Gala koncertu atvėrė naująjį Klaipėdos muzikinį teatrą (4)

Fotoreportažai, Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-21

Šeštadienio vakarą įspūdingu gala koncertu publikai atsivėrė naujieji Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rūmai. Gala koncertas sujungė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestrą, chorą, baleto trupę, solistus ir svečius – pasaulyje ir šalyje žinomus solistus bei dirigentus. Pirmasis po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šalyje pastatytas muzikinis teatras kviečia apsilankyti, rašoma teatro pranešime.

„Klaipėdoje publikai duris atveria vienintelė, pirmoji Nepriklausomoje Lietuvoje sukurta ir iš pagrindų pastatyta, sceniniam menui skirta erdvė, – pranešime cituojama teatro vadovė Laima Vilimienė. – Siekiame, kad Klaipėdos kultūrą reprezentuojantis Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras taptų šalies kultūros vartais į pasaulį. Teatro bendruomenės tvirtybė, visų gero linkinčių, sumanių ir profesionalių žmonių palaikymas, padėjo įveikti visas kliūtis, vienaip ar kitaip trikdžiusias sklandų statybų procesą ir teatro veiklą. Grakštus teatro pastatas, kurio eksterjere ir interjere atsispindi Baltijos jūros gamtos įkvėptos formos ir faktūros, taps ne tik teatro kolektyvų naujaisiais namais, bet ir palikimu ateities kartoms“.

Martyno Aleksos ir Dainiaus Kažukausko nuotr.

Linkėjimai

Dr. Jolanta Karpavičienė, prezidento patarėja, susirinkusiems perdavė šalies prezidento Gitano Nausėdos sveikinimus, o kultūros ministras Simonas Kairys dėkojo už didžiulį gausios komandos indėlį.

„Būta įvairių iššūkių, bet atsivėrus naujiems teatro rūmams visa tai užsimiršta. Ateinančios kartos džiaugsis šiuo statiniu dar ne vieną šimtą metų ir minės šią įsimintiną datą. Kultūrinis vyksmas šalyje vienas aktyviausių per visą nepriklausomybės laikotarpį, viena po kitos atidaromos vis naujos kultūrinės erdvės. Džiaugiuosi Lietuvos valstybės branda ir kultūrai skiriamu dėmesiu. Net netoli vykstant karui tiesiog būtina dalyvauti kultūriniuose renginiuose ir patirti meną. Kviečiu nepasiduoti ir visada prisiminti, kad Klaipėdoje duris atvėrė naujas teatras, kuriam esate labai reikalingi. Linkiu, kad šis teatras taptų traukos centru ne tik šaliai, bet ir Baltijos jūros regionui“,- linkėjo S. Kairys.

Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus džiaugėsi ne tik moderniu nauju pastatu, kūrybai ypatingas galias suteikiančiais sprendiniais, įspūdingu interjeru ir eksterjeru, bet ir čia dirbančiais žmonėmis. „Linkiu iš šio pastato dar ne kartą išsilieti į elingą bei pasaulį stebinti dar ne vienu įspūdingu pastatymu“,- sakė miesto meras A. Vaitkus.

Į gala koncertą susirinko būrys garbių svečių iš Lietuvos nacionalinių ir valstybinių teatrų, koncertinių organizacijų, kultūros įstaigų, verslo, teatro rėmėjai. Uostamiestyje sulaukta ir svečių iš kitų Europos teatrų.

Atidarymo koncertas

Publika mėgavosi įspūdingu teatro atidarymo gala koncertu, kurį sukūrė režisierius Dalius Abaris, režisieriaus asistentė Karina Novikova, kostiumų stilistė Agnė Kuzmickaitė, grimo dailininkė Aira Braždienė, šviesų dailininkas Andrius Stasiulis.

Nuskambėjus specialiai šiam renginiui kompozitoriaus Donato Bielkausko sukurtam prologui, kuriame susipynė statybiniai garsai ir orkestro instrumentų skambesiai, koncerto programą fanfaromis iš Richardo Strausso simfoninės poemos „Taip kalbėjo Zaratustra“ pradėjo vyriausiojo dirigento Tomo Ambrozaičio diriguojamas KVMT orkestras.

Pirmasis į salę „Jūra“ atplaukė Richardo Wagnerio operos „Skrajojantis olandas“ kapitonas – kone trisdešimt metų „Aalto“ muzikiniame teatre Esene (Vokietija) dainuojantis klaipėdietis, bosas Almas Švilpa. Būtent operos „Skrajojantis olandas“ pastatymas senajame elinge muzikinio teatro rengiamą Tarptautinį Klaipėdos festivalį išgarsino visame pasaulyje bei atnešė visus įmanomus šalies apdovanojimus.

