Per opozicijos valandą – karšti klausimai  ir rusiškas keiksmas (9)

Politika, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-25

Per jau antrąją šios kadencijos Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos opozicijos valandą ketvirtadienį svarstant, ar reikia daryti pietų pertrauką, iš posėdžių salės pasigirdo raginimas „Balsuokim, mere ir paleiskit na…”. Raginimo autoriaus nesimatė viešoje posėdžio transliacijoje, o meras vos susilaikė nenusikvatojęs.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Opozicija tiek merui, tiek jo pavaduotojams, administracijos direktoriui pažėrė apie 20 klausimų. Atsakydamas klausimą apie pažado įrengti 10 tūkst. naujų parkavimo vietų likimą, Arvydas Vaitkus tikino, kad jų bus įrengta tikrai daugiau nei per praėjusią kadenciją. Tačiau išreiškė padėką pirmtakams už jau parengtus projektus, kurie leido sparčiau nei tikėtasi pernai įrengti kelis šimtus vietų automobiliams statyti. 

Atsakymas, kodėl gerai įvertino sporto centro „Viesulas“ veiklą, (apie tai buvo anksčiau pranešta per vieno iš komitetų posėdį) meras teigė, kad apie jokį vertinimą nežino, o situacija šioje įstaigoje gerėja ir kvietė žvelgti ne tik į šios įstaigos vadovo, bet ir jam oponuojančių įstaigos darbuotojų veiksmus. Esą kai kurie iš jų dirba šioje įstaigoje ir kartu tuo pačiu užsiima ir privačiai.

Vicemeras Algirdas Kamarauskas teigė, kad Vasaros koncertų estrados projektas bus baigtas rengti šių metų liepą, o estrada bus atnaujinta iki 2027 metų. Jis patikino, kad šio objekto prieigos bus pritaikytos ir Miško kvartalo gyventojų rekreaciniams poreikiams.

Į Sauliaus Liekio klausimus apie mobingo apraiškas savivaldybėje, ar buvo identifikuoti kalti asmenys, kas vykdė tokią veiklą, atsakė administracijos direktorius Andrius Žukas. „Mobingo situacija buvo sukurta”, – teigė direktorius.

Pasak jo, dėl mobingo nebuvo gauta skundų, negavo jų ir profsąjunga. Darbo inspekcija irgi nenurodė jokių mobingo apraiškų. 

Meras tikino, kad naujos Jūrininkų poliklinikos statybos Birutės gatvėje projektas „nėra numestas” ir aiškino, jog bus nagrinėjamos galimybės rengti parkingą šalia šio objekto, ir „peržiūrės pastato konstruktyvą iš sakralinio pobūdžio į funkcinį pobūdį”.

Atsakydamas į klausimą dėl Baltijos ir Taikos pr. sankryžos rekonstrukcijos projektavimo nutraukimo, meras pakeltu tonu piktinosi, kad anksčiau savivaldybė šio projekto neperėmė iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, nors ši tris kartus tai siūlė padaryti. 

„Išgirskim visi, – ragino A. Vaitkus. – Samdomas rangovas net nerengiant konkurso. Projekto korektūra daroma projekto, kurio nėra. Projekto kaina – 850 tūkstančių. Mano praktikoje aš tokių kainų nebuvau girdėjęs”. 

Tačiau jis teigė, kad šios sankryžos projektas nėra užmirštas ir kai bus „gautas naujos Vyriausybės požiūris”, bus grįžtama tiek prie Lypkių gatvės, tiek pietinio aplinkkelio projektų. 

Konservatorius Andrius Dobranskis į mero priekaištus, kad ankstesnė Savivaldybės administracija nepriėmė projekto iš Uosto direkcijos, replikavo, kad negalima priimti projekto, kuris nėra baigtas. 

Konservatorius Andrius Petraitis uždavė klausimą administracijos direktoriui A. Žukui dėl jo atsakymuose į klausimus apie parkavimo Teatro gatvėje tvarkos pakeitimą padarytas faktines klaidas. Direktorius teisinosi, kad neįmanoma visų dokumentų perskaityti. Jis teigė, kad yra pradėtas tarnybinis patikrinimas, ar nebuvo viršyti tarnybiniai įgaliojimai. Šiomis dienomis parkavimo tvarka čia vėl buvo pakeista: automobilius galima statyti tik taip, kaip ir buvo suprojektuota –  lygiagrečiai pastatams, o ne statmenai į juos.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (9):

Atsakymai į “Per opozicijos valandą – karšti klausimai  ir rusiškas keiksmas”: 9

 1. Antanas parašė:

  Konservatoriai tikriausiai yra gerokai nustumti nuo lovio, nagais žemę aria, ieško nuotikių.

 2. Cha parašė:

  Liekis sugalvojo mobingą? Budinas ar Kvederis?

 3. Jo parašė:

  O Bastionų namų raiškos ir Tilto klausimas buvo svarstomas?

 4. Vardas parašė:

  Kas negirdėjo – nebeišgirs! Youtube posėdžio įrašo nėra, nors turėtų būti prieinamas. Cenzūra?

 5. Stebėtojas parašė:

  Jooo. . .Opozicijos klausimai nervina, nes nėra darbų, kuriais galėtum pasigirti. Tik žiniasklaidai gali pasakyti ką nori. O ji privalo spausdinti.

 6. Kur demokratija parašė:

  Kodėl atskymus į klausimus skaito jau paruoštus? Kokia prasmė užduoti klausimus ir atsako jau su paruoštukais? Anksčiau per Tarybos posėdį uždavininėjo klausimus čia pat gyvai, o dabar su paruoštukais. Kokia čia demokratija.

  • Neviltis parašė:

   Tai kad opozicija šią kadenciją labai silpna ir bedantė. Jie perskaito (kai kurie užsikirsdami net) parašytus klausimus, nusugeba kontraargumentuoti, replikuoti, perklausti, jei atsakantis į klausimą išsisuka nuo tiesaus aiškaus atsakymo. Atrodo beviltiškai. Visiškai beviltiškai.

 7. Laimonas Bogušas parašė:

  Meras sako, kad savo praktikoje neregėjo atvejo, kai rangovas samdomas be konkurso?
  Galiu priminti – sausio mėnesio tarybos posėdyje meras ir visa taryba vienbalsiai pritarė projektavimo rangovo parinkimui be jokio konkurso. Dovanai bus gauta kažkas – ledo arenos projektas, kuri projektuojama be užsakovo – miesto bendruomenės – užduoties, pritarimo ir t. t.
  Būkit veidmainiai, bet bent jau nelaikykite miesto visuomenės idiotais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Pajūrio“ progimnazijai jau ieškoma naujo vadovo

Klaipėdos savivaldybė paskelbė „Pajūrio“ progimnazijos vadovo paieškos konkursą. Anksčiau šiai įstaigai vadovavusi direktorė Julija Archišina pasitraukė iš pareigų, nes įtarta, kad ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Miestas

Slipas nuleisti laivui į jūrą yra, bet privažiuoti iki jo - draudžiama

„Panaikinti kelio ženklą, draudžiantį įvažiuoti, – penktadienį Eismo saugumo komisijos posėdžio metu siūlė Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vyriausioji specialistė ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This