Pradės projektuoti poliklinikos rekonstrukciją (2)

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-18

Uostamiesčio savivaldybė skelbia, kad netrukus bus pradėtas rengti Klaipėdos miesto poliklinikos kapitalinio remonto techninis projektas. Miesto savivaldybė jau baigė konkursines procedūras ir pasirašė sutartį su laimėjusia projektavimo bendrove.

Palmiros Mart nuotr.

„Miesto poliklinikos pastato atnaujinimas – svarbus žingsnis siekiant, kad gyventojai galėtų naudotis aukštos kokybės paslaugomis tam pritaikytame pastate, kad būtų sukurtos tinkamos erdvės, reikalingos paslaugų plėtrai, pagerėtų darbo sąlygos medikams. Mūsų siekis – po vienu stogu sutelkti daugelį klaipėdiečiams reikalingų paslaugų, sukurti čia stiprų medicinos centrą, o be infrastruktūros sutvarkymo tai būtų sunkiai įmanoma. Šis pastatas turi didžiulį potencialą, kurį būtina išnaudoti. Vis dar stebina požiūris, kai siūloma imtis naujų statybų ignoruojant turimo turto pritaikymo galimybes“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Žinia, ši miesto valdžia atsisakė pirmtakų planų statyti naują Jūrininkų polikliniką Birutės gatvėje ir nusprendė geriau rekonstruoti Klaipėdos miesto poliklinikos pastatą.

Poliklinikos modernizavimo ir automobilių stovėjimo aikštelės statybos techninio projekto parengimo konkursą laimėjo UAB „Synergy Solutions“. Pagal sutarties sąlygas, projektas turės būti parengtas per 10 mėnesių.

Sutarties vertė – 278,9 tūkst. eurų. Į šią kainą įeina statinio projektavimo užduotyje nurodytos tyrinėjimų paslaugos; techninio projekto parengimo paslaugos, projekto vykdymo priežiūros paslaugos, taip pat – teritorijos prie pastato Taikos pr. 76 detaliojo plano korektūros paslaugos (detaliojo plano korektūra, nesant poreikiui, nebus užsakoma, tokiu atveju už ją nebus mokama).

Planuojama, kad kapitalinis poliklinikos remontas galėtų startuoti 2026 metų pradžioje.

Poliklinikos, esančios Taikos pr. 76, bendras plotas – 11,6 tūkst. kvadratinių metrų. Žadama, kad 1979 metais iškilęs pastatas bus ne tik atnaujintas, bet ir perplanuotos erdvės atsisakant nenaudingų plotų bei užtikrinant, kad patalpos būtų išnaudojamos racionaliai.

Pastatą numatoma remontuoti dalimis, tad įstaigos iškraustyti nereikės, veiklą bus galima tęsti tame pačiame pastate. Numatyta išplėsti ir prie poliklinikos esančią automobilių stovėjimo aikštelę. Tikimasi, kad apie 2028 m. baigus darbus atsivers galimybės čia sutelkti dar didesnį skaičių reikalingų specialistų ir paslaugų.

Klaipėdos miesto poliklinika – didžiausia pirminės sveikatos priežiūros įstaiga Klaipėdoje, įstaigos savininkė – miesto savivaldybė. Šiai poliklinikai savo sveikatos priežiūrą yra patikėję beveik 35 tūkst. gyventojų. Klaipėdos miesto poliklinika taip pat yra viena iš 35 medicinos įstaigų, pasirašiusių bendradarbiavimo sutartį dėl dalyvavimo Sveikatos centro veikloje. Toks centras Klaipėdoje veikia funkcinio bendradarbiavimo būdu – tai reiškia, kad įstaigos nėra sujungiamos į vieną juridinį vienetą, tačiau paslaugas pacientams užtikrina bendradarbiaudamos tarpusavyje. Klaipėdos miesto poliklinika yra išrinkta koordinuojančia įstaiga.

Žymos: | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Pradės projektuoti poliklinikos rekonstrukciją”: 2

  1. T parašė:

    Dvarponis visiškai nesupranta ką daro, apgailėtinas diletantas!

  2. Dalia parašė:

    Ir kas čia labai protingo ir kiek sutaupyta jei seną nudėvėtą „gargarą” perstatyti. Pasikonsultuokit , mere, su statybininkais ir tada leiskit daryti tokias nesąmones. O kiek užmokėta už jūrininkų spc naują projektą? Geriau visą Klaipėdą po vienu stogu? O kad žmonėms iš šiaurinės miesto dalies belstis per visą miestą- ne visi ratuoti- į tai nusispjauti. Ne didelė bėda jei koks sinjoras autobuse po 30 min važiavimo nusibaigs. O gal vis tik prie naujai suprojektuotos jùrininkų poliklinikos kažkos šulas gyvena, kuriam statybos peizažą gadins???

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Linai Šukytei-Korsakei meras valdžios nepatikėjo*

Taip jau nutiko, kad prezidento inauguracijos proga penktadienį Klaipėdos valdžios viršūnėje liko vieniša vicemerė Lina Šukytė-Korsakė. Tai praktiškai miestas liko ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Ką meras skatina už „už asmeninį išskirtinį indėlį“?*

Pirmąjį šių metų ketvirtį 171 Klaipėdos savivaldybės darbuotojas buvo paskatintas „įvertinus veiklą, kaip viršijančią lūkesčius”, o antrąjį ketvirtį tokių apdovanojimų vertų ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Spyglys

Meras mokosi iš Džo Baideno*

„Klaipėda galbūt tapo geru miestu, didmiesčiu visai Lietuvai, kad šioj srity Lietuvoj praktiškai nevaldant potvynių yra labai rimtos problemos, nes ...
2024-07-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This