Jūrų muziejus pradeda naują sezoną

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-16

Nuo šio trečiadienio – balandžio 17 dienos – Lietuvos jūrų muziejus pradeda 45-ąjį sezoną, dirbdamas ne tik savaitgalį, o nuo trečiadienio iki sekmadienio.

E. Lasio nuotr.

Pasak įstaigos direktorės Olgos Žalienės, muziejus turi ambiciją tapti muziejumi, kuriame apsilankė visa Lietuva.

– Todėl šiemet pasieksime labiausiai nuo jūros nutolusi regioną – Aukštaitiją. Projektas ,,Su jūra mes didesni‘‘ keliaus po Uteną, Biržus ir Rokiškį, – sako Olga Žalienė. – Šiuose miestuose bus eksponuojama paroda apie povandeninę Baltijos archeologiją ,,Baltijos gelmių istorijos“, organizuojamas seminaras vietos švietimo bendruomenei, diskusija su istorikais apie Lietuvą – jūrinę valstybę ir kartu su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru bei klaipėdiečiais menininkais sukurtas koncertas – vizuali poetinė istorija apie žmogų gyvenantį prie jūros.

Balandžio 25-ąją muziejus kviečia minėti Pasaulinę pingvinų dieną. Nuotoliniame edukaciniame renginyje moksleivių laukia pažintis su šiais ypatingais vandens paukščiais, kurie skraido ne ore, bet vandenyje bei rytinė mankšta su pingvine Smilte.

Kartu su sezono pradžia startuoja ir renginiai pačiame muziejuje. Tarptautinės muziejų dienos ir nakties proga Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre vyks baigiamasis ruoniukų-pamestinukų vardų konkurso renginys – Vardynų šventė, Dangės upėje prie laivo-muziejaus M52 ,,Sūduvis“ bus rengiama imitacinė minos paieška su povandeniniais dronais, laivo denyje koncertuos Karinių jūrų pajėgų orkestras. Muziejuje bus vedami edukaciniai užsiėmimai ekologijos tema, o vakaras bus dedikuojamas Tarptautinei Europos muziejų nakčiai – Baltijos jūros reabilitacijos centre rengiamas Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro koncertas.

Ir toliau muziejus tęsia ambicingą ,,įjūrinimo“ programą, pernai pradėtą drauge su partneriais – Klaipėdos universitetu ir VšĮ „Klaipėdos šventės“ – trimetį projektą „Burių miestas“, kuriuo siekiame supažindinti klaipėdiečius su gyvenimu po burėmis. Miestiečiai vėl bus kviečiami plaukti tradiciniais mediniais laivais, o pasibaigus laivybos sezonui – kviečiami į edukacinius užsiėmimus Lietuvos medinio burinio laivyno angare.

Įsibėgėja ir penkiametis projektas „Į jūrą visa Lietuva“. Šiais metais numatoma pakviesti Tauragės ir Telšių mokyklas dalyvauti Vandenyno iššūkyje. Bus atrinkta 120 gimnazistų, kurių lauks ypatinga patirtis – plaukimas Klaipėdos universiteto burlaiviu ,,Odisėja“.

Jubiliejinės Jūros šventės proga muziejus ruošia ir dar vieną dovaną – jau neatsiejama šios šventės dalimi tapusį istorinių laivų paradą ,,Dangės flotilė“.

Vasarą muziejus lankytojams pasiūlys ir naują ekspoziciją „Jūros ir Lietuva: 793–1918 m.“, kurioje atspindėti jūriniai Lietuvos istorijos epizodai, pasakojant konkrečius siužetus iš kiekvieno laikotarpio, leidžiančias perteikti žmogaus, visuomenės ir valstybės santykį.

Rudenėjant muziejaus lankytojų laukia dvi išskirtinės parodos – Aurimo Valujavičiaus legendinės ,,Lituanicos“ ekspozicija ,,Irklais per Atlantą“ ir belgų fotografo, tyrinėtojo, publicisto Christian Clauwers fortografijų paroda „Kiek dar turime laiko?“. Joje – įspūdingi, sukrečiantys gamtos vaizdai, kuriuos jis užfiksavo pabuvojęs abiejuose Žemės rutulio ašigaliuose bei keliaudamas per penkis pasaulio vandenynus.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Smiltynės gatvės projektavimas sustabdytas atbuline eiga

„Stabdyti sutarties vykdymą nuo 2023 m. lapkričio 29 d. iki 2024 m. liepos 1 d.”, – tokį susitarimą šių metų ...
2024-05-26
Skaityti daugiau

Kultūra

Kviečia Europos muziejų naktis: programa

Gegužės 18-ąją, šeštadienį, Klaipėdos kultūrinės įstaigos ir muziejai kviečia švęsti Europos muziejų naktį. Šiai progai Klaipėdos muziejai ir kultūrinės įstaigos ...
2024-05-14
Skaityti daugiau

Miestas

Ruoniukams suteiks žemaitiškus vardus

Jau šį šeštadienį, gegužės 18-ąją, minint Tarptautinę muziejų dieną, Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre 12 val. rengiamos ...
2024-05-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This