Metai prie Klaipėdos valdžios šturvalo: sėkmės ir nesėkmės (7)

Nuomonės
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-17

Sėkme reikėtų vadinti pastangas darbuotis atnaujinant daugiabučių namų kiemus, ugdymo įstaigas ir jų aplinką – dėmesio anksčiau tam tikrai stokota. Nesėkmėmis – bandymą išromyti kultūrą stalininiu principu ir negalią suvaldyti didžiausių bei svarbiausių žmonėms projektų. Nors prieš rinkimus girtasi, kad būtent šioje srityje būsimi miesto tėvai ir pamotės yra stipriausi.

Evaldo Vėgėlės piešinys

Nors tiek būsimas meras Arvydas Vaitkus, tiek jo bendražygiai kritikavo nuolat brangstančią ir užsitęsusią naujosios mokyklos Senvagės gatvėje statybą, bet jiems valdant ji toliau brango ir nebuvo baigta laiku. Nuodėmes galima nurašyti pirmtakams – yra pagrindo. Kaip ir dėl to, kad prieš Kalėdas miesto transporto eismą dėl nevalyto sniego gatvėse buvo ištikęs kolapsas.

Tačiau dėl taip ir nepradėtos Atgimimo aikštės rekonstrukcijos kaltinti ši valdžia gali tik save. Ypač prisimenant, kad dabartinis meras žadėjo labai atidžiai visą to atnaujinimo dokumentaciją išstudijuoti. Deja, net statybos rangovo kol kas dar nepavyko rasti, o požeminio garažo tikriausiai belaukiančiam Arūnui Tumai lieka graužtis pirštus, vis pasižiūrint, kiek dar liko iki alkūnės. Arba – iki kadencijos pabaigos.

Daugelis klaipėdiečių nežinia ar kada atleis šiai valdžiai už nutrauktus naujosios Jūrininkų poliklinikos statybos bei Baltijos ir Taikos prospektų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos projektus. Medikai ir šoferiai tikrai neatleis.

Kruopščiai skaičiuojant, šių ir kitų projektų nutraukimo kaštai gali siekti beveik milijoną eurų. Tai yra iššvaistyti klaipėdiečių pinigai. Jeigu savivaldybėje būtų opozicija ji, prie gero noro, galėtų kelti klausimą dėl baudžiamosios atsakomybės. Bet opozicija iš esmės tik pataikauja valdantiesiems. O tai yra dar viena nesėkmė. Nes ji apima ir viešų diskusijų stoką, nes visos diskusijos dėl priimamų sprendimų yra ne viešos: Tarybos ir jos komitetų posėdžiai tėra formalumas, nuobodybė. Sprendimai priimami užkulisiuose. Demokratija pralaimi. Tokia dabar, tat, yra pasaulinė mada…

Įšleivojusi mėšlinais batais į subtilų kultūros lauką nauja valdžia prarado daug. Jau nekalbant apie tai, kad tas norimas reformas buvo galima padaryti be pykčio, bendru sutarimu. Bet kur tau – norėjo kraujo.

Dabar dar kelis dešimtmečius apie Klaipėdą tikriausiai bus kalbama kaip apie miestą, ujantį kultūrą. Nors realybė gal bus ir kitokia, niekam tai nerūpės… Bent miesto galvoms tai nerūpi: jos gyvena ne Klaipėdoje – baigs kadenciją ir sugrįš į savo kaimus.

Žadėtų 10 tūkst. naujų parkavimo vietų per šią kadenciją valdžiai nepavyks įrengti – ji pati tai jau pripažino. Bet šūkis – gražus. Ir pastangos įtikti šoferiams – seksualios. Tačiau šoferiai įsius, kai porai metų bus uždarytas Biržos tiltas. Arba kai jis, valdžiai metus laiko nesugebant rasti rangovo jo rekonstrukcijai, vieną dieną sugrius. Neduok, Die…

Per metus nesugebėta priimti sprendimo dėl dar vieno tilto statybos, nors pripažįstama, kad jis yra būtinas. Be šių abiejų objektų ilgai kuriama ir brangstanti pagrindinės miesto transporto ašies – Taikos pr., Tiltų ir Herkaus Mantos gatvių – eismo valdymo sistema netenka prasmės.

Toliau žengiant viešai neišdiskutuotų, nepasvertų sprendimų keliu ir per ateinančius metus projektų vykdymas buksuos, o naujoms kapinėms vietos taip ir nebus rasta. Valdžia lies asfaltą ant orą teršiančių asmenų įnorių egoizmo ir tyliai ties keliuką iš Žaliojo slėnio į Klaipėdą, kad meras patogiau galėtų iš darbo namo parvažiuoti. 

Bet Dangė ir toliau tekės savo vaga, kaip ir mūsų kasdieniai rūpesčiai.

