Narkotikus nepilnamečiams platino Palangoje

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-26

Klaipėdos kriminalistai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimo nepilnamečiams Palangoje.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dar 2023 m. gegužės mėn. Palangoje gavus pranešimą apie vienoje iš kurorto ugdymo įstaigų besimokantį ir galimai narkotikais apsinuodijusį nepilnametį.

Teisėsaugininkai nustatė, jog nepilnametis prieš tai parūkė elektroninę cigaretę su skysčiu, turinčiu psichotropinių medžiagų, kuri vėliau buvo rasta ugdymo įstaigoje.

Nustatyta, kad su šiuo įvykiu galėjo būti susiję kiti, anksčiau neteisti du 16 ir 19 m, jaunuoliai, tos pačios ugdymo įstaigos moksleiviai, bei individualią veiklą vykdęs 20 m. vaikinas.

2023 m. spalio mėn. uostamiesčio pareigūnai Palangoje sulaikė 19 m. vaikiną, pas kurį rasta kanapių bei smulkintuvas. Atlikus kratą jo gyvenamojoje vietoje, policijos pareigūnai rado ir psichotropinės medžiagos.

Tą pačią dieną pareigūnai Palangoje sulaikė kanapes vaikinui, įtariama, platinusį 24 m. anksčiau už vagystes teistą niekur nedirbantį palangiškį, pas kurį taip pat rasta kanapių.

2023 m. lapkričio mėn. Palangoje, Sodų g., policijos pareigūnai sulaikė kanapes 24 m. vaikinui, įtariama, platinusį 28 m. niekur nedirbantį Palangos miesto gyventoją. Atlikus kratą šio anksčiau už nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis ir jų platinimu, teisto asmens gyvenamojoje vietoje, rasta kanapių, psichotropinės medžiagos, elektroninės svarstyklės bei smulkintuvas.

2024 m. vasario mėn., atlikę kratą jau minėto 20 m. vaikino gyvenamojoje vietoje, pareigūnai rado garinimui skirto skysčio su psichotropinėmis medžiagomis bei smulkintuvą.

Kitą dieną, atlikus kratą aukščiau minėto 16-mečio Palangos moksleivio gyvenamojoje vietoje, rasta elektroninėms cigaretėms skirto skysčio su psichotropinėmis medžiagomis.

Iš viso įtarimai tyrime pareikšti penkiems asmenims.

24 m. ir 28 m. įtariamieji buvo sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Vėliau jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Kitiems trims įtariamiesiems paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius, tyrimą atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 12 metų.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangoje padaugėjo geriamojo vandens fontanėlių

Palangos savivaldybė praneša, jog vasaros pradžią kurortas pasitinka su mieste naujai įrengtais keturiais geriamojo vandens fontanėliais. Pasak pranešimo, taip siekiama ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Regionas

„Angelų takais“ bus galima vaikščioti Palangos koncertų salėje

Šimtus tūkstančių žiūrovų pakerėjęs kultinis virtualios realybės filmas „Angelų takais“ vasarą nutūps Palangoje. Kurorto svečiai ir gyventojai nuo birželio 20 ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Regionas

J. Marcinkevičiaus kūrybos vakarui Palangoje prognozuojamas anšlagas

Sostinėje keliskart žiūrovų pageidavimu kartotas Justino Marcinkevičiaus kūrybos atvyksta į Palangą ir jo organizatoriai tvirtina, kad čia birželio 20-osios vakarą ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This