Pasaulinėse scenose dainuojanti operos solistė Katerina Estrada Tretyakova džiaugėsi galėdama dainuoti teatro, kuriame ir prasidėjo jos karjera, atidarymo iškilmėse. K. Estrada Tretyakova atliko Margaritos ariją iš Charles Gounod operos „Faustas“.

Vienas žymiausių visų laikų Lietuvos bosų Vladimiras Prudnikovas vėl tapo Mažvydu iš Audronės Žigaitytės operos „Mažvydas“. V. Prudnikovas šią partiją atliko irpremjeroje 1988 m. balandžio 23 dieną, kai muzikos vadovo ir dirigento Gintaro Rinkevičiaus pastatyta opera tapo pirmuoju spektakliu naujai įkurtame Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre.  Istorinis momentas, jog ir šį kartą KVMT orkestrui dirigavo Gintaras Rinkevičius!

Vytautas Juozapaitis, vienas žinomiausių šiuolaikinių Lietuvos baritonų, ne kartą dainavo daugiau nei trisdešimt metų gyvuojančio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro pastatymuose. Gala koncerte mėgautasi jo atliekamomis arijomis ir duetu su V. Prudnikovu.

Koncerte skambėjo ištrauka iš pirmojo nacionalinio kūrinio, pastatyto Klaipėdoje šaliai atgavus nepriklausomybę – Giedriaus Kuprevičiaus operos „Prūsai“. Prie dirigento pulto stojo kompozitorius, vyriausiasis chormeisteris, teatre dirbantis daugiau nei trisdešimt metų – Vladimiras Konstantinovas.

Gala koncerto klausytojus sužavėjo ištrauka iš J. Bock miuziklo „Smuikininkas ant stogo“. Publika daugiau nei dvidešimt metų šį spektaklį tituluoja vienu mylimiausių ir neleidžia užleisti pozicijų repertuare. Žemiškais ir dangiškais turtais vaizdingai rūpinosi Tevjė – publikos mylimas solistas Mindaugas Rojus. KVMT orkestrui dirigavo 85-erių metų jubiliejų švenčiantis pirmasis  teatro garbės dirigentas Stanislavas Domarkas, kurio iniciatyvos dėka „Smuikininkas ant stogo“ ir užgimė Klaipėdos scenoje.

Publika išvydo ir ištrauką iš publikos pamėgto, daugybę apdovanojimų pelniusio Eduardo Balsio baleto „Eglė žalčių karalienė“. Šoko KVMT baleto trupės artistai.

Daugiau nei trisdešimt metų KVMT dainuojanti primadona Rita Petrauskaitė koncerte atliko Undinės ariją iš Antonino Dvoržako to paties pavadinimo operos.

Jaunieji teatro solistai – Beata Ignatavičiūtė ir Giedrius Gečys – 2023 m. vasarą dainavę istorijų operos  „Klaipėda“ premjeroje, scenoje vėl susitiko kaip šio spektaklio herojai: Mėmelio prefektas Gabrielis Žanas Petisnė ir jo moteris, kuriai Klaipėda lyg pasaulio užkampis.

Skambėjo ir žymusis choras „O Fortuna“ iš Klaipėdos festivalyje pristatytos Carlo Orffo kantatos „Carmina Burana“, kurį atliko Muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, diriguojami kantatos muzikos vadovo bei dirigento Roberto Šerveniko.

Baigiamajam Giuseppe Verdi „La Traviata“ kūriniui „Libiamo ne’lieti calici“ (Brindisi) scenoje drauge su kviestiniais svečiais pasirodė teatro solistai, choristai ir visi teatro darbuotojai.

Svečių galeriją rasite Muzikinio teatro feisbuko paskyroje.

INFORMACIJA

Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą statė generalinis rangovas „Infes“, techninio projekto rengėjai – įmonės „Inžinerinė mintis“ ir „Studio GA“, interjero projektą parengė „Mama architects“, akustiką kūrė „Akustika plius“, statinio statybos techninė priežiūrą ir valdymą vykdė „Statybų inžinerinės paslaugos“, scenos technologijų tiekėjai „PropointLT“ ir „Scenos techninis servisas“.

