Maisto atliekas jau raginami rūšiuoti ir neringiškiai bei kurorto svečiai

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-06

Pirmąją gegužės savaitę Neringos gyventojai ir kurorto svečiai pastebėjo atliekų surinkimo vietose stovinčius stumdomus konteinerius rudu dangčiu. Šie konteineriai skirti maisto likučių rūšiavimui. Kaip ir Klaipėdoje, maisto atliekas neringiškiai raginami rūšiuoti į bet kokios spalvos plastikinius maišelius ir, juos sandariai užrišę, išmesti į ruduosius konteinerius.

Pagal Neringos savivaldybės patvirtintą tvarką 30 konteinerių maisto atliekoms visus metus bus nuolatinėse vietose, o vasaros sezono metu, kai kurortus užplūsta didžiausias poilsiautojų srautas, lankomiausiose Neringos vietose laikinai bus pastatomi dar 10 konteinerių.

Neringos gyventojams nebus dalinami virtuviniai kibirėliai ar maišeliai, kaip yra daroma kitose šalies savivaldybėse. Maisto atliekas siūloma mesti į savo įsigytus bet kokios spalvos plastikinius maišelius.

Rūšiavimo tvarka neringiškių namuose bus identiška, kaip dabar rūšiuojamos komunalinės atliekos: virtuvėje į savo talpą įsikloję plastikinį maišelį gyventojai ar poilsiautojai mes maisto likučius, o prikauptą maišą reikės sandariai užrišti ir išmesti į arčiausiai esantį viešo naudojimo konteinerį rudu dangčiu.

Kaip teigia specialistai, jei į lauko konteinerį išmetamas sandariai užrištas plastikinis maišas, maisto atliekos neužteršia talpos ir taip sumažinama galimybė susidaryti nemaloniems kvapams. Dėl tos pačios priežasties nerekomenduotina maisto atliekų rūšiavimui naudoti popierinių maišų. Mat jie sudrėkę suplyšta ir maisto atliekos pasklinda po konteinerį.

Neringoje iš gyventojų surinktos maisto atliekos bus išgabenamos apdorojimui į žemyninę dalį – šalia Dumpių regioninio sąvartyno veikia maisto atliekų apdorojimo cechas, kur visame Klaipėdos regione surinktos maisto atliekos perrūšiuojamos ir paruošiamos perdirbimui. Iš maisto likučių paruošta biomasė cisternomis išvežama į pūdymo gamyklas, kur tampa žaliava biometano bei derlingo komposto gamybai.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

„Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Klaipėdoje - jau mažiau nei 10 sergančiųjų COVID-19

Valstybės duomenų agentūros pateikiamais duomenimis, pirmadienį šalyje patvirtinti 27 nauji užsikrėtimai COVID-19 (septyni žmonės užsikrėtė pirmą kartą). Klaipėdoje trečią parą ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Užimtumo tarnyba: palankus laikas ieškantiems darbo

Dirbančiųjų šalyje daugėjo, nedarbas traukėsi, darbuotojų paieška kai kuriuose sektoriuose buvo aktyviausia per pastaruosius 12 mėnesių. Tokias darbo rinkos tendencijas ...
2024-06-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This