Kirs 16 geros būklės medžių (9)

Miestas, Svarbu
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-05-04

Nepaisydamas savivaldybės Tarybos sprendimo meras Arvydas Vaitkus Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos pirmininku paskyrė ne šią sritį kuruojančią vicemerę Liną Šukytę-Korsakę, bet jos kolegą Algirdą Kamarauską. 

Žinia, po kilusio skandalo dėl brandžių medžių iškirtimo Kristijono Donelaičio aikštėje, apie kurį meras teigė nieko iš anksto nežinojęs, Taryba nusprendė, kad į Želdynų komisijos sudėtį turi būti įrašytas „aplinkosaugos sritį kuruojantis Klaipėdos miesto savivaldybės vicemeras (komisijos pirmininkas)”.

Oficialiame savivaldybės interneto portale skelbiama, kad tarp vicemerės L. Šukytės-Koraskės kuruojamų veiklos sričių pirmoje vietoje kaip tik ir yra įrašyta aplinkosauga. Tačiau  2024 m. balandžio 12 d. vykusio Želdynų komisijos protokole įrašyta, kad už tai atsakingas „Algirdas Kamarauskas – Klaipėdos miesto savivaldybės vicemeras (komisijos pirmininkas)”.

Palmiros Martinkienės nuotr.

Tą dieną komisija vertino želdinių būklę ties Vingio g. ir Jūrininkų pr. sankryža. Posėdžio metu buvo pranešta, kad šiuo metu yra rengiamas elektrinių autobusų įkrovimo stotelių projektas visuomeninio transporto stovėjimo aikštelėje ties Vingio g. – Jūrininkų pr. sankryža.

„Projektuotoja nurodė, kad aikštelę plėsti pietų kryptimi neįmanoma dėl suformuoto gretimo sklypo, todėl tam, kad autobusai galėtų įvažiuoti ir saugiai manevruoti projektuojamoje aikštelėje, būtina ją 7 metrais praplėsti šiaurės kryptimi, ko pasėkoje yra numatomas saugotinų želdinių kirtimas”, – rašoma protokole.

Pirmame naujos sudėties komisijos posėdyje jos nariai sutikto leisti kirsti 16 geros būklės medžių – mažalapių liepų ir amerikinių uosių, iš kurių tik trys yra nesaugotini. Už tokį leidimą kirsti balsavo visi 10 posėdyje dalyvavusių komisijos narių.

Nors komisija leido kirsti visus čia esančius medžius, protokole yra įrašytas ir nieko neįpareigojantis samprotavimas, kad pagal teritorijos detalųjį planą „numatytas naujų želdinių sodinimas palei autobusų stovėjimo aikštelę, todėl šiuo rengiamu projektu vietoj iškirstų želdinių turi būti numatomas papildomas apželdinimas iš daugiabučio gyvenamojo namo, adresu Laukininkų g. 25, Klaipėda, pusės“. Taip pat esą reikėtų paieškoti galimybės numatyti „apželdinimo sprendinius ties vakarine projektuojamo objekto riba”.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (9):

Atsakymai į “Kirs 16 geros būklės medžių”: 9

 1. Vardas parašė:

  Autobusams ten ne vieta, lai išsikelia už Jūrininkų prospekto.

 2. talk parašė:

  Nesismulkinkite, kirskite daugiau. Nes vis tiek ateityje dar labiau aikštelę reikės plėsti.

 3. Durdom parašė:

  Tokie medžiai ne per tris dienas atsirado, kad šalinti. Nemoka projektuoti padlos.

 4. Liudvika parašė:

  O kur mišką matote? Man regis transportas ir dviratininkas su paspirtukininku yra šventa karvė.

 5. Girinis parašė:

  šventos karvės tie medžiai. per juos nieko negalima daryti. Mieste gyvename ar miške? jeigu neina medžių perkelti, nes neprigis dėl nukirstų šaknų, tada teks aukoti

  • Vardas parašė:

   Kokius medIus atsodeina? Liwtuviskus ar infvazinius? Paaiskinu miestas prie juros, vejuota aplinka auksti ir veslus medžiai saugo jus buo dulkiu triukšmo.ar aiškiau? Saugoti medzius turi buti siekiamybė.

  • Ar pamiršai parašė:

   Tik medžiai valo ora, kai dvesi nuo taršos ir vežio NEVERK, PI IGU NERINK,. TADA TOKIE PRADĖDA :AUKOKIT PINIGU VEŽIŲ SERGANČIAM VAIKUI
   . ŠLIŠTUS TAVO KOMENTARAS, KVAILAS

 6. Vardas parašė:

  Šiuolaikiniai projekto rengejai nesugeba issaugoti medžių???? gal pamirsote kur gyvenate??

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Tvarkys kiemus ir įrengs naują privažiavimo kelią į aikštelę

Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog rengia dokumentus dar vienam kompleksiniam kiemų tvarkymo projektui, kurio metu bus atnaujinti kiemai teritorijoje prie daugiabučių ...
2024-07-24
Skaityti daugiau

Nuomonės

Universiteto ligoninė: kaltieji ieško kaltųjų

Įstūmę į dideles bėdas dvi Klaipėdos ligonines miesto politikai vaidina šventuosius ir bando savo kaltes suversti tiems, kurie statė ir ...
2024-07-23
Skaityti daugiau

Spyglys

Arvydas Vaitkus nuo rinkėjų pavargo itin greit*

Uostamiesčio savivaldybės meras ir jo paskirti vicemerai vis labiau slepiasi nuo rinkėjų ir net vietinių tarnautojų: už daugiau nei septynis ...
2024-07-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This