S. Gentvilas: pastatų atnaujinimas skydais leistų gerokai pagreitinti renovaciją (2)

ELTA
Žygimantas Šilobritas (ELTA)
2024-04-25

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas mano, kad pastatų naujinimas mediniais skydais leistų pasiekti tikslą kasmet renovuoti tūkstantį daugiabučių. Anot jo, bandomiesiems 8 pastatų skydinio atnaujinimo projektams jau skirta 10 mln. eurų, taip pat galioja kvietimas iki šių metų rugsėjo 14 d. daugiabučių namų atnaujinimui skydais projektams už 200 mln. eurų.

Asociatyvi Martyno Vainoriaus nuotr.

„Pastatų atnaujinimas skydais – tai tvari inovacija, padėsianti švelninti pastatų poveikį aplinkai, didinanti pastatų atsparumą klimato kaitai. Ji leis sutaupyti lėšų ir paskatins rinkas ilguoju laikotarpiu, o visuomenėje išplės galimybes formuotis sveikas bei atsakingas bendruomenes, gyvenančias prieinamame ir kokybiškame būste“, – ketvirtadienį parodoje „RESTA 2024“ kalbėjo S. Gentvilas.  

Aplinkos ministras S. Gentvilas mano, kad pastatų atnaujinimas skydais leistų įgyvendinti 3 kartus greitesnį renovacijos procesą.

Mokslo ir verslo atstovų teigimu, Lietuvoje šiuo metu yra per 35 tūkst. sovietinių daugiabučių, kuriems būtina renovacija. Didžiajai daliai jų būtų galima pritaikyti gerokai spartesnį, tvaresnį ir finansine prasme analogišką skydinės renovacijos modelį.

Lietuvoje siekiama iki 2050 m. renovuoti didžiąją dalį senų daugiabučių. Du trečdaliai tokių namų šiuo metu yra D ir žemesnės energinės klasės. Modernizuoti daugiabučiai taupo energiją ir kartu pagerina gyvenimo sąlygas bei kilsteli būsto vertę.

S. Gentvilas taip pat tikina, kad 2024 m. statybų sektorius turėtų vertinti optimistiškai, nes antrojoje metų pusėje smarkiai padaugės valstybinių projektų.

„Šiemet pasileis Europos struktūriniai fondai, RRF [Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo fondo] pinigai, modernizavimo fondai ir taip toliau. Tai būsto rinkai sumažėjus dėl palūkanų normų ir panašiai, tai valstybiniai užsakymai su projektavimu, su renovacija antroje metų pusėje išjudės“, – ketvirtadienį parodos „RESTA 2024“ atidaryme sakė S. Gentvilas.

Taip pat, anot ministro, lapkritį turėtų įsigalioti naujos statybos leidimų išdavimo procedūros, kurios sumažins biurokratijos kiekį ir pagreitins procesus.

Žvelgiant į tolimesnę ateitį S. Gentvilas paminėjo, kad statybų sektoriaus laukia skaitmenizacijos procesas, kuris leis efektyviau konkuruoti.

„Žiūrint į tendencijas, į kur persiorientuoti ir kur pradės konkuruoti. Tai turbūt statybų skaitmeninimas. Ir apie tai turi pradėti galvoti visi. Nes iš esmės popierių pakeitimas elektroninėmis priemonėmis taps neišvengiama“, – aiškino ministras.

Aplinkos ministras taip pat pastebėjo, kad statybų sektoriaus apyvarta sugebėjo, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais, paaugti 10 proc.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTOS turinį be ELTOS raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “S. Gentvilas: pastatų atnaujinimas skydais leistų gerokai pagreitinti renovaciją”: 2

  1. Nuomonė parašė:

    Simonas jau statybomis užsiima? Tie seimo senbūvių vaikai ir anūkai seime atrodo apgailėtinai , geriausiu atveju keistai.

  2. Dėl klimato kaitos parašė:

    Kai tikros žiemos buna kokie 2mėn apskritai renovacija nereikalinga. Renovacija niekada neatsipirks.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Liberalai kandidatų sąraše pastumdė klaipėdiečius

Liberalų sąjūdis antradienį patvirtino galutinį kandidatų į Seimą sąrašą bei programos gaires. Sąrašo lyderė – partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Taip ...
2024-07-23
Skaityti daugiau

ELTA

S. Gentvilas: yra precedentas, kad prezidentas nekeičia Vyriausybės likus keliems mėnesiams iki rinkimų

Aplinkos ministras, klaipėdietis Simonas Gentvilas nemano, kad penktadienį antrai kadencijai prisiekęs Gitanas Nausėda keis Vyriausybės sudėtį. Anot jo, palikti „vakuumą“ ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Aplinkosauga, Svarbu

Smarvė niekur nedingo, bet kaltų nerasta

Nors savaitės pradžioje socialiniuose tinkluose pietinėje miesto dalyje gyvenantys klaipėdiečiai vėl skundėsi padidėjusia smarve, į antradienį Aplinkos ministro Simono Gentvilo ...
2024-07-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This