Paaiškėjo rekordinio knygų konkurso nugalėtojai (3)

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-04-30

Antradienio vakarą Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno Atžalyno“ padalinyje vykusio renginio metu buvo paskelbti jau 18-ojo, rekordiniu tapusio, konkurso „Klaipėdos knyga“ nugalėtojai.

Martyno Vainoriaus ir Astos Vainorės nuotr.

Pagal pakoreguotus konkurso nuostatus šiais metais knygos varžėsi ne dėl dviejų, o dėl trijų nominacijų: „Gražiausia Klaipėdos knyga“, „Populiariausia Klaipėdos knyga“, „Klaipėdietiška knyga“. Naujai nominacijai „Klaipėdietiška knyga“ leidinius galėjo teikti leidėjai, vykdantys leidybinę veiklą ir už Klaipėdos ribų, tačiau knygų turinys turėjo būti susiję su Klaipėda, uostamiesčio kultūra, asmenybėmis ir kt.

Konkursui buvo pasiūlytos 37 knygos – tai yra didžiausias iki šiol dalyvių skaičius. Konkurse dalyvavo keturios leidyklos („Eglė“, „Druka“, „Libra Memelensis“, Sauliaus Jokužio leidykla-spaustuvė), aštuoni leidėjai (Lietuvos jūrų muziejus, Kuršių nerijos nacionalinis parkas, Eduardo Balsio menų gimnazija, Jūrų informacijos centras, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Klaipėdos medicinos centras „Lorna“, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius) ir 14 autorių klaipėdiečių, kurie savo knygas išleido Klaipėdos ir kitose leidyklose (Arvydas Juozaitis, Darius Musteikis, Martynas Vainorius, Vytautas Valevičius, Mindaugas Milinis, Agnesa Kenešytė-Gricė, Diana Latvė, Ada Paukštytė, Marijus Šidlauskas, Ignė Ale, Nijolė Kliukaitė-Kepenienė, Loreta Liutkutė, Alfonsas Staponkus, Raimonda Nabažaitė).

Pateiktos knygos buvo skirtingų žanrų ir tematikų: grožinės prozos, romanai, komiksas, drama, almanachas, poezijos knygelės, istorinės, įvairūs albumai ir kt.

Bibliotekos direktorė Renata Rudienė teigė, kad konkursinių knygų pristatymo renginiuose apsilankė beveik 1200 žmonių. Pasak jos, pats konkursas yra skirtas paskatinti ir pagerbti Klaipėdos leidėjus.

Už „Populiariausią Klaipėdos knygą“ nuo vasario 21 d. iki balandžio 26 d. – 66 dienas – galėjo balsuoti kiekvienas skaitytojas po 10 kartų internetu arba gyvai, užpildant balsavimo lapelį „Kauno atžalyno” bibliotekoje. Iš viso sulaukta 4130 balsų, iš kurių 207 buvo pripažinti negaliojančiais. Trečią vietą su 387 balsais užėmė „Drukos“ išleistas Ilonos Ugintės lyrikos rinkinys „Visa tai, kas esu“. Antra vieta (508 balsai) atiteko knygai „Mykolas Vaitkus: atsiminimai“ (sudarytojas Eugenijus Žmuida), kurią išleido S. Jokužio leidykla-spaustuvė. Populiariausia tapo 1116 balsų sulaukusi dar vienas Ilonos Ugintės kūrinys – taip pat „Drukos“ išleista knyga „Žmogus avansu“.

Nominacijų „Gražiausia Klaipėdos knyga“ ir „Klaipėdietiška knyga“ laimėtojus rinko sudarytos dvi atskiros komisijos.

Gražiausią knygą rinkusioje komisijoje dirbęs dizaineris Raimondas Žičkus teigė, jog nuomonės dėl to, kam įteikti apdovanojimą, vienareikšmiai sutapo. Šis apdovanojimas buvo skirtas Sauliaus Jokužio leidyklos-spaustuvės išleista Sauliaus Grinkevičiaus poezijos knyga „Slėpiniai“.

