Palangiškė atlikėja Justė pataria jaunimui nebijoti rizikuoti

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-25

Kai baigus dvyliktą klasę palangiškei Justei teko rinktis savo ateities kelią, sudėtinga nebuvo. Vidinė nuojauta pakuždėjo, kur save realizuoti, tad dainavimo talentas, laisvės pojūtis ir kūrybinis potencialas Justę Dumčiūtę atvedė į Kazimiero Simonavičiaus universitetą, kur ji antrus metus studijuoja mados industrijų studijų programoje.

Asmeninio archyvo nuotr.

Muzika ir dainavimas Justę lydi jau daugiau nei penkiolika metų, jai teko atstovauti Lietuvai ir dainuoti JAV, Bulgarijoje, Armėnijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Ukrainoje, Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Estijoje. Teko išbandyti savo jėgas tokiuose LRT projektuose bei konkursuose kaip „Dainų dainelė“, „Duokim garo“, „Muzikos talentų lyga“, „Rasos lašeliai“, „Laumės juosta“, „Pavasario fiesta“, „Pamario talentai“,  tad įvairūs filmavimai, scenos užkulisiai jau tapo Justės kasdieninio gyvenimo dalimi. Svarbiausiu muzikiniu pasiekimu J. Dumčiūtė laiko dainavimą Operos ir baleto teatre grojant simfoniniam orkestrui bei diriguojant Vytautui Lukočiui. Ateities planų Justės galvoje sukasi itin daug, tad artimiausiu metu ji planuoja dalyvauti ir išbandyti savo jėgas televiziniuose muzikiniuose projektuose bei pritaikyti savo žinias mados srityje, kuriant atlikėjų įvaizdžius.

Justė visada buvo šalia scenos ir mados. Studijuodama KSU, Justė turi galimybę ne tik daugiau sužinoti apie naujausias mados tendencijas, įvairius aprangos stilius, bet ir atlikti įvairias praktines užduotis, susijusias su skaitmenine mada, mados komunikacija. Pasak Justės, studentai turi unikalią galimybę padirbėti su su garsiais dizaineriais, nuomonės formuotojais ar mados apžvalgininkais, kurie bendradarbiauja su KSU, siūlydami studentams praktikos vietas.

„Pamenu, kad tik prasidėjus pirmiems studijų metams KSU viskas sekėsi geriau negu tikėjausi, o ir pasiūlymai lyg iš dangaus krito, tik reikėjo juos suspėti pagauti, nes nei vieno nenorėjau praleisti. Studijų metu atradau daug vidinės drąsos. 2023 metų rudens pradžioje išvykau į Erasmus+ tarptautinių mainų programą Ispanijoje, kuri buvo viena įsimintiniausių patirčių. Kelionės metu sutikau daug puikių žmonių iš Bulgarijos, Egipto, Čekijos, Estijos, Austrijos, Australijos, Italijos bei Portugalijos, su kuriais turėjau nuostabių veiklų, muzikavimo, švenčių bei šiltų pokalbių. Besimokydama ten, išmokau ir gyvenimiškų dalykų – neskubėti, mėgautis akimirka, apsišarvuoti kantrybe bei neužmiršti, kad kartais ir kitokios patirtys, nei mes tikimės, atneša į gyvenimą daugiau spalvų, o kokią spalvą pasirinksi – sprendi pats“, – savo patirtimi iš tarptautinių mainų Ispanijoje dalijosi KSU studentė Justė.

Paklausta apie studijas mados industrijų srityje, J. Dumčiūtė džiaugiasi pasirinkusi studijuoti būtent Kazimiero Simonavičiaus universitete, nes čia gali realizuoti savo kūrybines idėjas bei gauti individualų dėstytojų dėmesį. 

„Net jei nesi tikras dėl savo pasirinkimo, svarbu nebijoti rizikuoti, nes juk niekada nežinai, kokius žmones sutiksi ir kokias gyvenimo citrinas jie tau pasiūlys. O rizika dažniausiai atsiperka“, – sako Justė.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Siūloma įteisinti internetinį balsavimą referendumuose

Po nesėkmingo referendumo dėl dvigubos pilietybės, siekiant padidinti rinkėjų aktyvumą ir modernizuoti rinkimų sistemą, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys neringiškis Andrius Bagdonas ...
2024-07-13
Skaityti daugiau

Spyglys

Miestelio valdžios prioritetai*

Spyglys žino, kad kas jau kas, o diplomatai tikrai gerokai apsvarsto kiekvieną pasakytą, o ką jau bekalbėt apie parašytą žodį. ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Nuomonės

Dar viena dilema Kijivui ir Briuseliui

Maždaug prieš pusantros savaitės paaiškėjo, kad 14 Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai pakete atsirado draudimas rusiškos kilmės suskystintas gamtines dujas ...
2024-07-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This