Palangoje rudenį vyks senjorų festivalis (3)

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-26

Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga Palangoje pirmąsyk bus organizuojamas festivalis „Senjorų savaitė“. Rugsėjo 29 d. – spalio 4 d. Palanga pakvies visus Lietuvos senjorus į kurortą, kur jų lauks muzikinių, sportinių ir edukacinių renginių gausa. Tokio masto nemokamas festivalis senjorams, tikėtina, bus pirmasis šalies istorijoje.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Drauge su kurorto savivaldybe ir partneriais tikimės sukurti fenomeną, Lietuvos senjorus pakviesdami į Palangą, į tik jiems skirtą festivalį. Turime ambiciją paneigti mitą, kad amžėjimas Lietuvoje lyg koks barjeras, uždarantis duris kokybiškam socialiniam gyvenimui. Dažnai girdime pavydžiai lyginant mūsų senjorus su vakariečiais, atseit anie linksmesni, daugiau keliaujantys. Neabejoju, kad rudenį Palangoje išvysime gausybę Lietuvos vyresnio amžiaus žmonių, kurie linksmi, sportiški, žingeidūs“, – festivalio idėją pristatė vienas iš organizatorių, visuomenininkas Edmundas Jakilaitis.

„Pasibaigus aktyviajam kurortiniam sezonui, rudenį, gyvenimo tempas čia kiek palėtėja. Tai – puikus metas kurorte apsilankyti tiems, kurie vengia didelio šurmulio ir pramogautojų gausos, kurie vertina ramesnį poilsį bei laiką, skirtą ilgiems pasivaikščiojimams pajūriu ar pušynais, sveikatinimui. Todėl esame įsitikinę, kad ruduo yra itin tinkamas senjorams. Norime kurti tradiciją, kad būtent rugsėjis bei spalis taptų senjorų atostogų laiku Palangoje“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

„Senjorų savaitės“ programą sudarys keli renginių tipai: meniniai-pramoginiai, pažintiniai-edukaciniai ir sveikatinimo. Kasdien festivalio svečių lauks pėsčiųjų ir dviračių žygiai, mankštos, jogos užsiėmimai. Kiekvieną dieną bus galima žiūrėti kino filmus ar teatralų pasirodymą, lankyti parodas, muziejus. „Senjorų savaitės“ atidarymo koncerte „Švieski man vėl“ garsiausias Stasio Povilaičio dainas atliks solistas Merūnas Vitulskis su pučiamųjų orkestru „Garsas“. Kitais vakarais senjorai galės mėgautis Edmundo Kučinsko, Ingos Valinskienės ir grupės „Vairas“ pasirodymais.

Festivalio partnerių ir rėmėjų dėka beveik visus renginius senjorai galės lankyti nemokamai, pakaks pateikti pensininko pažymėjimą. Už simbolinį mokestį bus parduodami tik bilietai į vakarinius koncertus.

Dienomis kurorto svečiams bus siūloma visa eilė edukacinių renginių. Norintys galės apsilankyti paskaitose apie sveiką gyvenseną ir mitybą, vaistažolių naudą sveikatai, apie finansinį raštingumą, galės gilinti žinias apie išmaniųjų įrenginių panaudojimą kasdieniame gyvenime. Taip pat vyks teminiai susitikimai su garsiais žmonėmis: Beata Nicholson, Dovile Filmanavičiūte, Vyteniu Pauliukaičių, Algimanta Žukauskiene, Edita Mildažyte, Orijumi Gasanovu. Senjorai turės galimybę semtis patirčių iš sodininko ir bitininkystės eksperto dr. Algirdo Amšiejaus.

Palangos miesto viešbučiai ir restoranai „Senjorų savaitės“ svečiams žada užtikrinti kokybišką ir prieinamą poilsį. Maitinimo įstaigos pateiks specialius dienos pietų pasiūlymus, o nakvynę bus galima rasti su nuolaidomis. Tam pakaks parodyti senjoro statusą įrodantį dokumentą.

„Kurorto verslai mielai sutiko prisidėti prie šio išskirtinio renginio ir žada pasistengti, kad svečiai liktų maloniai nustebinti“, – sakė Palangos meras.

Žymos: | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Palangoje rudenį vyks senjorų festivalis”: 3

 1. Aldona parašė:

  Sveiki, norėčiau užsisakyti nakvynės vietą.
  Ką pasiūlytumėt?

 2. Petronėlė parašė:

  Norėtume dalyvaute dvi senjoros iš Šilutės kaip užsisakyti nakvynę, kad būtų nelabai brangi.

 3. Rima parašė:

  Ar neįgalieji galės taip pat dalyvauti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangos kurorto muziejuje - ispanų filmų retrospektyva

Palangos kurorto muziejus kartu su Ispanijos ambasada, Ispanijos garbės konsulu Klaipėdoje Vytautu Lygnugariu, ir kino klubu „8 ½“ jau antrus ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Regionas

Iš Palangos ir Žibininkų - ekskursija autobusu 

Kretingos rajono turizmo informacijos centras pristato naujovę – ekskursiją autobusu iš Palangos ir Žibininkų į Darbėnų kraštą „Darbienū dyvū dyvā“. ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Regionas

„Rąžė” šią vasarą žada naujienų

Palangos socialinis klubas „Rąžė” skelbia oficialų sezono atidarymą. Šį vasaros sezoną žadama kur kas platesnė kultūrinė programa ir naujai atgimusios ...
2024-06-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This