Žymos: | | | | | | | | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Gala koncertu atvėrė naująjį Klaipėdos muzikinį teatrą”: 4

 1. Puikiai ir taikliai parašė:

  Dėkui „Teatro gerbėjai” Komentaras , vertas Dešimtuko…Bravo

 2. Žiūrovas parašė:

  Koncertas per ilgas, nuobodus, dar be pertraukos. Juozapaitis jau nebepadainuoja visiškai, tad dainuoti jau ir nebereikėtų. Mindaugo Rojaus į šią sceną išleisti tiesiog negalima, nes tai dainavimu sunku pavadinti, nebent Darbėnuose saviems. Sugadino Tevjės dainą, klausyti buvo sunku. Renginyje tiesiog labai trūko TEATRO.

  • Nebuvau, bet įdomu parašė:

   Būtent, tikri muzikos , šokio, baleto meno mylėtojai laukia gerų, labai gerų pasirodymų , aukščiausios klasės operos, operetės, baleto solistų. Žiūrėsim. O kol kas mums Stancikas pasakoja kiek raktų nuo įvairių durų, kiek kilometrų elektros kabelio, kiek metalo, armatūros kiek molio sunaudota šiam UNIKALIAM Muzikiniam teatrui. Ponia Puteikienė, net drąsiai pareiškė – tai bus geriausias TEATRAS visoje Lietuvoje. Okei, pagyvensim pamatysim…. Lauksim, lauksim Žoržo Bizė, Wolfgango Amadeus Mocarto, Džiuzepės Verdžio, Giacomo Puccini, Gioachino Rossini operų su aukščiausios klasės atikėjais. Ir man klausytojui visai nesvarbu kiek metrų ar kilometrų to kabelio paklota. Pirmas blynas panašu, kad bus prisvilęs kviečiant žiūrovą už 70 eurų klausytis muzikinio įrašo. Nebent Stancikas dainuotų, o Vilimienė diriguotų. Šposiukas toks…

  • Teatro gerbėja parašė:

   Žinoma, daugeliui iš mūsų norisi tik kritikuoti ir piktintis ,o ne džiūgauti.Bet..nors daugiau nei 40 metų gyvenu Klaipėdoje,mačiau ir šilto ir šalto,bet labai džiūgauti dėl tokio muzikinio teatro ir tokioje vietoje nelabai galiu. -ta naujoji ir gražioji teatro dalis lyg prielipas prie visiškai kitokios architektūros statinio ir dar su krūva problemų,kur parkuoti ,kaip atvažiuoti.Buvo galimybė tą teatrą pastatyti ant marių kranto ir tikrai būtume turėję unikalų uostamiestį puošusį Teatrą!!Bet įtakingiesiems pasirodė kitaip..Na nebent bilietų kainos atbaidys lankytojus ir užteks tiek tų parkavimo vietų,kiek atvyks žiūrovų(jei A.Tumai nepavyks su požeminiu garažu).Siūlau Muzikinio Teatro vadovybei įdėją-neiperkantiems bilietų į spektaklius,pardavinėti bilietus į apžvalgines ekskursijas po atgimusį teatrą,kaip pvz.po Valdovų rūmus.Būtų daug lankytojų..
   Antraštės apie atidaryme dalyvavusiu garbingus svečius ,mano akimis melas-Prezidentas neatvyko,ministras Kairys dėl savo sprendimų nepamirštamojo kūrėjo A.Tumino atvejo ir kitų poelgių man yra užribyje ,o ne gerbiamųjų sąraše.O ką bekalbėti apie pirmu numeriu įamžintus ponus Bosus ir eilę kitų su gerbiamumu nieko bendro neturinčius piliečius.
   P.S.Įdomu kiek iš visų tų svečių pirko bilietus po 150€ ir kur jais buvo prekiaujama?
   Bet visvien džiugu, kad statoma,o ne griaunama.Kūrybinės sėkmės į savo namus grįžusiam Muzikinio Teatro kolektyvui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Švietimas

Įtarimai pasirodžius girtai darbe – dar vienai direktorei 

Klaipėdoje per pastaruosius metus fiksuotas dar vienas atvejis, kai švietimo įstaigos vadovė darbe pasirodė galimai neblaivi. Tokie įtarimai dabar krito ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Miestas

Mirė žurnalistė Gražina Juodytė, laidotuvės ketvirtadienį (atnaujinta)

Portalas ve.lt praneša, jog mirė klaipėdietė žurnalistė Gražina Juodytė. Šį balandį jai sukako 78 metai. Praėjusią vasarą per miesto gimtadienį ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This