Rengia mažą Jūros šventę  (9)

Miestas, Svarbu
Avatar photoMartynas Vainorius
2024-05-06

Susijungusios privačios ir savivaldybinės struktūros pirmadienį pranešė, jog gegužės 17-19 dienomis Klaipėdoje vyks Žuvies dienomis pavadinta renginių lavina, skirta vasaros sezono atidarymui. Tikimasi, kad ji taps nauja tradicija.

Klaipėdiečių ir miesto svečių tomis dienomis lauks ir po metų pertraukos sugrįžtantis Laivų paradas, ir kiti jau tradiciniai renginiai, prie kurių jungiasi nauja iniciatyva, kurios akcentu taps rekordinio žuvies patiekalo kepimas.

„Pagarbą vienai ar kitai žuviai aplinkiniai rajonai jau seniai turi. Dabartinė iniciatyva turėtų būti vos ne antra Jūros šventė“, – spaudos konferencijos metu sakė Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

„Klaipėda yra miestas prie jūros, miestas–uostas tai kaip gi be žuvies“, – savo ruožtu sakė iniciatyvas koordinuojančių Žvejų rūmų direktorė Kristina Jakštė.

Renginio režisierius Karolis Pronckus pasakojo, kad bus bandoma atskurti istorinę mugę, kuri bus išsidėsčiusi po įvairias senamiesčio gatves. Jos penktadienį nuo 11 val. atgims pagal savo pavadinimus – Kepėjų, Mėsininkų, ir kt. Žvejų gatvė atitinkamai kvepės žuvimi. Čia neseniai įsikūrusi Klaipėdos restoranų ir viešbučių asociacija sieks žuvies kepsnio rekordo.

„Ant specialiai gaminamo daugiau nei 100 metrų ilgio iešmo bus kepama, o vėliau ragaujama žuvis, kurią dovanoja žvejai“, – sakė Margarita Alijeva, minėtosios asociacijos valdybos pirmininko pavaduotoja.

Mindaugas Rimeikis, Priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos pirmininkas, teigė, jog šioje šventėje bus siekiama parodyti, kad yra ne tik „nacionalinė žuvis skumbrė“.

„Yra ir perpelė, žiobrys, šamas, yra daug visko“, – sakė jis.

Rekordiniam kepsniui bus iš anksto sumarinuota apie 100 kg įvairių rūšių žuvies.

M. Rimeikis taip pat teigė, kad šeštadienį, gegužės 18-ąją, prie Pilies tilto 8-10.30 val. veiks šviežios žuvies turgelis.

„Mūsų tikslas, kad kiekvienoje šventėje atsirastų žuvis ir žuvies patiekalai ir tuo Klaipėda išsiskirtų“, – kalbėjo žvejų atstovas.

Sezono atidarymo dalimi taps ir šiemet jau 10-mečio sulauksianti tradicija pakelti burlaivio „Meridianas“ bures. Pasak laivą valdančio fondo atstovo Gedimino Gudavičiaus, per visą tą laiką susidėvėjo jau du burių komplektai. Naujos burės šiuo metu dar siuvamos. Šoninės, kaip ir anksčiau, bus su XVIII a. Baltijos jūros žemėlapiu, o priekines papuoš įspūdingo dydžio Baltasis švyturys, perkeltas iš Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos saugomo AdM archyvo atviruko. Šios burės skleis žinią, kad Klaipėda šiemet minimi Švyturių metus.

Istorinio laivo bures tradiciškai kels Klaipėdos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai, dainuos atlikėjas Steponas Januška, choras „Cantare“, šoks Klaipėdos baleto mokyklos auklėtinės.

Po metų pertraukos sugrįžtančio Klaipėdos laivų parado organizatorius Romandas Žiubrys džiaugėsi, kad pirmasis paradas, buvęs nedideliu renginuku, dabar taps tokios renginių gaus dalimi. Pasak jo, šiemet renginiai vyks Dangėje, Kruizinių laivų terminale ir mariose. Upėje vyks baidarių ir kanojų irklavimo pirmenybės, vikingų valčių varžybos, laivų paradas. Terminale rengiamos trijų priesaikų ceremonijos: prisieks jaunesnieji Karinių jūrų pajėgų mokymų karininkai, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai, šauliai. Bus atviri lankymui įvairių laivų deniai. Laivų parado metu vėl tradiciškai šoks vilkikai, o užbaigimo akcentas paliekamas staigmena.

Karolis Pronckus sako, jog gegužės 18-osios šeštadienis Klaipėdoje bus ne tik apie kulinariją.

„Teatro aikštėje kuriame vaikų zoną, kurioje bus ir sūpuoklių, ir animatorių pramogų, ir šokantis bei muzikuojantis fontanas-akvariumas, ir vaikiškų prekių turgelis, į kurį su savo rankų darbo daikteliais kviečiame prekiauti ir vaikus. Į šią mugę reikės registruotis iš anksto ir sumokėti mokestį, tik jis bus ne piniginis, o auka gyvūnų prieglaudai – maistas, vitaminai ar kiti beglobiams reikalingi dalykai“, – sakė jis.

Savaitgalį vyks ir Muziejų naktis, ir Muzikos diena, kuriai jau registravosi per 50 atlikėjų, ir Vilties bėgimas, kurio įžanga taps dar penktadienio vakarą Atgimimo aikštėje vyksiantis koncertas Šv. Jono bažnyčios atstatymo idėjai propaguoti.

Pasak mero, finansavimas šiems renginiams yra skirtas pagal strateginį miesto planą ir įstaigų metines programas. Tam skirta apie 15 tūkst. eurų.

