Kruizinės laivybos sezono startą paskelbė muzikuojantis laineris

Fotoreportažai, Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-23

Šaltą, vėjuotą ir lietingą antradienio vidurdienį Klaipėdos uoste prisišvartavo pirmasis šiemet kruizinis laivas. Laineriui „Le Bellot” – tai ir pirmasis vizitas Lietuvos pajūryje. Tokių kruizinių laivų šiemet iš viso laukiama dešimt. Iš viso Klaipėdos uostą iki spalio, tikimasi, aplankys 63 kruiziniai laineriai, su kuriais turėtų atplaukti apie 65-70 tūkst. turistų.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Bendradarbiaudama su įmone „Radio clasique“ ir Alain Duault, kuris yra vienas geriausių šiuolaikinių prancūzų poetų ir daugelio knygų apie muziką autorius, kruizinio laivo savininkė įmonė „Ponant“ sujungė kruizinę kelionę po istorinius miestus prie Baltijos jūros su specialiu muzikiniu projektu. Kruizinis laivas „Le Bellot” savo kelionę pradėjo balandžio 20 dieną Kopenhagoje. Aplankęs Karlskronos ir Gdansko uostus, jis pasiekė Klaipėdą. Šiuo laivu iš viso atvyksta 140 turistų, dauguma jų – prancūzai. Jie Klaipėdoje pakviesti aplankyti senamiestį, taip pat – Palangą ir Neringą. Palikti Klaipėdą laineris „Le Bellot” planuoja šiandien apie 18 val. Į 9 naktų muzikinę kelionę turistus pakvietęs laivas dar lankysis Visbio, Rygos, Talino, Helsinkio ir Stokholmo uostuose.

Pasak Klaipėdos turizmo informacijos centro vadovės Romenos Savickienės, šis kruizas yra prabangus, nes žmogui kelionės kaina prasideda nuo 6000 eurų ir siekia iki 14 000.

2020-aisiais pastatytas laivas plaukia Prancūzijai priklausančios Voliso ir Futūnos teritorijos vėliava, yra 131 metro ilgio. Tačiau tokio dydžio laivų Klaipėdos uoste šiemet turėtų būti mažiau nei pusė, skaičiuojama, kad apie 60 proc. bus didieji – ilgesni nei 200 metrų kruiziniai laineriai.

„Tikimės, kad šiųmetinis sezonas Klaipėdos uostui bus sėkmingesnis tiek kruizinių laivų, tiek turistų, atplaukusių jais, skaičiumi nei pernai. Laukiame apie 30 procentų daugiau laivų ir tiek pat didesnio turistų skaičiaus“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Pasak jo, kitas kruizinis laivas į Klaipėdą turėtų atplaukti gegužės 6-ąją. Tai turėtų būti 296 m ilgio „MSC Poesia“.

Šiemet tikimasi pradėti naujo kruizinių laivų terminalo statybą greta Žiemos uosto. Po keleto metų Klaipėdos uoste turėtų atsirasti dvi naujos modernios beveik kilometro ilgio krantinės kruiziniams laivams švartuoti.

„Kruizinės laivybos sezonas ir atplaukiantys laivai su turistais yra svarbūs ne tik miestui, bet ir visam regionui. Siekiant, kad kuo daugiau turistų pamatytų Klaipėdą kuriami nauji traukos centrai, kaip pavyzdžiui, statomas Pilies bokštas, derinama, kad atsirastų apžvalgos ratas, naujos promenados, kurios sukurs išskirtinę miesto dvasią. Skaičiuojama, kad kruizinių laivų turistai mieste vidutiniškai per sezoną išleidžia daugiau nei milijoną eurų, todėl turime dėti visas pastangas, kad atvykstančiųjų skaičius didėtų“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Žymos: | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Švietimas

Dešimtyje Klaipėdos mokyklų atsiras cigarečių detektoriai 

Atlikusi bandymus dviejose uostamiesčio mokyklose Klaipėdos savivaldybė nusprendė šiemet dešimtyje tokių įstaigų įrengti įprastų ir elektroninių cigarečių detektorius. Teigiama, kad ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Miestas

Tęs darbus dubliuojančioje gatvėje

Klaipėdos savivaldybė praneša po pertraukos numatanti tęsti prieš dvejus metus pradėtus bei vėliau sustabdytus gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Svarbu, Švietimas

Įtarimai pasirodžius girtai darbe – dar vienai direktorei 

Klaipėdoje per pastaruosius metus fiksuotas dar vienas atvejis, kai švietimo įstaigos vadovė darbe pasirodė galimai neblaivi. Tokie įtarimai dabar krito ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This