Nutraukta sutartis dėl Medelyno gyvenamojo kvartalo projektavimo (8)

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-05-02

Klaipėdos savivaldybė nutraukė dar 2018 metais pasirašytą sutartį dėl 47,4 hektaro ploto Medelyno gyvenamojo kvartalo infrastruktūros projektavimo. Ši teritorija jau porą dešimtmečių buvo įvardijama kaip pagrindinis placdarmas gyvenamojo būsto plėtrai šiaurinėje uostamiesčio dalyje. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

49 852 eurų vertės sutartį dėl Medelyno kvartalo, kuriame galėtų įsikurti per 5 tūkstančius gyventojų, savivaldybė pasirašė su UAB „Telšių keliai“, veikusia jungtinėje veikloje su UAB „Projkelva”. Sutartis jau anksčiau buvo stabdyta dėl to, kad nebuvo paruošta „miškų plotų schema”. Pagal pirminį susitarimą projektas turėjo būti baigtas.

„Nutraukus sutartį, visos šalių tarpusavio prievolės laikomos pasibaigusiomis, neįvykdytų prievolių susitarimo sudarymo dieną šalys viena kitos atžvilgiu neturi, išskyrus pagal šį susitarimą atsiradusias prievoles”, – rašoma paskelbtuose dokumentuose ir nurodoma, kad nutraukiamos sandorio vertė – 32 936 eurai.

Sutarta, kad rangovai per 20 dienų nuo sutarties nutraukimo įsipareigoja be papildomo mokėjimo perduoti savivaldybei parengtą projektinę dokumentaciją ir parengtus geologinių, topografinių (geodezinių) tyrinėjimų dokumentus.

Techniniu projektu norėta parengti susisiekimo komunikacijos (kelių, gatvių) ir inžinerinių tinklų (vandentiekis, buitinės nuotekos, lietaus tinklai, elektros tinklai, gatvių apšvietimo tinklai, telekomunikacijų (ryšių) tinklai, šilumos tinklai, dujos ir kt.) sprendinius.

Medelyno kvartalas yra šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje, šalia Medelyno gatvės (Liepojos gatvės tęsinys). 2015 m. birželio 17 d. Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu buvo patvirtintas šio gyvenamojo rajono detalusis planas, kuriuo suplanuota 47,4 ha teritorija, joje suformuoti 25 žemės sklypai. 2016 m. buvo parengta Medelyno kvartalo infrastruktūros išvystymo galimybių studija.

Savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Kastytis Macijauskas buvo sakęs, kad ši sutartis – „savivaldybės pilotinis projektas”. Siekiant paspartinti šio kvartalo vystymąsi savivaldybė ir infrastruktūros įmonės čia turėjo nutiesti gatves ir magistralinius tinklus ir tik po to skelbti sklypų aukcionus.

Medelyno kvartalo teritorija yra beveik neužstatyta, tik ties Savanorių bei Martyno Jankaus gatvių susikirtimu yra keli praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje statyti garažai bei ūkinės ir buitinės paskirties pastatai. Keliolika pastarųjų metų planuojamoje teritorijoje jokia ūkinė veikla nebuvo vykdoma. Tikėtasi, kad pabaigus vystyti Medelyno kvartalą, šioje teritorijoje turėtų įsikurti apie 5000 gyventojų.

Žymos: | | | |

Komentarai (8):

Atsakymai į “Nutraukta sutartis dėl Medelyno gyvenamojo kvartalo projektavimo”: 8

 1. Vaiva parašė:

  Cosmosas. Kažkokių psichologinių problemų turi ši valdžia. Nieko iš tokių nebesitikiu.

 2. Stebėtojas parašė:

  Kodėl varome ant muzikanto? Jis turėjo administracijos direktorių , kuris miestui paliko klaikų palikimą .Tai dar vienas prašovimas po naujos mokyklos projekto. Šiandien jis įvardintas kaip patyręs strategas. Pamatysime ką padarys su ligoninių kompleksais. O gal ir čia susiimsime už galvų kaip su mieste padarytom kliurkom.

 3. Vardas parašė:

  Šiame sklype jau gyvena daug žvėrelių,kurie randa nuostabius savo namus,nes jis tankus ir gana stipriai suaugęs,manyčiau jeigu jau nesuspėta laiku tai ir reikėtų palikti pakeičiant paskirtį į miško

 4. Taigi parašė:

  Vėl nutrauktas projektas? Pinigų turim daug, galim mokėti baudas…

 5. O my god parašė:

  Saldžialiežuvis p derastas iki šiol nieko nepadarė…

 6. Klaipėdietė parašė:

  Medelyno kvartalas ,tai antra dūdoriaus afera, po „briliantinės” mokyklos.Šitiek metų tęsiasi tokio nuostabaus sklypo
  marinavimas,o klaipėdiečiai varomi į Gargždus.Visiška beprotybė tęsiasi.

  • T parašė:

   Jau išvaryti,miestas tuščias.

  • Pritariu parašė:

   Pritariu Jums. Nuo 2018 metų projektuoja žemės sklypą, kuriame galėjo apsigyventi 5000 aukštesnes pajamas uždirbantys klaipėdiečiai. Dabar jie gyvena už Palangos plento , Klaipėdos rajono savivaldybėje. Nuo 2018 metų projektuojama požeminė automobilių aikštelė šalia muzikinio teatro. Teatrą pastatė, aikštelė net nesuprojektuota. Šitaip vilkinti projektus reikia didelio sugebėjimo, t.y. nieko nedaryti. Neturi miestas šeimininko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Tvarkys kiemus ir įrengs naują privažiavimo kelią į aikštelę

Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog rengia dokumentus dar vienam kompleksiniam kiemų tvarkymo projektui, kurio metu bus atnaujinti kiemai teritorijoje prie daugiabučių ...
2024-07-24
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Dviračių takas prie Dangės: ar išsipildys R. Taraškevičiaus pranašystė?

„Jeigu tokiais tempais viskas vyks, tie dviračių takai nučiuoš ir reikės nebe 100 tūkstančių, o 150 arba 200 tūkstančių”, – ...
2024-07-24
Skaityti daugiau

Verslas

„Raguvilė“ prižiūrės ir visas Klaipėdos kapines

Nuo birželio vidurio pietinės Klaipėdos miesto dalies bendrųjų erdvių švara ir tvarka besirūpinanti UAB „Raguvilė“ trejus metus už beveik milijoną ...
2024-07-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This