Keisis Klaipėdos universiteto ligoninės struktūra

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-02

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) dalininkai – Klaipėdos universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija – patvirtino naują šios gydymo įstaigos struktūrą ir valdymo modelį. Anot ligoninės pranešimo, permainos bus įgyvendintos iki rugsėjo pradžios.

https://www.facebook.com/KlaipedosUniversitetoLigonine nuotr.

„Prasideda realūs pokyčiai ir reforma. Pagaliau galime sujungti dabar veikiančius filialus į vieningą Klaipėdos universiteto ligoninę su viena ir nauja tiek klinikinių, tiek administracinių padalinių struktūra. Remiantis gerąja užsienio šalių praktika, ligoninėje steigiame tarnybas ir pareigybes, kurių analogų nė vienoje šalies gydymo įstaigoje iki šiol nebuvo. Žengiame nepramintu, tačiau labai perspektyviu keliu. Visi vykstantys pokyčiai orientuoti į tai, kad Vakarų Lietuvos pacientai gydymo paslaugas gautų greičiau ir kokybiškiau“, – pranešime cituojamas KUL generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

Filialų – Klaipėdos, Jūrininkų ligoninės ir Palangos reabilitacijos ligoninės – jungiamos į 18 specializuotų klinikų ir 4 centrus. Ligoninėje veiks Moters ir vaiko, Infekcinių ir odos ligų, Radiologijos, Onkologijos ir hematologijos, Palaikomojo gydymo ir slaugos, Psichiatrijos, Skubios medicinos, Anesteziologijos, Intensyvios terapijos ir skausmo, Ortopedijos ir traumatologijos, Akių, galvos ir kaklo, Chirurgijos, Širdies chirurgijos ir kraujagyslių ligų, Kardiologijos, Reabilitacijos, Vidaus ligų, Nefrourologijos, Neurologijos, Neurochirurgijos klinikos. Tikslingas paslaugas teiks Laboratorinės medicinos ir kraujo banko, Patologijos, Medicininės genetikos, Ambulatorinių paslaugų centrai.

„Paslaugos nesidubliuos ir bus teikiamos bei vystomos tik vienoje stiprioje klinikoje. Čia specialistai pacientui suteiks visą reikalingą pagalbą – nuo prevencinių programų, diagnozės iki šiuolaikinius standartus atitinkančio kompleksinio gydymo. Žmonėms nebereiks blaškytis ir nerimauti, kur reikėtų kreiptis dėl tolimesnės gydymo eigos”, – teigia KUL generalinio direktoriaus laikinasis pavaduotojas medicinai ir slaugai dr. Gintautas Virketis.

KUL diegiama nauja klinikos valdymo struktūra. Pagrindinė naujovė – jai vadovaus klinikos vadovas, vadybininkas- administratorius ir vyresnysis slaugytojas, skyriuose nebeliks vedėjų.

„Visi gydytojai taps lygiaverčiais partneriais gydymo procese. Ligoninės skyriuose nebeliks hierachinės struktūros – ją keisime į bendradarbiavimo kultūrą. Tikime, kad šis pokytis specialistams leis dar labiau atskleisti ir išnaudoti savo potencialą, svarbų teikiant gydymo paslaugas pacientams”, – aiškina A. Šimaitis.

Kiekvienoje klinikoje dirbs vadybininkas-administratorius, kurio pagrindinė funkcija – perimti medikų administracinius darbus.

„Vadybininkas-administratorius kartu su klinikos vadovu ir vyresniuoju slaugytoju organizuos reguliarius klinikos komandos susitikimus, juose gilinsis į klinikinę ir ekonominę veiklą – vertins bei analizuos rodiklius, aptars sunkius klinikinius, mirties atvejus, neatitiktis”, – kalbėjo A. Šimaitis.

