Girtas vairavęs kapelionas ir toliau ilsėsis nuo vairo (3)

Regionas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-04-18

Pirmos instancijos teismas nesutiko su Jūrininkų ligoninės kapeliono ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos rezidento Sauliaus Stumbros, kuris vairavo lengvai išgėręs, argumentais, kad jam reikėtų anksčiau laiko grąžinti vairuotojo pažymėjimą.

„Atvira Klaipėda“ jau rašė, kad 45-erių kunigas policijos pareigūnams įkliuvo vasario 11-ąją, 9.20 val. Palangoje Klaipėdos plente, kai vairavo automobilį „Skoda Superb” su 0,53 prom. Antru pūtimu į alkotesterį jis įpūtė jau daugiau – 0,67 prom.

Saulius Stumbra teismo salėje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Už vairavimą lengvai apsvaigus (daugiau negu 0,4, bet ne daugiau negu 1,5 promilės) Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą nuo 300 iki 450 eurų ir privalomą teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo vienerių iki pusantrų metų. Nuo 2003-ųjų kunigaujančiam S. Stumbrai Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (KAVPK) pareigūnas Petras Mačiulis jau po aštuonių dienų po pažeidimo padarymo skyrė švelnesnę sankciją – 800 eurų baudą ir atėmė teises tik pusei metų, kartu nurodydamas, jog metus laiko jis galės vairuoti tik automobilį, kuriame bus įrengtas vadinamasis alkoblokas.

Visgi kapelionas panoro vairuotojo pažymėjimą susigrąžinti anksčiau ir padavė skundą Plungės apylinkės teismo Palangos rūmams. Be advokato teismo posėdyje dalyvavęs S. Stumbra tikino, jog prašymą sušvelninti bausmę teikia ne dėl asmeninės naudos, o kad galėtų „tinkamai vykdyti tarnystę“. Kapelionas dėstė, jog dirba keliose institucijoje ir jam labai dažnai tenka naudotis automobiliu, kad galėtų patarnauti ligoniams. Ganytojas taip pat teigė, jog dalyvauja ir komisijos, besirūpinančios organų donorystės reikalais, veikloje.

Vyras aiškino, kad vairavimo išvakarėse buvo išgėręs „šiek tiek stipresnio“ draugų iš Vokietijos parvežto alaus.

Kunigą užstojo ir laikinasis Klaipėdos universiteto ligoninės filialo vadovas Algirdas Liutkus, surašęs atitinkamą charakteristiką. Joje pažymėta, kad S. Stumbra šioje ligoninėje dirba nuo 2010 m. ir per visą tą laikotarpį užsitarnavo pagarbą „dėl gero būdo, sąžiningumo, meilės savo tarnystei“. Anot laikinojo filialo vadovo, tai yra aukštos inteligencijos ir moralės žmogus, ligoninės Etikos komisijos narys.

Tuo metu KAVPK nesutiko su tokiu dvasininko skundu. Komisariatas akcentavo, kad S. Stumbra padarė vieną pavojingiausių nusižengimų, be to jam buvo paskirta alternatyvi bauda. Anot policijos, kunigas nurodė įprastas, niekuo neišsiskiriančias aplinkybes.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Vaida Railienė konstatavo, kad KAVP tinkamai išnagrinėjo šio administracinio nusižengimo aplinkybes ir paskyrė pagrįstą baudą. Teismas taip pat akcentavo, kad S. Stumbra padarė vieną sunkiausių Kelių eismo pažeidimų ir taip sukėlė pavojų tiek savo, tiek kitų eismo dalyvių sveikatai ir gyvybėms.

Atkreiptas dėmesys ir į faktą, kad neblaivumo laipsnis jį tikrinant pareigūnams didėjo, o ne mažėjo, tad kunigas tikriausiai buvo išgėręs ryte, o ne vakare, kaip kad tikino jis pats.

Nutartyje akcentuojama ir tai, kad būdamas kapelionu S. Stumbra turėtų būti itin pavyzdingu piliečiu. Jis, anot teismo, prieš darydamas tokį pažeidimą, elgdamasis itin neatsakingai ir pavojingai, turėjo įsivertinti visas gresiančias pasekmės.

Bylos duomenimis, S. Stumbra iki šiol buvo keturis kartus baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Per pastaruosius penkerius metus – vieną kartą, tačiau iki šiol girtas prie vairo pareigūnams nebuvo įkliuvęs.

Anot teismo, teigiama ligoninės charakteristika negali būti lengvinanti aplinkybė tokiu atveju. Taip teismo nuomone, S. Stumbra gali ir toliau vykdyti savo pareigas neturėdamas vairuotojo pažymėjimo, nes jos nėra tiesiogiai susijusios su vairavimu. Kartu nutartyje pažymima ir teismų praktika, kad net ir tada, kai darbas yra neatsiejamas nuo vairavimo, tai irgi ne visada yra pagrindas švelninti atitinkamą sankciją.

Galiausiai teismas pabrėžė, kad baudos sumokėjimas yra įprasta nusižengusiųjų pareiga, o policija kapelionui ir taip buvo paskyrusi švelnesnę sankciją.

Tokia nutartis dar gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui.

Žymos: | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Girtas vairavęs kapelionas ir toliau ilsėsis nuo vairo”: 3

  1. Vai vai parašė:

    Tai taip išeina, kad kunigėlis dar ir melavo teismui apie vakarykštį alų? O tai kaip tada su tuo aštuntu dievo įsakymu „Nekalbėk netiesos”? Jis čia tik avelėms, o ne ganytojams?

  2. Taip,teisingai parašė:

    Viskas teisingai.
    Raktinis žodis DIRBA keliose institucijoje ir jam dažnai tenka naudotis automobiliu. O kuo jis skiriasi nuo kitų piliečių, kuriems reikia važinėtis į darbą ir iš darbo, vaikus nuvežt ir pan.? Šitas tai savo malonumui gyvena, kaip pas Dievą kišenėje.Teks išmokti naudotis viešuoju transportu arba Boltu, alga ir aukos leidžia. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Teises pragėręs kapelionas prašo teismo malonės 

Vieną šių metų vasario sekmadienį lengvai išgėręs prie vairo sėdęs ir policijai pakliuvęs Jūrininkų ligoninės kapelionas ir Palangos Švč. Mergelės ...
2024-04-13
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Pernai sukčiai Klaipėdos apskrityje išviliojo 1,5 mln. eurų

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovai penktadienį pristatė 2023 m. veiklos rezultatus: per praėjusius metus buvo užregistruota 4816 nusikalstamų veikų, ...
2024-02-09
Skaityti daugiau

Regionas

Girtas latvis medikų pagalbos atsisakė, bet akistatos su policija neišvengė

Pasieniečiai, suskubę į pagalbą nuo kelio nuvažiavusio automobilio vairuotojui, įtarė, kad jis gali būti neblaivus. Atvykę policijos pareigūnai vyrui nustatė ...
2024-01-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This