Valdžia atsitraukė: į Teatro gatvę grįžo senoji tvarka (5)

Transportas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-04-30

Po kilusio pasipiktinimo dėl to, kad Teatro gatvėje leista statyti automobilius kitaip nei numatyta teritorijų planavimo dokumentuose, Klaipėdos savivaldybė grąžino senąją tvarką: automobiliai čia vėl statomi kaip anksčiau. Atitinkamai pakeisti ir kelio ženklai.

Artūro Šulco nuotr.

„Arba kavinėms leidimus atimti – daryti revoliuciją”, – dar balandžio pradžioje skubiai sušauktame Eismo saugumo komisijos posėdyje gynė Klaipėdos vicemeras Algirdas Kamarauskas savivaldybės sprendimą Teatro gatvėje leisti automobilius statyti statmenai.

Artūro Šulco nuotr.

„Klaipėdos senamiesčio gyventojų bendruomenė sulaukė nemažai nusiskundimų iš senamiesčio gyventojų dėl pakeistos Teatro g. automobilių parkavimo tvarkos. Pagrinde skundžiamasi pablogėjusia saugumo, takų praeinamumo, transporto priemonių sklandaus prasilenkimo situacija”, – buvo rašoma komisijai ir merui atsiųstame šios bendruomenės pirmininko Justino Liubinsko rašte.

Jame, be kita ko, buvo dėstoma, kad bendruomenė, neįtraukta į sprendimo priėmimo procesą, nesuprantama, kodėl, nepraėjus nei metams po rekonstrukcijos darbų priėmimo, reikėjo keisti projektuotojo sukurtus sprendimus organizuojant eismo ir parkavimo tvarką Teatro gatvėje.

A. Kamarauskas tada pripažino, kad šios gatvės techniniame projekte parkavimas buvo numatytas ne statmenai, o išilgai šaligatvio. Pasak jo, nors gatvės rekonstrukcijai buvo naudotos Europos Sąjungos lėšos, bet mašinų statymo būdo pakeitimas taisyklėms esą neprieštarauja. Vicemeras sakė, kad tiek pat gatvės užima vasaros kavinių paviljonai, taip teisindamas parkavimo būdo pakeitimą. Jis kvietė per vasarą nieko nekeisti, padiskutuoti ir sprendimus priimti pasibaigus sezonui.

Situaciją aktyviai aiškinosi ir miesto Tarybos narys, konservatorius Andrius Petraitis. Jis praėjusią savaitę savivaldybės Tarybos opozicijos valandos metu uždavė klausimą Savivaldybės administracijos direktoriui Andriui Žukui dėl jo atsakymuose į klausimus apie parkavimo Teatro gatvėje tvarkos pakeitimą padarytas faktines klaidas. Direktorius tada teisinosi, kad neįmanoma visų dokumentų perskaityti. Jis teigė, kad yra pradėtas tarnybinis patikrinimas, ar nebuvo viršyti tarnybiniai įgaliojimai. Ir aiškino, kad automobilius statyti statmenai paskatino per paskutinį praėjusios kadencijos Eismo saugumo komisijos posėdį priimta rekomendacija Teatro gatvėje leisti verslininkams statyti laikinus paviljonus.

Ši komisija balandžio pradžioje pritarė ir siūlymui grąžinti vienpusį eismą Sukilėlių gatvėje, tačiau šis sumanymas iki šiol nėra realizuotas.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai (5):

Atsakymai į “Valdžia atsitraukė: į Teatro gatvę grįžo senoji tvarka”: 5

  1. Marijus parašė:

    Jeigu direktorius nesugeba skaityti visko, ką gauna pasirašymui – tai gal eina paskui rusų karinį laivą?..

  2. Anikė parašė:

    O uždrausti aplamai statyti automobilius senamiestyje – ko trūksta?? Ar būtina su automobiliais važiuoti prie pat įėjimo durų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

„Bolt“ paspirtukai prieš klaipėdiečius 2 

Prieš gerą mėnesį rašiau, kaip „Bolt“ paspirtukai mūsų miestelyje visame gražume atskleidžia karaliaus nuogumą. Kaip laisvai kėlė ši įmonė su ...
2024-07-19
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Politikai giriasi sumažinę Klaipėdos oro taršą

„Viso labo tereikėjo dvigubai padidinti valymo skaičių ir problema pradėjo ženkliai mažėti, – Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Svarbu, Temos

Klaipėdiečių sveikatinimo veikloms nepanaudotas lėšas „suėdė“ erkės

Nors metų pradžioje Klaipėdos savivaldybė įvairioms miestiečių sveikatinimo veikloms skatinti buvo numačiusi skirti net 62 433 eurus, paaiškėjo, jog panaudota ...
2024-07-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This