Iš Gargždų kilęs komikas: visi darbai yra svarbūs (1)

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-23

Mantą Grimalį dažnai galima sutikti įvairiuose „stand-up“ komedijos renginiuose, pasiklausyti jo tinklalaidėse ar išvysti kituose nuotaikinguose projektuose. Nors žinomas komikas jau ne vienerius metus dirba savarankiškai, tačiau jo karjera prasidėjo samdomame darbe. Mokyklos ir studijų metais vaikinas išbandė padavėjo, parduotuvės konsultanto, administratoriaus darbus, taip pat dirbo statybininku ir net Norvegijos šiltnamių ūkiuose.

Komikas džiaugiasi, kad save išbandė tokiose skirtingose srityse ir teigia, kad šios patirtys prisidėjo prie dabartinės jo sėkmės. Pradėti karjerą, susikurti finansinį pagrindą ir išbandyti save dinamiškoje srityje kviečia ir prekybos tinklas „Rimi“, pristatęs kampaniją „Ateik į „Rimi“ ir užsidirbk“.

Finansinį pamatą norėjo kurti pats 

Komikas pasakoja, kad jau nuo ankstyvos paauglystės siekė finansinės nepriklausomybės nuo tėvų ir norėjo pats užsidirbti pinigų savo poreikių bei norų išpildymui. Todėl iki pilnametystės iš Gargždų kilęs vaikinas save išmėgino tiek statybų sektoriuje, tiek vasaromis dirbdamas padavėju pajūryje. Persikėlęs studijuoti į sostinę Mantas išbandė parduotuvės konsultanto, administratoriaus pozicijas, taip pat dirbo biure ir buvo trumpai išvykęs dirbti į užsienį.

„Gana anksti supratau darbo svarbą ir pradėjau kurtis tvirtesnį finansinį pamatą bei bandžiau savarankiškai užsidirbti pinigų. Save išlaikyti norėjau ir po mokyklos baigimo, tad kai atvykau studijuoti į Vilnių, įsidarbinau padavėju. Tuomet sekė parduotuvės konsultanto darbas, o po studijų baigimo, svajodamas užsidirbti dar daugiau, nusprendžiau išvykti ir į užsienį. Įsidarbinau viename Norvegijos šiltnamių ūkyje. Tiesa, tai buvo vienas sudėtingiausių išbandymų ir šio laikotarpio tikrai nebenorėčiau kartoti. Vos po poros mėnesių nusprendžiau grįžti atgal į Lietuvą ir pradėjau dirbti vyrų grožio salono administratoriumi. Dar vėliau išmėginau ir darbą biure – organizuodavau aviacijos konferencijas“, – savo darbo patirtis atskleidžia M. Grimalis.

Pašnekovas priduria, kad savęs išmėginimas įvairiose srityse padėjo jam susiformuoti, įgauti vertingų patirčių ir noro siekti savo tikslų. Šios patirtys prisidėjo ne tik prie jo finansinės gerovės, bet ir asmeninio augimo, suteikė pasitikėjimo rinktis savo kelią – taip jis pradėjo kurti sėkmingą tinklalaidę ir pasinėrė į komedijos pasaulį.

Darbas aptarnavimo srityje buvo vienas vertingiausių

Prisimindamas pirmuosius savo darbus, kaip vienus vertingiausių, žinomas komikas išskiria išbandytus aptarnavimo sektoriuje ir prekyboje, nes ten įgytas pamokas bei patirtis jis pritaiko net ir šiandieninėje savo veikloje. 

„Kiekviename darbe pasisėmiau vis naujų patirčių ir šio to išmokau. Tačiau turbūt labiausiai išskirčiau aptarnavimo ir prekybos sritis, nes ten įgytus įgūdžius pritaikau kone kasdien ir dabar, bendraudamas su žmonėmis bei su savo publika. Aš visiems jauniems žmonėms rekomenduoju įsidarbinti aptarnavimo ar prekybos srityje, kur reikia dirbti su klientais, nes ten labai daug išmoksti realistiškų, gyvenimiškų pamokų: dažnai tenka ieškoti kompromisų, pagalvoti, kaip atsakyti, valdyti savo emocijas ir tinkamai bei pagarbiai bendrauti su žmonėmis“, – teigia M. Grimalis.

Be to, toks darbas vaikinui suteikė ne tik vertingų įgūdžių ar daugiau finansinio stabilumo, bet ir patogumo, planuojant savo laiką.