Anot mero, tai, kad tokios iniciatyvos ėmėsi ne savivaldybės įstaiga „Klaipėdos šventės“, o Žvejų rūmai, nereiškia, kad virš jos kaupiasi juodi debesys.

„Jie turi daug darbo. Jų apimtys – didžiulės, rengiamasi ir „Tall ships“ regatai. Kaip jie dirba dabar, mane tenkina“, – sakė A. Vaitkus.

Visa vasaros sezono atidarymo renginių programa skelbiama Žvejų rūmų, Klaipėdos savivaldybės tinklalapiuose bei kulturosuostas.lt.

Žymos: | | | | | | | | | | | | | |

Komentarai (9):

Atsakymai į “Rengia mažą Jūros šventę ”: 9

 1. Stintapukis parašė:

  Rašo, kad bus keptų perpelių ir ešerių. O lydekų, karosų ir vėgėlių ant iešmo ar bus?

 2. Jo. parašė:

  Puiku! Klaipėdai tikrai labai reikia jūrinę, marinistinę kultūrą atliepiančių renginių – džiugu, kad toks atsidaro ir tikimės, kad taps tradicija. Jūra, žvejai, laivai ir vėjai yra nuostabi Klaipėdos identiteto dalis, gražu, kad kažkas supranta to svarbą.

 3. Vladas parašė:

  Jei taip pat , kaip per „Sikės” šventę nebus ne tik kur rankas nusiplauti , bet ir WC , tai geriau nedaryti jokių švenčių

 4. Juras parašė:

  Žuvys? O kaip su jų „sveikata”? Mūsų žvejai pasakoja kad pagauna žuvis kraujuotas, be žvynų, su gumbeliais ir pn. Tą patį patvirtina ir mokslo tyrimai. Pavojinga mūsų žvejų sugautas žuvis valgyti?? O kodėl organizatoriai nekalba apie marių,jūros mūsų priekrantės mirties zonas- eutrofikaciją (žydėjimą.)..? O kodėl Palangoje Stintų šventėje nebuvo mūsų žvejų sugautų stintų? Jie sakė, kad nėra jų, tai atsivežė iš Latvijos…. ai bus ne ŽUVŲ ŠVENTĖ, o ŽUVŲ MIRTIS…

 5. Žuvies ragautojas parašė:

  Tai, kad Klaipėdos savivaldybė kartu su verslininkais organizuoja tokį renginį yra puiku. Pasipila komentarai : – ką tik buvo silkių šventė ir vėl šventė, juk MES dar nespėjome išsipagirioti. Tų senamiesčio gatvių gyventojai, kur vyks renginys (ypač vyresnio amžiaus, kurie eina miegoti kokią 21 valandą) aišku bus nepatenkinti. Tagi girdės iš gatvių šurmulį, jie norėtų, kad visas Klaipėdos senamiesti būtų paskelbtas „SENŲ INDĖNŲ REZERVATU”…. Jų moto : -Norit linksmintis -eikit į Danės skverą, jei per mažai vietos, važiuokit į kokius nors Karklės festivalius. Klaipėdos senamiesčio gyvenimą stabdo ir marina senamiesčio gyventojai, ypač buvusios nomenklatūros gyventojų sluoksnis. Pati idėja yra labai gera, siekiant pritraukti, šeimas su vaikais, jaunimą, ir vyresnio amžiaus žingeidžius žmones. O dar jei tuo metu bus atplaukęs kruizinis laivas su turistais, bus puiku. Aišku, viskas iš karto nepavyks labai puikiai. Tačiau pati idėja, siekis padaryti klaipėdos senamiestį patrauklų ir įdomų yra labai teisingas, ir perespektyvus. Gal kažkas ir nepavyks, tačiau bus galima pasitaisyti! Kaip ten sakoma : nepabandęs (neparagavęs) nežinosi. Linkiu šiam renginiui sėkmės! Kuo daugiau įvairių svečių, puikios nuotaikos, ir malonių įspūdžių. Nei žvyno, nei uodegos! Sėkmės „ŽUVIES DIENŲ” šventei!

 6. Klp parašė:

  Kam nepatinka ,sėdi namie.

 7. Skautų gatvės vaiduoklis parašė:

  Ką tik buvo silkės šventė, ir iškart žuvies festivalis, bet panašu kad abu Kaziuko mugę primenantys😅 Bet vaitkaus elektoratui daug nereikia – pagal juos – nuolatinė Kaziuko mugė lygų klestintis miestas🤣 Varge vargeli…🥳

  • O ko pačiam trūksta ? parašė:

   Muzikinis teatras atsidarė, koncertų salė netoliese, dramos teatras, žvejų rūmai – renginių šimtai, tik rinkis , elektoriau tu švento Petro.

 8. Puikus siūlymas parašė:

  Klaipėda turi klestėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Tvarkys kiemus ir įrengs naują privažiavimo kelią į aikštelę

Klaipėdos savivaldybė pranešė, jog rengia dokumentus dar vienam kompleksiniam kiemų tvarkymo projektui, kurio metu bus atnaujinti kiemai teritorijoje prie daugiabučių ...
2024-07-24
Skaityti daugiau

Nuomonės

Universiteto ligoninė: kaltieji ieško kaltųjų

Įstūmę į dideles bėdas dvi Klaipėdos ligonines miesto politikai vaidina šventuosius ir bando savo kaltes suversti tiems, kurie statė ir ...
2024-07-23
Skaityti daugiau

Spyglys

Arvydas Vaitkus nuo rinkėjų pavargo itin greit*

Uostamiesčio savivaldybės meras ir jo paskirti vicemerai vis labiau slepiasi nuo rinkėjų ir net vietinių tarnautojų: už daugiau nei septynis ...
2024-07-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This