Pradeda veikti universiteto STEAM centras (1)

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-15

Klaipėdos universitete (KU) oficialiai atidarytas metodinis STEAM centras. Tai pirmasis iš trijų Lietuvoje numatytų sukurti metodinių centrų.

Jo komanda veiklą pradėjo 2023-iųjų rugsėjo 1-ąją, o oficialiai duris atvėręs naujas laboratorijų kompleksas tik padidins centro veiklos galimybes ir Vakarų Lietuvoje kurs naujas, 7-12 klasių jaunuoliams pritaikytas mokslinio pažinimo metodikas.

„Įkurtuvės ne tik šventė, bet ir Klaipėdos universiteto įsipareigojimas kurti naują madą, kad STEM specialybės, tie dalykai, kurie kartais pateikiami, kaip sunkiau išmokstami, vėl taptų madingi“,- kalbėjo į atidarymo renginį atvykęs švietimo, mokslo ir sporto viceministras Justas Nugaras.

Jo teigimu, naujos technologijos, nauja įranga ir pastatai gali padėti moksleiviams patikėti, kad tikslieji mokslai gali būti jų gyvenimo kelias, padėti jiems atrasti technologijas iš naujo, rinktis universitetus ir mokslininkų kelią.

„Lietuvai tai svarbu. Jeigu mes norime būti pažangi, didelę pridėtinę vertę kuriančios ekonomikos šalimi, mums reikia, kad STEM užkratas išplistų“,- pažymėjo ministerijos atstovas.

Simbolinės juostelės perkirpimo ceremonijai asistavo du robotai-humanoidai Pipiras ir Eglė, publiką pradžiuginę dar nematytos stilistikos šokiu. Beje, Pipiras, sparčiai besimokantis lietuvių kalbos, taip pat pristatomas kaip KU metodinio STEAM centro komandos narys.

Simbolinį įkurtuvių raktą perėmusi KU metodinio STEAM centro vadovė dr. Aelita Bredelytė džiaugėsi atsiveriančiomis naujomis galimybės.

„STEAM esmė – ne pastatai ir ne įrenginiai, o naujos idėjos, kurios gimsta ir yra įgyvendinamos kūrybiškai panaudojant turimas žinias bei technines galimybes. Taip su komanda įsivaizduojame šio komplekso darbą, tokiu keliu kreipsime visus mūsų centro lankytojus: mažiau monotonijos, daugiau pažinimo per patyrimą ir kūrybos“,- sakė centro vadovė.

Pasak KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, pedagogai ypač reikšmingi naujojo centro komandos veiklos partneriai.

„Sieksime jiems suteikti papildomų kompetencijų ir instrumentų kreipti jaunimą kūrybiško, disciplinų ribas peržengiančio tobulėjimo link“,- akcentavo KU rektorius.

KU metodiniame STEAM centre veiks biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos, robotikos-IT ir specializuota jūrinė laboratorijos, FabLab skaitmeninė gamybos technologijų erdvė. Atskira STEAM klasė įkurta Kopgalyje, greta KU Žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijos. Centre suburtos komandos padedami 7-12 klasių mokiniai galės vykdyti biologijos ir chemijos tiriamuosius darbus, gilintis į fizikos reiškinius, spręsti inžinerijos uždavinius, 3D spausdintuvu gaminti plastiko gaminius, valdyti robotus ir dronus, tirti žuvų gyvenseną, analizuoti su jūrine problematika susijusius mokslinius iššūkius ir kt. veiklas. Čia taip pat bus vykdomos STEAM dalykų kvalifikacijos tobulinimo programos pedagogams.

KU metodiniame STEAM centre be administracijos personalo dirba 6 metodininkai ir laborantai, metodininkai turi pedagoginius ir mokslo laipsnius.

KU metodinio STEAM centro projekto įgyvendinimas nuo pirminių idėjų generavimo iki simbolinio įkurtuvių rakto truko kone penkerius metus, į centro infrastruktūrą investuota – apie 1,5 mln. Eur.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Pradeda veikti universiteto STEAM centras” komentarų : 1

  1. Garlėkis parašė:

    O kaip lietuviškai skambėtų pilnas pavadinimas: STEM ir STEAM?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Klaipėdos universitetas - tvariausias Lietuvoje

Naujausiuose „Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2024“ reitinguose Klaipėdos universitetas (KU) įvertintas aukščiausiai iš visų Lietuvos universitetų. Šiuose reitinguose ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

ELTA

Seimas linkęs Jūreivystės mokyklos reorganizacijai

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo inicijuojama Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) reorganizacija. Projektu numatoma, kad LAJM taptų ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Sportas

Atidaryta atnaujinta KU sporto salė

Ketvirtadienį atidaryta atnaujinta Klaipėdos universiteto (KU) Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto sporto salė. Į ją savarankiškai ir saugiai patekti bei ...
2024-06-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This