Tūlas gali pamanyti, kad per daug dėmesio skyriau valdžios kritikai, o ne pagyroms. Tačiau pagyrų, maloningasis skaitytojau, gali rasti vietos žiniasklaidoje, nes Klaipėdos valdžia viešiesiems ryšiams šiemet atseikėjo apie pusę milijono eurų. Ten dabar – tik puikios žinios: viskas yra ir bus gerai ir dar geriau. Ir tai yra didžiausia nesėkmė.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (7):

Atsakymai į “Metai prie Klaipėdos valdžios šturvalo: sėkmės ir nesėkmės”: 7

 1. Dėdukas parašė:

  Nebūkite marazmatikais, ne meras išrinko į miesto tarybą tuos „deputatus”, išrinko patys klaipėdiečiai, o merui tenka su jais dirbti. Taryboje daug politinių beraščių ir demagogų ir už tai mero nedera kaltinti. Šunys loja, o Vaitkaus darbai juda į priekį, viskas gana gerai, o svarbiausia, kad miestas savotiškai atsikratė konservatorių valdžios, kurie buvo nei velniui, nei žmogui netikę. Liberalai tapo jaunaisiais socialdemokratais, manau, kad ir čia nieko tragiško nenutiko. Būti dabartiniu liberalu man, kad ir pensininkui, būtų gėda.

 2. žinau parašė:

  vieną – vietos laikraštukai (VE ir Klaipėda) nupirkti savivaldybės pinigais. Apie mero darbus – kaip apie mirusio (neduok Dieve). Čia perkeltine prasme- arba gerai arba nieko… O šiaip jau su kultūriniu proveržiu Klaipėdoje liūdni laikai, nes diletantai valdo…Korsakė, beje, žodžio nebegauna niekur. Meras uždraudė kalbėti viešai…:)

 3. Vardas parašė:

  Apsišaukėliai, apsišikėliai, štai kas jie! Dėl parkavimo vietų buvo iš pat pradžių aišku, kad utopija, tik neišmanėliai taip galėjo žadėti. Dėl Atgimimo aikštės kiek šaukė, tai ko dabar nutylo? Raugelė fotkino plyteles, tai jo dabar tyla? Dėl mokyklos kiek šaukė, Vaitkus žadėjo kreiptis į teisėsaugą, tai kur?!

 4. dar nenusivylusi parašė:

  Petrošiui pasiguoskit,gal ras išeičių.

 5. Tai jau tikrai parašė:

  nelinksma. Prieš rinkimus A.Vaitkus daug pasakojo, žadėjo – naujiems sumanymams darbo grupes kurs, savivaldybės administracijos reformas darys, specus pritrauks, viską gaivins, savivaldybės duris atrakins…, bet per metus iš mero neteko girdėti nei vienos naujos idėjos miestui. Senai kurpti projektai stabdomi arba, bandant ką nors realizuoti, ir tie patys stringa. Prieš nosį stovintis Paštas toliau byra ir merdi. Metai praėjo. Kas naujo miestui planuojama, kas kuriama, strateguojama, kur tos darbo grupės ir ką jos veikia? Jokios info apie tai. Viskas kaip savam kieme-nuo kaimynų paslaptyje. Kaip buvo ir uoste. O taip žadėta-administracijos reforma jau užrūgusi, toliau su tais pačiais lipdomas tas pats Š. Net ir buvusios kultūros organizatoriai, bet ir tie patys išsilakstė. Mero „komandoje” pataikūnai ir diletantai šaknis suleido, savivaldybės durys nuo „pašalinių” užrakintos ir akylai saugomos sargo. Dar kruta tik kuklūs einamieji pasitvarkymai, pasiremontavimai, pasidažymai su mero fb postais apie tai. Ir gausios moteryčių su V.E. liaupsės. Jau ir net Biržos tilto nebepavyksta „pramankštinti” nors gatvės lyg ir kai kur švaresnės. Buvo ir netikro švyturio lemputėmis pamirksėjimas. Gal tiek visiems ir gana?

 6. Ligita parašė:

  kaip taikliai! skaitau ir negaliu patikėti, kad kažkas turi drąsos visa tai pasakyti. visa kita nupirkta vietos žiniasklaida tik pinigus skaičiuoja ir mulkina žmones… sėkmės visiems pakalikams. kiek ilgai vaidinsit dar šitą teatrą?

 7. Karalius parašė:

  Surašyta visa tiesa. Karalius nuogas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Ypatingo žiedo istorija*

Spyglys be galo džiaugiasi, kad ketvirtadienį veidaknygę aptiko Meno kenkėjų sąjungos (MeKeSa) puslapį. Ir skuba su „Atviros Klaipėdos“ skaitytojais pasidalinti dar ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This