Nuo rugsėjo pradžios veiksiančioje KUL struktūroje numatyta dar viena naujovė – Klinikinio valdymo tarnyba. Gydymo įstaigos vadovo teigimu, ji atliks ne tik jau šiuo metu Lietuvoje egzistuojantį medicinos auditą, bet ir detalią paslaugų teikimo bei gydymo procesų analizę. Tokia praktika vystoma Jungtinėje Karalystėje, Izraelyje, JAV.

„Privalome suvokti, ką ir kaip gydome, kaip tai atitinka šiuolaikinius standartus. Turime suprasti procesus, juos analizuoti, daryti išvadas. Jomis remiantis galime tobulinti veikimo modelį, pritaikyti išmoktas pamokas. Universiteto ligoninei toks nuolatinis organizacijos mokymasis yra būtinas. Siekiame, kad pas mus teikiamos paslaugos, aptarnavimo kokybė būtų aukščiausio lygio”,– teigia A. Šimaitis.

Pasak jo, KUL labai svarbi komunikacija ir bendravimo kultūra su pacientais. Tam ligoninėje numatyta plėsti jau veikiančią Pacientų gerovės tarnybą. Jos darbuotojai konsultuoja įstaigoje besigydančius pacientus arba jų atstovus neklinikiniais klausimais, susijusiais su paslaugų kokybe, tarpininkauja nagrinėjant pacientų prašymus, atsiliepimus ir skundus bei informuoja apie ligoninėje teikiamas paslaugas.

KUL generalinio direktoriaus pavaduotojos valdymui ir ekonomikai dr. Jūratės Grubliauskienės teigimu, ėjimas naujos struktūros link intensyviai vyko kelis mėnesius.

„Procesą pradėjome susitikdami su kiekvienu ligoninės padaliniu Pirmiausia darbuotojai išsakė, kaip dabar jie veikia, kokias mato reikalingas korekcijas bei galimą veiklos optimizavimą. Jie pristatė savo viziją, kuri buvo aptarta darbo grupėse. Sprendimus priėmėme bendradarbiaujant, diskutuojant, išklausant ir atliepiant darbuotojų, profsąjungų atstovų, Stebėtojų tarybos, ligoninės dalininkų pastabas, pasiūlymus. Tai visų bendro darbo rezultatas”, – sakė J. Grubliauskienė.

Dėl formuojamos naujos struktūros įstaigos reorganizacija palies apie 80 proc. darbuotojų. Jiems bus įteikti informaciniai lapeliai apie darbo sąlygų pasikeitimus.

„Ši procedūra būtina, nes daugumai keičiasi struktūrinis padalinys. Vertiname ir branginame kiekvieną įstaigos darbuotoją. Mūsų siekis yra išsaugoti personalą ir žmonėms pasiūlyti jo kvalifikaciją ir kompetencijas atitinkančią darbo vietą”, – teigia A. Šimaitis.

Anot pranešimo, KUL vadovybė siekia, kad tas pačias pareigas einančių ir tokiu pačiu krūviu dirbančių ligoninės darbuotojų atlyginimai būtų suvienodinti. Ligoninė ir Jungtinė profesinių sąjungų atstovybė yra pasirašiusios susitarimą, kuriuo ligoninė įsipareigojo iki šių metų birželio 14 d. parengti ir su profsąjunga suderinti darbuotojų darbo krūvių bei darbo koeficientų suvienodinimo planą.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Dėl nebaigto ligoninės priimamojo statybos - dar vienas konkursas

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) dar kartą paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl dar 2021 m. pradėtos ir nebaigtos jos filialu tapusios ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Sveikata

KUL keičiasi skubios pagalbos teikimo tvarka

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) skelbia, kad iš dalies keičia skubios pagalbos teikimo tvarką. Jos filiale Jūrininkų ligoninėje nebelieka skubios pagalbos ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Svarbu, Sveikata

Ligoninėje tebeliepsnoja „gaisras“ 

Milijoninių skolų slegiamoje naujojoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) vis dar niekaip neišsisprendžia problema, kai tie patys specialistai gauna ženkliai besiskiriančias ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This