Aktyviausiai iš anksto balsuoja neringiškiai, tarp pasyviausių – Kretingos rajonas (1)

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-08

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad per dvi išankstinio balsavimo dienas rinkdami prezidentą ir spręsdami referendume dėl pilietybės išsaugojimo iki trečiadienio 20 val. jau balsavo daugiau kaip 91 tūkst. rinkėjų. Tai yra 3,82 proc. nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus.

„Dėl itin didelio rinkėjų aktyvumo dalyje balsavimo vietų ir po 20 valandos yra nusidriekusios eilės. Tokiais atvejais rinkimų komisija užfiksuoja eilės pabaigą ir visiems į eilę iki 20 valandos atsistojusiems rinkėjams yra leidžiama balsuoti“, – situaciją komentavo VRK pirmininkė Lina Petronienė.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas didžiausią aktyvumą rodo Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas perkopė 18 proc. Pasyviausi kol kas yra Šalčininkų, Šiaulių, Vilniaus, Kauno ir Kretingos rajonų rinkėjai. Rinkėjų aktyvumas čia dar nesiekia 2,5 proc.

Trečiadienį taip pat pradėtas organizuoti balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose, kur į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams sudaromos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose. Šiose įstaigose iš viso jau balsavo 7265 rinkėjai.

Balsavimas iš anksto truks iki ketvirtadienio 20 val. Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Aktyviausiai iš anksto balsuoja neringiškiai, tarp pasyviausių – Kretingos rajonas” komentarų : 1

  1. cHa parašė:

    Taigi ten nekilnojamo Neringos turto savininkai, kurie sekmadienį bus tikrai namie…:) O Neringoje net pašto nėra matyt…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

„Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Klaipėdoje - jau mažiau nei 10 sergančiųjų COVID-19

Valstybės duomenų agentūros pateikiamais duomenimis, pirmadienį šalyje patvirtinti 27 nauji užsikrėtimai COVID-19 (septyni žmonės užsikrėtė pirmą kartą). Klaipėdoje trečią parą ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Užimtumo tarnyba: palankus laikas ieškantiems darbo

Dirbančiųjų šalyje daugėjo, nedarbas traukėsi, darbuotojų paieška kai kuriuose sektoriuose buvo aktyviausia per pastaruosius 12 mėnesių. Tokias darbo rinkos tendencijas ...
2024-06-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This