Klaipėdos savivaldybė perka paslaugas ir iš neviešinamų asmenų (atnaujinta)

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-23

Nors Klaipėdos meras anksčiau piktinosi, kad saugomas kultūros projektus vertinusių ekspertų anonimiškumas ir dėl to bei noro sutaupyti jų paslaugų buvo atsisakyta, savivaldybė nesibodi pirkti paslaugas iš fizinių asmenų, kurių tapatybė neviešinama.

Vien šiais metais iš 6 fizinių asmenų, kurių vardai viešai neskelbiami, jau nupirkta paslaugų už beveik 25 tūkstančius eurų. Su jais sudaromos tik žodinės sutartys. Neskelbiami ne tik vardai bet ir sutarčių turinys bei viešųjų pirkimų konkursų ar apklausų sąlygos, ataskaitos.

„Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos. Bandužių g. 4. lietaus nuotekų stovų keitimo darbai” mokesčių mokėtojams kainavo 9 980 eurų. Žodinė sutartis su neviešinamu asmeniu sudaryta šių metų kovo 22 d. Nurodoma, kad ji tą pačią dieną ir baigia galioti.

Nors savivaldybė paskelbė, kad „Padėkos kaukių ceremonijos organizavimo paslaugą” už 5 tūkstančius eurų iš Klaipėdos lėlių teatro, tačiau slepia iš ko už 9 tūkstančius eurų pagal žodinę sutartį pirko „Klaipėdos teatralų apdovanojimų Padėkos kaukė (5 apdovanojimai) pagaminimo” paslaugas.

Šių metų vasario 23 dieną savivaldybė iš neskelbiamo fizinio asmens už 500 eurų nusipirko ir kvalifikacijos kėlimo paslaugas. O vasario 2 dieną – „Krovėjų, pervežimo paslaugas” už 1 560 eurų. Buvusios vaikų konsultacinės poliklinikos pastato sąmata (net nenurodyta kokių darbų) iš nežinomo fizinio asmens pirkta už 1 000 eurų.

O kovo 8 d. anoniminis fizinis asmuo pagal žodinę sutartį savivaldybei suteikė „Klaipėdos meno mecenatytės forumas” paslaugas už 2 000 eurų.

ATNAUJINTA. Klaipėdos savivaldybė teigia, kad žodinės sutartys yra viešinamos pagal Viešųjų pirkimų tarnybos instrukciją.

„Viešinant žodinę sutartį sudarytą su fiziniu asmeniu, įrašomas tiekėjo kodas (fizinio asmens kodas yra 809) ir patikslinimas, kuriame įrašomas tiekėjo vardas ir pavardė. Šio patikslinimo CVP IS sistema nerodo ir šią informaciją gali peržiūrėti tik tam tikros institucijos, turinčios tam leidimą. Fizinių asmenų duomenys lieka apsaugoti pagal Viešųjų pirkimų tarnybos nustatytą tvarką ir šios įstaigos administruojamos IT sistemos šių duomenų neviešina. Cvpp galima matyti, kad šalies mastu žodinės sutartys su fiziniais asmenimis yra viešinamos laikantis tų pačių instrukcijų ir fizinių asmenų asmens duomenys neišviešinti“, – rašoma paaiškinime.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Rimkų geležinkelio pervažą visiškai uždarys dviem savaitėms

Per patį vidurvasarį vairuotojų laukia kantrybės išbandymas dėl planų suremontuoti geležinkelio pervažą ties Rimkais. „Problemų turėsim visi, linkiu visiems kantrybės”, ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Miestas

Paryžiaus komunos gatvę suremontuos iki Kalėdų?

„Yra nusiteikimas dar šiais metais pabaigti”, – taip optimistiškai apie Paryžiaus komunos gatvės kapitalinį remontą, kuris dar nėra pradėtas, trečiadienį ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Verslas

Dėl milijoninių dividendų ir investicijų gali brangti vanduo (atnaujinta)

Nerimaujant, kad dėl perkrovimo gali sprogti pagrindinė miesto slėginė nuotekų linija ir tuomet nevalytos nuotekos lietųsi tiesiai į Kuršių marias, ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This