Baleto šokėjas Yan Malaki: „Noriu, kad šis beprasmis karas kuo greičiau pasibaigtų”

Veidai
Žaneta Skersytė
2024-04-26

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) baleto trupės artistas, jaunosios kartos menininkas Yan Malaki apdovanotas Kultūros ministerijos teikiamu Auksiniu scenos kryžiumi kaip geriausias Lietuvos baleto solistas. Apdovanojimas skirtas už vaidmenis šokio spektaklyje „Sapnai ir kaktusai“, kurį sudaro choreografų Alexanderio Ekmano (Švedija) kompozicija „Kaktusai“ ir Roberto Bondaros (Lenkija) kūriniai „Žagsulys“ bei „8m68“. Balandžio 27 ir 28 dienomis spektaklis rodomas naujuosiuose Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rūmuose.

Pelnėte pirmąjį geriausio baleto artisto Auksinį scenos kryžių KVMT istorijoje. Kaip jaučiatės?

Nuoširdžiai dėkoju Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui už suteiktas galimybes, šeimai ir draugams – už kasdienį palaikymą, dėkoju savo gimtajai šaliai Ukrainai. Mes nugalėsime. Slava Ukraini!“ – atsiimdamas apdovanojimą kalbėjo Yan. Domo Rimeikos nuotr.

Man tai buvo didžiulis, malonus netikėtumas. Dalyvaudamas Auksinių scenos kryžių įteikimo ceremonijoje įsisąmoninau, koks svarbus šis meno kūrėjų įvertinimas. Džiaugiausi vien faktu, kad esu nominuotas. Juk būti nominuotam, pastebėtam ir atsidurti tarp žinomų į apdovanojimą pretendavusių menininkų – jaunam žmogui didžiulis pasiekimas.

Kai man įteikė apdovanojimą, negalėjau prakalbėti dėl didžiulio jaudulio. Gal kūno kalba ir neišdavė, bet iš tiesų buvau labai susijaudinęs ir laimingas. Šis įvertinimas tarsi patvirtino, kad aš ne veltui kasdien nuoširdžiai dirbu ir darau tai, ką myliu visa širdimi. Svarbiausia, kad mano pastangos publikai suteikia malonumą. Tai patvirtinimas, kad šių veiksnių visuma neabejotinai atneša nuostabų rezultatą.

Net ir dabar vis dar sunku patikėti, jog man tai nutiko. Apdovanojimas – didžiulis postūmis dirbti dar nuoširdžiau, siekti dar daugiau.

Kas jums šiame kelyje padėjo?

Kolegų, draugų, šeimos ir, žinoma, visos KVMT bendruomenės indėlis didžiulis, tad sunkiai nusakomas. Be šių žmonių palaikymo, pagalbos – viso to nebūtų.

Šiandieniame pasaulyje labai sudėtinga ko nors pasiekti vienam, tad aš esu labai laimingas, kad mane supa nuostabūs žmonės, kuriuos aš labai vertinu ir esu jiems be galo dėkingas.

Ypač dėkoju savo mamai, kuri mane atvedė į meno pasaulį, visada palaikė ir lieka šalia.

Kokias perspektyvas jums, baleto artistui, atveria galimybė šokti naujausiame šalies muzikiniame teatre?

Labai laukiu pirmojo spektaklio naujame Muzikinio teatro pastate. Juk tai unikali galimybė visai Lietuvai, o gal net visam pasauliui parodyti, kokia ambicinga KVMT baleto trupė ir kokios yra jos galimybės ir planai.

Man didžiulė laimė šokti teatro naujoje scenoje, nes naujovės visada įkvepia, skatina ir pačiam pasitempti. Kartu tai ir didžiulis įpareigojimas išlaikyti išsikeltą aukštą kartelę.

Tikiu, kad naujame teatre viskas vyks tik dar geriau, kad didžiuliai siekiai virs ambicingais pastatymais.

Priimdamas Auksinį scenos kryžių dėkojote savo gimtajai Ukrainai bei kalbėjote apie jos laisvę.

Noriu, kad šis beprasmis, siaubingas karas kuo greičiau pasibaigtų. Tikiu, kad Ukrainai pavyks išlaikyti savo nepriklausomybę ir laisvę. Kad ir kaip gerai tau sektųsi, negali būti visiškai laimingas žinodamas, jog tavo gimtinėje kasdien žūva tūkstančiai žmonių, kad tavo šeima, giminės ir draugai kasdien išgyvena karo siaubą ir yra nuolatiniame pavojuje. Stengiuosi jiems padėti kuo tik galiu. Nenoriu, kad pasaulis pamirštų, jog karas vyksta toliau. Būtina spręsti šią globalią grėsmę, padėti vieni kitiems sunkiu laiku. Juk neturėdami supratimo, palaikymo, užuojautos vienas kitam, negalėsime vadintis žmonėmis.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste – ir iki tol nematyti pokyčiai 

„Galima pasidžiaugti, kad pusmetis pasižymėjo stabilumu. Krova pasiekė pagrindą, nuo kurio galima kalbėti tik apie augimą“, – vertindamas šių metų ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Nuomonės

35 metus vėlavęs žingsnis

Antradienį Lietuvos, Latvijos bei Estijos atstovai bendru pranešimu Rusijai ir Baltarusijai paskelbė apie trijų Baltijos šalių pasitraukimą iš BRELL (abreviatūrą ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Kultūra

Dirigentas Martynas Staškus džiaugiasi Klaipėdos publika

Rugpjūčio 10 d. Klaipėdos festivalio gerbėjai mėgausis muzikos, šviesų ir istorijų šou „A la luna“, kuris sujungs žinomos dainininkės Sarah’os ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This