„Grigeo Klaipėda“ ir vandentiekininkai susikibo dėl šimtų tūkstančių 

Svarbu, Verslas
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-04-16

Po teisėsaugininkų nustatyto fakto, jog pilnai neišvalytomis nuotekomis teršė Kuršių marias, uostamiesčio vandentiekininkų paslaugomis priversta naudotis AB „Grigeo Klaipėda“ už tai pilnai neatsiskaito. Susiklosčius tokiai situacijai, uostamiesčio savivaldybės valdomas „Klaipėdos vanduo“ teikia ieškinius teismams.

Abiejų įmonių vadovai teigia, kad tokią padėtį nulėmė pasikeitęs teisinis reglamentavimas, kurį įmonės suvokia skirtingai. Pasak „Grigeo Klaipėda“ generalinio direktoriaus Tomo Eikino, kadangi pati ministerija nepateikia išaiškinimo, tad neliko nieko kito, tik spręsti ginčą teisminiu keliu.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Klaipėdos apylinkės teismas vasario pradžioje atsisakė priimti „Klaipėdos vandens“ ieškinį „Grigeo Klaipėda“ dėl 50 735,05 Eur skolos ir 10 proc. dydžio palūkanų priteisimo. Tokį neigiamą savo verdiktą šis teismas motyvavo aplinkybe, kad ši įmonė jau yra pateikusi ir ieškinį Klaipėdos apygardos teismui. Esą jis grindžiamas tais pačiais faktiniais duomenimis ir dėl tos pačios 2022 m. pabaigoje sudarytos laikinosios nuotekų tvarkymo paslaugų pirkimo–pardavimo sutarties. Šis teismas laikėsi nuomonės, kad „Klaipėdos vanduo“ turi reikšti tik vieną ieškinį dėl visos skolos, o ne du dėl skirtingų mokėjimo periodų.

Nesutikdami su tokiu sprendimu vandentiekininkai apskundė jį Klaipėdos apygardos teismui ir jo teisėja Raimonda Andrulienė, išnagrinėjusi skundą, nusprendė, kad pirma instancija buvo neteisi. Jos priimtoje nutartyje pažymima, kad Klaipėdos apygardos teismui pateiktas ieškinys nesuteikia pirmosios instancijos teismui pagrindo konstatuoti kokius nors trūkumus.

„Bylos nėra tapačios ir reikalavimai nesidubliuoja, skiriasi tiek ieškinio dalykas, tiek pagrindas“, – rašoma nutartyje, pabrėžiant, kad Klaipėdos apygardos teisme nagrinėjama byla yra žymiai didesnės apimties, ginčo suma čia siekia 302 935,18 Eur, o joje keliami klausimai yra susiję ir su kitomis sutartimis.

Šia iškart įsigaliojusia nutartimi pirmosios instancijos teismo sprendimas buvo panaikintas ir ieškinio priėmimo klausimas perduotas nagrinėti iš naujo.

„Klaipėdos vandens“ generalinis direktorius Benitas Jonikas „Atvirai Klaipėdai“ aiškino, kad „Grigeo Klaipėda“ skola susidarė dėl „skaičiavimo niuansų pasikeitus formulėms“.

„Pasikeitė įstatymas ir dabar abi pusės skirtingai jį traktuoja“, – sakė B. Jonikas.

Analogiškai kalbėjo ir „Grigeo Klaipėda“ vadovas T. Eikinas.

„Esmė yra visiškai neaiškiame naujame reglamentavime, kurio negali paaiškinti ir pati Aplinkos ministerija. Užklausėme jos, bet atsakymo nėra. Kadangi neaišku nei klientui, nei paslaugos teikėjui, neliko nieko kito tik aiškintis teisme. Tikrai nėra jokio piktybiškumo iš mūsų pusės“, – sakė T. Eikinas.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Ragina laistymo sistemas naudoti nakties metu

Atšilus orams ir įsibėgėjant sodininkystės sezonui AB „Klaipėdos vanduo“ fiksuoja, jog vandens sunaudojama ženkliai daugiau, tad vėl yra gyvenviečių, kur ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

„Grigeo Klaipėda“ ir aplinkosaugininkų ginčas grįžta į pirminę stadiją

Ginčas tarp AB „Grigeo Klaipėda“ ir aplinkosaugininkų, nepatvirtinusius jos parengto aplinkos atkūrimo priemonių plano, turės būti iš naujo pradėtas nagrinėti ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

ELTA

Teršalams iš marių šalinti panaudojo nendrių biomasę

Teršalus iš Kuršių marių gamtinės aplinkos pašalinti įsipareigojusi uostamiesčio kartono gamintoja „Grigeo Klaipėda“ kartu su inžinieriais sukūrė baldų gamybai ir ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This