Nuvarginta reformų Klaipėdos ligoninė žengia į naują pertvarką (15)

Svarbu, Sveikata
Avatar photoArtūras Šulcas
2024-05-08

„Jeigu visi entuziastingai pasitiktų, tai aš išsigąsčiau”, – taip į klausimą, kaip Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) naujos struktūros ir valdymo modelį sutinka 3 000 jos darbuotojų, atsakė jos generalinis direktorius dr. Audrius Šimaitis.

„Dialogas vyksta, bet į naujoves žiūrime atsargiai. Esame pavargę nuo reformų”, – santūriai kalbėjo Dainius Burdulis, ligoninės jungtinės profesinių sąjungų atstovybės pirmininkas.

Spaudos konferencijoje (iš kairės į dešinę): Dainius Burdulis, Salius Budinas, Audrius Šimaitis, Jūratė Grubliauskienė, Gintautas Virketis. Artūro Šulco nuotr.

Pakeliui į spaudos konferenciją apie šios įstaigos laukiančią dar vieną reformą Jūrininkų filialo koridoriuose pakalbinti pora gydytojų irgi buvo santūrūs, pripažino, kad yra neramu dėl ateities, yra ir besipiktinančių artėjančiomis permainomis. Klaipėdos universitetinės ligoninės darbuotojai pergyveno disputų dėl jos perdavimo Sveikatos apsaugos ministerija įtampą, pereinamąjį laikotarpį su laikinuoju vadovu, sulaukė naujo generalinio direktoriaus, o dabar žengia į dar vieną, labai sudėtingą ir visą apimančią pertvarką.

Jau šią savaitę 90 proc. ligoninės darbuotojų pradės gauti pranešimus apie tai, kad nuo šių metų rugsėjo 1 d. keičiasi jų darbo sąlygos. Artimiausiu metu bus paskelbta 150 konkursų į naujas darbo vietas – kviečiama juose dalyvauti norinčiuosius iš visos šalies.

Nebeliks dabartinių 3 filialų. Nebeliks skyrių vedėjų pareigybės, tačiau žadama „medikus išlaisvinti” nuo biurokratinio darbo. Generalinis direktorius turės  pavaduotoją slaugai,- teigiama, kad tai bus precedentas Lietuvoje.  Dabar generalinio direktoriaus pavaduotojo medicinai ir slaugai pareigas laikinai eina dr. Gintautas Virketis.

Pasak dr. Jūratės Grubliauskienės, direktoriaus pavaduotojos valdymui ir ekonomikai, trijuose ligoninės filialuose buvusių 35 administracinių padalinių skaičius sumažės trečdaliu. Vadovaujančių ligoninės darbuotojų skaičius nuo 210 sumažės iki 120. Tačiau ji pridūrė, kad „norima išsaugoti kiekvieną darbuotoją”, kiekvienam esą, bus kažkas pasiūlyta. 

Ji tikino, kad „padaryti žingsniai duos 20 milijonų eurų efektą”. O išeitinėms darbuotojų išmokoms reikės apie 2 milijonų eurų, kuriuos, esą pažadėjo Sveikatos apsaugos ministerija.

„Mes norime būti organizacija, kuri nuolat mokosi, –  kalbėjo dr. A. Šimaitis. – Pokyčiai tik prasideda. Pasiekėme labai daug.”

Jis sakė, kad siekiama 20 milijonų eurų investicijų šiuolaikinei medicininei technikai įsigyti.

Gera žinia kalbant apie KUL skolas, pasak generalinio direktoriaus, yra tai, kad „ matomi finansinio atsigavo požymiai”. Jis tikina, kad išaugo įstaigos pajamos, gaunamos iš Ligonių kasų, siekiama jas subalansuoti su išlaidomis. A. Šimaitis neneigia, kad ligoninė turi didelių įsiskolinimų, tačiau sako, kad paslaugų ir prekių tiekėjai yra kantrūs, geranoriški, supranta situaciją.  Generalinis direktorius tikina, kad atmetus „popierines skolas”, reali ligoninės skola yra apie 3,5 milijono eurų – apie 2 proc. nuo įstaigos apyvartos.

Atsakydamas į klausimą apie pacientų sunkumus užsiregistruoti pas ligoninės specialistus dr. G. Virketis tikino, kad pagerėjo jų aptarnavimas telefonu – esą, dabar didelių problemų šioje srityje nebėra.

