Lietuvos karo laivas dalyvauja tarptautinėje operacijoje Baltijos jūroje

ELTA
ELTA
2024-04-17

Lietuvos kariuomenė (LK) praneša, jog nuo pirmadienio Lietuvos karo laivas „Skalvis“ dalyvauja Baltijos jūroje vykstančioje tarptautinėje sprogmenų paieškos ir naikinimo operacijoje „Open Spirit 24“.

Pasak kariuomenės, Lietuvos priešmininis laivas operacijos metu jau identifikavo minų inkarus, kas leido nustatyti buvusią minavimo liniją. Laivas tęsia paieškas, mat, praplėtus paieškos rajoną, tikimasi rasti ir neutralizuoti nuo karų užsilikusias jūrines minas.

„Tarptautinė operacija „Open Spirit 24“ be to, kad užtikrina laivybos saugumą nuo I ir II pasaulinių karų grėsmingų reliktų, taip pat demonstruoja NATO karinių laivynų vienybę ir prisideda prie potencialaus priešininko atgrasymo“, – pranešime cituojamas operacijai vadovaujantis Estijos karinių jūrų pajėgų karininkas kapitonas leitenantas Ottas Laanemets.

Jo teigimu, Aljanso valstybių priešmininių laivų veiksmai yra viena iš pagrindinių užduočių Baltijos jūroje, siekiant išlaikyti atvirus jūrų kelius, kad būtų užtikrintas sąjungininkų pagalbos atvykimas.

Šiemet išminavimo operacijoje Estijos teritoriniuose vandenyse dalyvauja 14 laivų, 11 narų-išminuotojų ir povandeninių robotų komandų iš 16 valstybių karinių laivynų. Iš viso operacijoje dalyvauja per 700 karių, tarp kurių – laivų įgulos ir narai-išminuotojai iš Suomijos ir Švedijos. 

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Universiteto ir kariuomenės sutartį primins ąžuoliukas

Ketvirtadienį pasirašyta Lietuvos kariuomenės ir Klaipėdos universiteto (KU) bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys ir KU rektorius ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Kodėl Baltijos jūros vanduo ne toks kaip Graikijos ar Italijos paplūdimiuose?

Ar kada nors pasvajojote, kad, atvykę į Baltijos pajūrį, galėsite džiaugtis turkio spalvos skaidria ir šilta jūra? Neabejoju, kad taip. ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Darbostogos iš pajūrio: pliusai ir minusai

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This