Silva Pocytė, pirmininkavusi komisijai, rinkusiai „Klaipėdietišką knygą“, teigė, jog tai buvo labai sunki procedūra.

„Man kaip istorikei visos knygos buvo kaip medaus lašas ant širdies, nes prasiplėtė ir rašančiųjų geografija, konkursas jau tikrai nacionalinis“, – sakė S. Pocytė, pažymėjusi, kad konkurse buvo ir knygų apie Klaipėdos kraštą.

Šį apdovanojimą komisija paskyrė pirmajai klaipėdiečio žurnalisto Martyno Vainoriaus parašytai knygai „Pasaulio pabaiga ir kiti tarpukario Klaipėdos nutikimai“.

Apdovanojimus pelniusių knygų leidėjams buvo įteikti menininko Sauliaus Bertulio sukurti emalio kūriniai.

Renginio metu Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė Laura Juchnevič įteikė tradicinį apdovanojimą „Išminties marės“, skiriamą geriausiai Klaipėdos ir Tauragės apskrityse dirbančiai bibliotekai. Jis šį kartą atiteko Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešajai bibliotekai už bibliotekos vardo garsinimą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, visuomeninę ir kultūrinę veiklą, ryšio su bendruomene puoselėjimą bei sėkmingą tvarios bibliotekos idėjos įgyvendinimą.

INFORMACIJA

„Gražiausios knygos“ rinkimo komisijai šiais metais vadovavo Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto dėstytojas, dizaineris Martynas Lapas. Komisijos nariai: dizaineriai Agnė Kanaverskytė, Raimondas Žičkus, Virginijus Bakas ir I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėja, meno magistrė Birutė Skaisgirienė.

Nominacijos „Klaipėdietiška knyga“ komisijai vadovavo Klaipėdos universiteto docentė, daktarė Silva Pocytė. Komisijos nariai: literatūrologė Jovita Saulėnienė, rašytojas Dainius Sobeckis, I. Kanto viešosios bibliotekos darbuotojos: Melnragės skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Irma Stasiulienė ir Pempininkų padalinio vyriausioji bibliotekininkė Dora Žibaitė.

Žymos: | | | | | | | | | | | | | |

Komentarai (3):

Atsakymai į “Paaiškėjo rekordinio knygų konkurso nugalėtojai”: 3

 1. Sveikinimai parašė:

  Sveikinimai.

 2. Rasa parašė:

  Džiaugiamės ir sveikiname. Ypatingai džiugu už Martyną Vainorių

 3. Dalia Ž. parašė:

  Reikšmingas mūsų miestui ir Lietuvai renginys-konkursas. Štai ką reikia sveikinti ir dėkoti- tai visus dalyvius. spaustuves,leidyklas, mūsų bibliotekas… Kiek daug turime išsilavinusių, protingų ŽMONIŲ. Didžiausias jiems AČIŪ. Reiktų toliau, kiek galima, plačiau,aiškiau komunikuoti visą tai..
  Ačiū AK.lt vadovui Martynui Vainoriui. Ir visiems žurnalistams, ir tiems kurie padeda AK.lt GYVENTI….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Ar Rytprūsių krašto kriminalinės Tilžės policijos pažyma yra ne Berlyno propaganda?

Martynas Vainorius straipsnio „Neerzinkite klaipėdiškių“ skyriuje „Komisarą apkaltino be rašytinių įrodymų“ parašė, kad knygoje „1923-ieji: Klaipėdos prijungimas prie Lietuvos. Dalyviai ir ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Pasirodė naujas, papildytas „Pyliavų bylos" leidimas

Dvi uostamiesčio žurnalistės – Adelė Žičkuvienė ir Palmira Martinkienė, bendru Dviejų Žemaičių slapyvardžiu 2018 metais išleidusios atsiminimų knygelę „Išdraskytų lizdų ...
2024-06-26
Skaityti daugiau

Miestas

Interaktyvi vasaros skaitykla sugrįžta į Karlskronos aikštę

Nuo birželio 26 d. Karlskronos aikštėje, prie Danės krantinės vėl veiks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Interaktyvi vasaros ...
2024-06-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This