Naują atmintiną dieną siūloma skirti Vilko vaikams (1)

ELTA
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
2024-04-21

Į atmintinų dienų sąrašą siūloma įtraukti Vilko vaikų atminimui skirtą dieną. Jei Seimas pritartų, ji būtų minima rugsėjo 14-ąją.

Siekiant aktualizuoti Vilko vaikų atminimą, tai siūlančias organizacijos „Edelweiss – Wolfskinder“ inicijuotas Atmintinų dienų įstatymo pataisas įregistravo Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija.

Iš Piliavos emigruojantys rytprūsiečiai. www.pinterest.co.uk nuotr.

Rugsėjo 14 d. pasirinkta, nes buvę Rytprūsių krašto vokiečių vaikai 1991 m. rugsėjo 14 d. pirmą kartą organizavo susitikimą Klaipėdoje, o vėliau kreipėsi dėl bendrijos „Edelweiss“ įregistravimo.

Projekto autorių teigimu, ši data tapo simboliniu lūžiu, leidusiu Vilko vaikams siekti trauminės patirties socialinio pripažinimo ir teisingumo Vokietijoje.

„Rusijos sukelto karo Ukrainoje metu yra pastebėtas išaugęs susidomėjimas tiek nacionaliniu, tiek ir tarptautiniu mastu Vilko vaikų istorija ir išgyvenusiųjų asmenų biografijomis. Vilko vaikų temos aktualizavimas prisidės prie Lietuvos įvaizdžio gerinimo. Taip pat padės Lietuvos ambasadoms bendradarbiauti su Vokietijos atstovybėmis ir ambasadomis, vykdant projektus ir organizuojant bendrus renginius bei veiklas. Vilko vaikų atminimas bus prasmingas edukacijos srityje, atskleidžiant šių asmenų ir jų ainių patirtis“, – sako įstatymo pataisų autoriai.

Vilko vaikai Lietuvos atminties kultūroje geriau atpažįstami kaip nepilnamečiai vaikai, kurie Antrojo pasaulinio karo pabaigos ar pokario metais dėl bado pėsčiomis, vežimais ir prekiniais traukiniais pasiekė sovietų okupuotą Lietuvą, ieškant maisto ir prieglobsčio.

Skaičiuojama, kad Rytprūsių krašto vokiečių vaikų sovietų Lietuvoje galėjo būti apie 6-8 tūkstančiai.

Šiuo metu Atmintinų dienų įstatyme nėra numatyta dienos, kuri būtų skirta Vilko vaikų atminimui.

Tikimasi, kad ši nauja atmintina diena prisidės prie Lietuvos įvaizdžio gerinimo, kultūrinių ryšių su Vokietija stiprinimo, bendrų tarptautinių mokslinių ir kultūrinių veiklų organizavimo.

Kaip ELTA jau skelbė, balandžio 18 d. Seimas priėmė Atmintinų dienų  įstatymo pataisas, papildydamas atmintinų dienų sąrašą naujomis – jaunimo darbuotojams, lituanistinėms mokykloms ir mecenatystei skirtomis dienomis.

Jaunimo darbuotojo diena bus minima gegužės 14 d., Lituanistinės mokyklos diena – rugpjūčio 10 d., Mecenatystės diena – lapkričio 15 d.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Naują atmintiną dieną siūloma skirti Vilko vaikams” komentarų : 1

  1. Humanoidas parašė:

    Vilko vaikai neturi būti tapatinami su Ukrainos vaikais, jų traumu kaltininke yra nacistine Vokietija ir jų tėveliai , kurie tikėjo Hitleriu. Dabar maišomi skirtingi dalykai, Ukrainos vaikai kenčia dėl Rusijos agresijos, o Rytprusiu naciams puolant Ukraina, Baltarusija ir Rusija kentėjo tu šalių vaikai. Turi būti padaryta takoskyra. Kodel niekas neklausia tada kodel jų tėvai neprotestavo prieš Hitleri ir nestabdė kara? O todėl, kad šventai tikėjo Hitleriu ir vaikai buvo ugdomi tikėjimu Hitleriu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Verslas

Išsiuntė įrangą Ukrainai

Rusija nuo pat invazijos į Ukrainą pradžios kryptingai atakuoja ir naikina šios valstybės energetikos infrastruktūrą. AB „Klaipėdos energija“, suprasdama nuo ...
2024-05-25
Skaityti daugiau

ELTA

Rusija atšaukė pranešimą apie valstybės sienų prie NATO šalių Baltijos jūroje pakeitimus

Rusijos valdžia atsisakė idėjos vienašališkai išplėsti šalies teritorinius vandenis Baltijos jūroje, trečiadienį rašo leidinys „The Moscow Times”. Vyriausybės nutarimo projektas ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Politika

Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

Trečiadienį Palangoje susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainoje būtina toliau tęsti trišalį bendradarbiavimą ir taip ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This