Rengs specialistus SGD terminalui (1)

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-17

Trečiadienį tarptautinė energijos terminalų operatorė AB „KN Energies“ (KN), suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo-saugyklos „Independence“ techninė operatorė UAB „Hoegh LNG Klaipėda“ ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM) pasirašė trišalį susitarimą, kuriuo įsipareigojo plėtoti ir auginti jūrininkų kompetencijas, reikalingas SGD laivų-saugyklų bei SGD dujovežių aptarnavimui, valdymui ir priežiūrai.

Susitarimą pasirašė „KN Energies“ Komercijos direktorius Mindaugas Navikas, „Hoegh LNG Klaipėda“ vadovas Mindaugas Petrauskas ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Vaclav Stankevič. Organizatorių nuotr.

AB „KN Energies“ generalinio direktoriaus Dariaus Šilenskio teigimu, įvertinus geopolitinę situaciją, toks žingsnis yra sveikintinas ir toliaregiškas, užtikrinant jūrininkų kompetencijų, reikalingų SGD laivams-saugykloms ir SGD dujovežiams aptarnauti, auginimą Lietuvoje bei Europoje.

„SGD terminalas su laivu-saugykla „Independence“ yra kritinė infrastruktūra, užtikrinanti Lietuvos ir regiono energetinį saugumą ir nepriklausomybę. Labai svarbi saugumo užtikrinimo dalis yra šį terminalą valdančių ir operuojančių žmonių kompetenciją ir įgūdžiai, taigi jaunosios jūrininkų kartos kompetencijų ugdymas šioje specifinėje srityje tikrai reikalingas. Paruošti šios srities ekspertai ne tik atlieps jūrinės bendruomenės lūkesčius, bet ir stiprins Lietuvos kaip jūrinės valstybės patrauklumą ir konkurencingumą“, – pranešime cituojamas „KN Energies“ vadovas.

Trišalį susitarimą dėl jaunųjų jūrininkų kompetencijų ugdymo pasirašė „KN Energies“ Komercijos direktorius Mindaugas Navikas, „Hoegh LNG Klaipėda“ vadovas Mindaugas Petrauskas ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktorius Vaclav Stankevič. Jos pagrindu LAJM įsipareigojo peržiūrėti ir koreguoti jūrinių studijų programas siekiant studentams suteikti daugiau žinių apie SGD terminalų ir SGD dujovežių priežiūrą, valdymą bei aptarnavimą, o KN kartu su „Hoegh LNG Klaipėda“ – sudaryti sąlygas mokamai studentų praktikai ir paskaitoms terminale bei finansuoti šią veiklą.

Pagal susitarimą KN kartu su „Hoegh LNG Klaipėda“ įsipareigoja sudaryti sąlygas iki dviejų studentų mokamai praktikai laive-saugykloje, kuri truks iki pusmečio. Taip pat studentams bus organizuojamos praktinės paskaitos, kurių metu „Independence“ terminale vadovaujantys jūrininkai pasidalins darbo specifika ir gerąja darbo SGD dujovežiuose praktika.

„KN Energies“ kompensuos kitas su kadetų praktika susijusias išlaidas bei mokės rinkos lygį atitinkantį atlygį už praktiką. Po studijų abi bendrovės pasilieka teisę pateikti darbo pasiūlymus geriausiems studentams.

Numatoma, kad studijų programos bus atnaujintos ir praktika studentams terminale bus pasiruošta teikti nuo 2025 metų.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Rengs specialistus SGD terminalui” komentarų : 1

  1. Rasa parašė:

    Gera žinia, tikiuosi, kad pagaliau pradės dirbti mūsiškiai, lietuviai specialistai. Sėkmės Vadovui Vaclovui Stankievičiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Uostas ir jūra

Naftininkai susirūpino „aukštesniu saugos kultūros lygiu”

„Saugos kultūros lygio įvertinimo, audito ir gerintinų sričių identifikavimo paslauga. Saugos strategijos 2030 metams parengimas ir strategijos įgyvendinimo plano parengimas”, ...
2024-07-06
Skaityti daugiau

ELTA

Galutinai pritarta Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos reorganizacijai

Seimas antradienį pritarė Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) reorganizacijai. Numatoma, kad LAJM taps Vilnius Tech padaliniu Klaipėdoje – Lietuvos jūreivystės ...
2024-06-25
Skaityti daugiau

ELTA

Kodėl kitąmet augs SGD terminalo veiklos kaštai?

Lietuvai iki kitų metų išpirkus suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivą-saugyklą „Independence“, terminalo veiklos kaštai didės dėl iki nulio sumažintos pastoviosios ...
2024-06-24
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This