„Aptarnavimo srityje ir prekyboje darbo grafikai dažnai būna slenkantys arba labiau priderinami prie kiekvieno individualių galimybių, tad viskas yra gerokai patogiau ir lanksčiau. Kitaip tariant, darbo laikas taikomas prie tavęs, o ne tu prie jo. Tai viena iš stipriausiai motyvuojančių priežasčių dirbti šioje srityje“, – sako jis.

Nesigėdija nei vieno darbo

Vis dėlto aptarnavimo ir prekybos sektorių neretai lydi įvairūs stereotipai ir klišės, o kai kuriems jaunuoliams dirbti parduotuvėje atrodo gėdinga. Tačiau M. Grimalis niekada nejautė nieko panašaus ir mano, kad daugelį stereotipų nesunku sugriauti, išdrįsus tą darbą pabandyti pačiam. 

„Galima save atrasti per įvairius darbus, todėl aš niekada nesigėdijau nei vieno, kurį išbandžiau. Žinoma, esu susidūręs su keistomis bendraamžių reakcijomis, ypač kai studijų metu dirbau labai paprastus ir žemiškus darbus. Tačiau niekada to nesureikšmindavau, o ilgainiui ir tie didžiausi kritikai suprasdavo, kad patirtis neateis savaime ir joks darbdavys nenorės samdyti nebrandaus, nepatyrusio ir nieko neišbandžiusio žmogaus. Yra geras posakis, kad kažką supranti tik tada, kai pabūni kito batuose. Manau, kad ši frazė labai tinkama ir kalbant apie darbą“, – įsitikinęs komikas.

Anot pašnekovo, jam dažnai tenka sutikti jaunų žmonių, kurių karjeros kelias dar tik prasideda. Dalies jų požiūrį neišvengiamai formuoja ir socialiniai tinklai, kuriuose jaunuoliai mato sėkmingus, daug uždirbančius žmonės, todėl to paties tikisi ir jie.

„Manau, kad čia yra viena iš problemų. Visi nori daug turtų ir šlovės, bet juk niekas taip paprasta ir greitai pasiekiama gyvenime nebūna. Aš taip pat nuėjau ilgą kelią, kol įgavau reikiamos patirties ir pamokų, kurios padėjo įsitvirtinti „stand-up“ komedijos scenoje. Mūsų pirmieji pasirodymai buvo nemokami, važinėdavome po visą Lietuvą ir mažus miestelius. Reikėjo daugybės pasirodymų, kantrybės ir atkaklumo, kol tapome tuo, kuo esame dabar“, – atvirai sako M. Grimalis. 

Nauja prekybos tinklo „Rimi“ darbdavio įvaizdžio kampanija „Ateik į „Rimi“ ir užsidirbk“ taip pat skatina atsisakyti prekybos sektorių bei darbą jame lydinčių stereotipų. Pasak „Rimi“ personalo vadovės Vaidos Kaikarienės, darbas prekybos centre gali būti puiki pradžia kiekvieno jaunuolio karjerai, o uždirbtas atlygis padės įgyvendinti savo norus ir svajones. Be to, dirbančių laukia karjeros galimybės, su studijomis derinamas grafikas ir daug kitų naudų.

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “Iš Gargždų kilęs komikas: visi darbai yra svarbūs” komentarų : 1

  1. Vardas parašė:

    Kodel nepazymeta, kad reklama.?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Kur prekių krepšelis pigiausias ir kur - brangiausias

Birželio mėnesį dažno vartojimo prekių krepšelis pigiausias yra prekybos tinkle „Lidl“, brangiausias – „Norfoje“, rodo slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų ...
2024-06-10
Skaityti daugiau

Regionas

Ir „Rimi“ parduotuvės kurortuose dirbs ilgiau: ieško darbuotojų

Kaip ir kasmet, prasidedant vasarai darbą pradeda sezoninės „Rimi“ parduotuvės – Palangoje durys atvertos jau gegužės 23 d., Šventojoje – nuo ...
2024-05-30
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje ir Šventojoje dirbs sezoninės „Rimi“ parduotuvės

Kaip ir kasmet, prasidedant vasarai darbą pradeda sezoninės „Rimi“ parduotuvės – Palangoje durys atveriamos gegužės 23 d., Šventojoje – nuo ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This