Neseniai pradėjęs dirbti ligoninės generalinio direktoriaus pavaduotoju infrastruktūrai ir plėtrai Saulius Budinas tvirtino, kad Infekcinio ligonės korpuso projektavimas vyksta sparčiai. Jis kalbėjo, kad nėra racionalu atnaujinti senus pastatus, nes tai dažnai būna brangiau nei statyti naujus. Pasak direktoriaus pavaduotojo, jau yra pradėtas dialogas su savivaldybe dėl susisiekimo su ligonine infrastruktūros kūrimo, aikštės sraigtasparniams įrengimo – tikima, kad miestas prie šių projektų prisidės. 

KUL dalininkai – Klaipėdos universitetas ir Sveikatos apsaugos ministerija – patvirtino naują šios gydymo įstaigos struktūrą ir valdymo modelį. Filialų – Klaipėdos, Jūrininkų ligoninės ir Palangos reabilitacijos ligoninės – jungiamos į 18 specializuotų klinikų ir 4 centrus. Ligoninėje veiks Moters ir vaiko, Infekcinių ir odos ligų, Radiologijos, Onkologijos ir hematologijos, Palaikomojo gydymo ir slaugos, Psichiatrijos, Skubios medicinos, Anesteziologijos, Intensyvios terapijos ir skausmo, Ortopedijos ir traumatologijos, Akių, galvos ir kaklo, Chirurgijos, Širdies chirurgijos ir kraujagyslių ligų, Kardiologijos, Reabilitacijos, Vidaus ligų, Nefrourologijos, Neurologijos, Neurochirurgijos klinikos. Tikslingas paslaugas teiks Laboratorinės medicinos ir kraujo banko, Patologijos, Medicininės genetikos, Ambulatorinių paslaugų centrai.

„Paslaugos nesidubliuos ir bus teikiamos bei vystomos tik vienoje stiprioje klinikoje. Čia specialistai pacientui suteiks visą reikalingą pagalbą – nuo prevencinių programų, diagnozės iki šiuolaikinius standartus atitinkančio kompleksinio gydymo. Žmonėms nebereiks blaškytis ir nerimauti, kur reikėtų kreiptis dėl tolimesnės gydymo eigos”, – teigė G. Virketis.

KUL diegiama nauja klinikos valdymo struktūra. Pagrindinė naujovė – jai vadovaus klinikos vadovas, vadybininkas- administratorius ir vyresnysis slaugytojas, skyriuose nebeliks vedėjų. Kiekvienoje klinikoje dirbs vadybininkas-administratorius, kurio pagrindinė funkcija – perimti medikų administracinius darbus.

KUL vadovybė tvirtina siekianti, kad tas pačias pareigas einančių ir tokiu pačiu krūviu dirbančių ligoninės darbuotojų atlyginimai būtų suvienodinti. Ligoninė ir Jungtinė profesinių sąjungų atstovybė yra pasirašiusios susitarimą, kuriuo ligoninė įsipareigojo iki šių metų birželio 14 d. parengti ir su profsąjunga suderinti darbuotojų darbo krūvių bei darbo koeficientų suvienodinimo planą.

Žymos: | | | | |

Komentarai (15):

Atsakymų į “Nuvarginta reformų Klaipėdos ligoninė žengia į naują pertvarką”: 15

 1. Antanas parašė:

  Niurzgliams visada blogai. Kas buvo prie V. Janušonio, J. Sąlygos sovietinis modelis buvo gerai. Gerai buvo ir V. Janušonio klapčiukams, kuriems buvo išskirtinės sąlygos, išskirtiniai atlyginimai. Buvo tokių, kurie nieko nedirbo , bet atlyginimus gavo. Todėl šiuo metu jie ir kelia šį triukšmą. Medicinos pagrindas- medicinos paslaugų kokybė, jų saugumas, prieinamumas. Siekiant to ir atliekama sveikatos sistemos reforma. Taip dirbama visose senose ES valstybėse, Kaune, Vilniuje, Šiauliuose, Panevežyje. Tik Klaipėda buvo likusi sovietmetyje.
  Manau po 2-3 m. jau bus matyti ryškūs teigiami pokičiai. Šios ligoninės ateitis šviesi.

 2. Nuomonė parašė:

  Ir skolos , pasirodo, buvo ne tokios, kuriomis tauta buvo graudinama. Per ilgai tūpčiojama ir žadama gerovės ligoninė… Gerai, kad yra Respublikinė ligoninė, šiuo metu išsigelbėjimas. Norisi tikėti sėkme, jos labai reikia, o tuo pačiu metu norisi priminti liaudies išmintį :”karvė, kuri daug bliauna, mažai pieno duoda”.

 3. Konkursų tema parašė:

  Jei jau skelbiami konkursai, tai turbūt bus atsižvelgta ir į tai, kad skyrių vyresniosios (ir kiti slaugos vadovaujantys postai), nepraeis su senų laikų medicinos mokyklų baigimo pažymėjimais ir visapusiškai atitiks užimamas postas pagal išsilavinimą. Ligoninė, tai UNIVERSITETO ☺️ Tai daug ką pasako ir įpareigoja.

