Klaipėdos savivaldybė perka paslaugas ir iš neviešinamų asmenų (atnaujinta)

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-23

Nors Klaipėdos meras anksčiau piktinosi, kad saugomas kultūros projektus vertinusių ekspertų anonimiškumas ir dėl to bei noro sutaupyti jų paslaugų buvo atsisakyta, savivaldybė nesibodi pirkti paslaugas iš fizinių asmenų, kurių tapatybė neviešinama.

Vien šiais metais iš 6 fizinių asmenų, kurių vardai viešai neskelbiami, jau nupirkta paslaugų už beveik 25 tūkstančius eurų. Su jais sudaromos tik žodinės sutartys. Neskelbiami ne tik vardai bet ir sutarčių turinys bei viešųjų pirkimų konkursų ar apklausų sąlygos, ataskaitos.

„Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos. Bandužių g. 4. lietaus nuotekų stovų keitimo darbai” mokesčių mokėtojams kainavo 9 980 eurų. Žodinė sutartis su neviešinamu asmeniu sudaryta šių metų kovo 22 d. Nurodoma, kad ji tą pačią dieną ir baigia galioti.

Nors savivaldybė paskelbė, kad „Padėkos kaukių ceremonijos organizavimo paslaugą” už 5 tūkstančius eurų iš Klaipėdos lėlių teatro, tačiau slepia iš ko už 9 tūkstančius eurų pagal žodinę sutartį pirko „Klaipėdos teatralų apdovanojimų Padėkos kaukė (5 apdovanojimai) pagaminimo” paslaugas.

Šių metų vasario 23 dieną savivaldybė iš neskelbiamo fizinio asmens už 500 eurų nusipirko ir kvalifikacijos kėlimo paslaugas. O vasario 2 dieną – „Krovėjų, pervežimo paslaugas” už 1 560 eurų. Buvusios vaikų konsultacinės poliklinikos pastato sąmata (net nenurodyta kokių darbų) iš nežinomo fizinio asmens pirkta už 1 000 eurų.

O kovo 8 d. anoniminis fizinis asmuo pagal žodinę sutartį savivaldybei suteikė „Klaipėdos meno mecenatytės forumas” paslaugas už 2 000 eurų.

ATNAUJINTA. Klaipėdos savivaldybė teigia, kad žodinės sutartys yra viešinamos pagal Viešųjų pirkimų tarnybos instrukciją.

„Viešinant žodinę sutartį sudarytą su fiziniu asmeniu, įrašomas tiekėjo kodas (fizinio asmens kodas yra 809) ir patikslinimas, kuriame įrašomas tiekėjo vardas ir pavardė. Šio patikslinimo CVP IS sistema nerodo ir šią informaciją gali peržiūrėti tik tam tikros institucijos, turinčios tam leidimą. Fizinių asmenų duomenys lieka apsaugoti pagal Viešųjų pirkimų tarnybos nustatytą tvarką ir šios įstaigos administruojamos IT sistemos šių duomenų neviešina. Cvpp galima matyti, kad šalies mastu žodinės sutartys su fiziniais asmenimis yra viešinamos laikantis tų pačių instrukcijų ir fizinių asmenų asmens duomenys neišviešinti“, – rašoma paaiškinime.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Gatvelei į Bendruomenės namus tiesti - beveik du milijonai

Nutiesti privažiuojamąjį kelią iki Bendruomenės namų pastato, Debreceno g. 48, Klaipėdos savivaldybė žada jau beveik 10 metų. Galų gale paskelbtas konkursas ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Girgždančio Biržos tilto remontas: brangu, brangiau ir dar negreitai?

„Tai, ko gero, prie to tilto remonto mes negreit dar prieisime, – taip Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Spyglys

Pas šoferius ir elektrikus - pinigų kaip šieno*

Savivaldybei nusprendus pamaloninti savo įmonę „Klaipėdos paslaugos”,  kurios vadovai teisiami už „gerus darbus”, 1,2 milijono eurų vertės vidaus sandoriu ir 1,7 ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This