Vyksta pratybos „Perkūno griausmas 2024“

ELTA
ELTA
2024-05-04

Nuo Viduržemio iki Baltijos jūrų vyksta NATO padidinto budrumo operacija „Neptūno kirtis 2024“ (angl. Neptune Strike), kurioje dalyvaujančios laivų grupės su povandeniniais laivais bei orlaiviais teikia paramą Lietuvos kariams, dalyvaujantiems pratybose „Perkūno griausmas 2024”, pranešė Lietuvos kariuomenė.

Kaip teigiama pranešime spaudai, jūroje, sausumoje ir ore vykstančioje atgrasymo operacijoje, kuriai vadovauja NATO jūrų smogiamųjų ir paramos pajėgų štabas (angl. NATO Striking and Support Forces, STRIKFORNATO), šiemet dalyvauja iš viso 11 NATO valstybių, tarp jų – ir Lietuva.

Lietuvos kariuomenės nuotr.

Operacijose „Neptūno kirtis” ir „Perkūno griausmas” dalyvaujančios Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos, Brigados generolo Kazio Veverskio poligone atliko infiltracijos iš oro, objektų žvalgybos, užėmimo, kovinio šaudymo, tiesioginių veiksmų ir kitas užduotis, taip pat atliko bendrus veiksmus su sąjungininkų iš Čekijos sraigtasparniais ir NATO oro policijos misiją Lietuvoje atliekančiais Portugalijos karinių oro pajėgų naikintuvais.

„Taikos meto padidinto budrumo operacijos yra įprasta NATO jūrų smogiamųjų ir paramos pajėgų štabo veiklos dalis. Šiose pratybose akcentuojamos NATO jūrinių pajėgumų kovinės galimybės, integruojami sausumos bei oro pajėgumai. Šių pratybų tikslas – demonstruoti Aljanso vienybę, kovinius pajėgumus ir ryžtą ginti savo teritoriją“, – teigiama Lietuvos kariuomenės pranešime.

NATO jūrų smogiamosios ir paramos pajėgos buvo įsteigtos 2012 metais pasirašius tarpusavio supratimo memorandumą tarp 13 NATO šalių: Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Italijos, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Lietuvoje vykstančios „Neptūno kirčio“ ir „Perkūno griausmo” pratybos yra dalis visų karinių mokymų, šį pavasarį organizuojamų Lietuvoje, kuriuose iš viso dalyvaus per 20 tūkst. karių iš Lietuvos ir kitų NATO valstybių.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Liepos 14-oji - reikšminga ir Prancūzijos bei Lietuvos santykiams

Šiandien Prancūzijoje švenčiamo 235-osios Bastilijos paėmimo metinės, nors sudėtinga politinė situacija (vos prieš savaitę įvykusiame parlamento rinkimų antrajame ture išvengus ...
2024-07-14
Skaityti daugiau

Verslas

Lietuvos jūrinė inžinerinė pramonė pristatyta NATO 

Prie Lietuvos vadovų delegacijos, kuri liepos 9–10 d. Vašingtone dalyvavo NATO viršūnių susitikime, buvo pakviesti prisijungti ir šalies pramonės atstovai. ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Nuomonės

Dar viena dilema Kijivui ir Briuseliui

Maždaug prieš pusantros savaitės paaiškėjo, kad 14 Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai pakete atsirado draudimas rusiškos kilmės suskystintas gamtines dujas ...
2024-07-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This