Šilutės taryba nepagrįstai mažino komitetų ir komisijų pirmininkų algas

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-02

Regionų administracinis teismas pripažino, kad Šilutės rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento punktas, nustatantis, jog Savivaldybės tarybos nuolatinių komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams 20 ir 10 procentų didesnio dydžio atlyginimas mokamas tada, kai tą mėnesį vyksta tų nuolatinių komisijų posėdžiai, prieštarauja Vietos savivaldos, Teisėkūros pagrindų įstatymams.

Anot teismo pranešimo, byla buvo inicijuota Vyriausybės atstovo.

„Teismas, išnagrinėjęs bylos aplinkybes, nurodė, kad Vietos savivaldos įstatymo 12 straipsnio 1 dalyje yra nustatytas imperatyvas savivaldybės tarybos komitetų ir nuolatinių komisijų pirmininkams nustatyti 20 procentų didesnio dydžio savivaldybės tarybos narių atlyginimą, o pavaduotojams nustatyti 10 procentų didesnio dydžio savivaldybės tarybos narių atlyginimą. Nagrinėjamu atveju Savivaldybės taryba, tvirtindama Reglamento 183 punktą ir jame nustatydama, kad tarybos nuolatinių komisijų pirmininkams ir jų pavaduotojams 20 ir 10 procentų didesnio dydžio tarybos nario atlyginimas mokamas tik tada, kai tą mėnesį vyksta tų nuolatinių komisijų posėdžiai, pažeidė teisinės hierarchijos reikalavimą ir viršijo savo įgaliojimus. Teismas pabrėžė, kad Savivaldybės taryba neturi diskrecijos keisti šio teisinio reglamentavimo ir nustatyti papildomų sąlygų šiam atlyginimo dydžiui nustatyti“, – rašoma pranešime.

Pabrėžta, kad Savivaldybės tarybos nario atlyginimas gali būti mažinamas tik Vietos savivaldos įstatyme nustatytais atvejais – reglamente nustatyta tvarka proporcingai savivaldybės tarybos nario praleistų to mėnesio posėdžių skaičiui.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Žymos:

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAIPin It on Pinterest

Share This