Pradeda Jūreivystės mokyklos reorganizaciją

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-18

Praėjus porai mėnesių po Vyriausybės sprendimo Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą (LAJM) padaryti Vilnius TECH padaliniu Klaipėdoje – Lietuvos jūreivystės akademija, pradedamos formaliosios reorganizacijos procedūros.

LAJM ketvirtadienį išsiuntė raštišką pranešimą partneriams, kad jau yra parengtos reorganizavimo sąlygos. Reorganizavimas bus vykdomas prijungimo būdu – Klaipėdos įstaigos kaip juridinio asmens po reorganizavimo neliks, visas jos turtas ir pareigos pereis Vilniaus Gedimino technikos universitetui, kuris tęs savo veiklą tuo pačiu pavadinimu. Naujos redakcijos jo statutą turės patvirtinti Seimas.

Kartu akcentuojama, jog reorganizavimas bus vykdomas ir pabaigtas tik tuo atveju, jeigu Vyriausybė patvirtins šias sąlygas ir priims sprendimą dėl tokio reorganizavimo.

Planuojama, kad reorganizavimas bus užbaigtas iki šių metų rugsėjo 30 d

Tokį reorganizacijos modelį buvo pasiūlysi Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos suburta komisija. Būtent tokį variantą siūlė ir LAJM, nors ją norėjo prisijungti Klaipėdos universitetas, o tokią perspektyvą palaikė kai kurie uostamiesčio verslo atstovai.

Valstybinių kolegijų pateiktas iniciatyvas vertino komisija, sudaryta iš ministerijos, Lietuvos mokslo tarybos, Studijų kokybės vertinimo centro, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, „Investuok Lietuvoje“, Lietuvos švietimo tarybos, Lietuvos studentų sąjungos, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo atstovų ir aukštojo mokslo ekspertų.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Švietimas

Projektuojamas Jūreivystės mokyklos mokymų centras

„Projektuojamas mokymų centras komponuojamas į bendrą pastatų ansamblį su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos pagrindiniu pastatu adresu I. Kanto g.7”, – ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Švietimas

Jūreivystės mokykloje - istorinė absolventų laida

Išleista dar viena Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) absolventų laida. Ši laida užims ypatingą vietą LAJM istorijoje, nes kitiems absolventams ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

ELTA

Seimas linkęs Jūreivystės mokyklos reorganizacijai

Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo inicijuojama Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos (LAJM) reorganizacija. Projektu numatoma, kad LAJM taptų ...
2024-06-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This