoje baigė savo kelionę, trukusią tris dienas. Šaulių sąjungos organizuotas žygis, skirtas paminėti Mažosios ...
2023-06-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This