 4. Visos reformos atneša pinigus parašė:

  kas bebūtų valdžioje, o rezultatas valdžiai iki vienos vietos, jei napavyks reforma, pradės kitą, ir vėl duos pinigėlių. O kai pakvimpa milijonais, čia jau liberalai pirmi prie jų….. Dabar dar nieko, visas košmaras medicininėse paslaugose laukia po kelerių metų, kai šias paslaugas teiks ne gydytojai, o besmegeniai ligoninių direktorių pavaduotojai, kurių bus turbūt po kokį 10 ar dar daugiau 🙁

 5. Viola da Gamba parašė:

  Komentaruose pasisako tik niurzgliai ir verksniai – situacija bloga, negali prieiti, negali gydytis, negali dirbti, bet daryti nieko nereikia. NIEKO. Nes, jei pradėsi ką nors daryti ar bent planuoti daryti – bus dar blogiau. Nu, tai su tokiu mąstymu lieka tik vienas patarimas – nesirkit.

 6. Rita parašė:

  Mus apgintu valdzia karo atveju? Ania??? Tai vat dabar vyksta akivaizdus issidirbinejimas is darbuotoju ir ligonines griovimas, zmoniu supriesinimas (mes neturejom minkstuju kompetenciju apmokymu, bet tikrai susikalbedavom) ir NIEKAS NET NESUREAGUOJA, kas turetu sustabdyti visa sita s….ar laukiat kol prades medikai zudytis????

 7. Kada bus gana? parašė:

  Su patosu ir susižavėjimo savo sugebėjimais šūksniais konservatorių statytinis po Dulkio sparnu vėl pakilo reformoms. Kiek galima? Ką duos vietoje 2 ligoninių krūva klinikų? Konsultacijomis operacijų nepadarysit! Ar teks važiuoti į Kauną ir Vilnių, mokėti visiems pinigų laukiančioms Afidėjons ir nortway? Kada gi idiotai su iniciatyva nurims? Kai išblaškys metais rinktus medikus ir nuvarys į bankrotą? Kur buvo miesto tarybos protai? Savo rankomis sunaikinti tai, kas buvo kuriama dešimtmečiais. Atiduoti veltui pagal konservų berniukų užgaidas.

 8. kitas komentaras parašė:

  yra ziauru, kai tirazuojami kliedesiai. Priemimo skyriai tragiski, tiesiog katastrofiski, o generolas publikai pasakoja apie busimas klinikas ir mokslo /inovaciju centrus… Abi didziules lig verkiant reikalauja remontu, mediku darbo salygos katastrofiskos, kruviai protu nesuvokiami, medikai verciami nedirbti stacionarinio darbo, o visa laika konsultuoti ambulatorijose .. Ir viskas vizijose…..Kur dar taip yra ? Svajoniu Anglijoje ? Sujungtu lig. medikai jau tarpusavyje pykstasi ir nesugyvena, ko NIEKADA nera buve siu visu lig istorijoje. Tampomi ir pervadinami skyriai, darbuotojai verciami pasirasyti naujas sutartis, nors jos jau buvo pasirasytos pries 9 men…, keiciamos pareigybes ir t.t. ir pan. Suprantu, kad daugiau sio sveikatos ministerio jau niekada nebus, kad nebus ir sio seimo sveikatos komiteto reikalu veikejo. Bet griauti veikiancias lig ir lipdyti nesulipdoma jungini , – reikia buti paranojiku. Visisku paranojiku. Ir tiketis, kad kas pusmeti SAM vis kis po N milijonu. Na, bet klaipedieciams toks cirkas tikriausiai patinka, kad jie su susizavejimu klausosi siu aktoriu. Linkiu jums visiems sveikatos ir nuostabiu patirciu sioje, analogu neturesiancioje istaigoje

  • Xxx parašė:

   Tarp darbuotoju sklando visokie gandai, atmosfera darbinė katastrofiska, dirbom ramiai kiekvienas zinom savo darba, o dabar kas daros kuriamos klinikos , vizijos, mirazai nuo viso sito nesusipratimo kencia darbuotojai, po visu situ viziju zmonės bėks lauk nors direktorius tikisi kad iseis tik 10%, bus daugiau.

  • Klaipėda parašė:

   Klaunas esi daugiau nieko

 9. Bbd parašė:

  Tai ne kas kita kaip kliedesiai, naikinimas. Man tik įdomu, kur tas turistas, kliedintis, atsidurs rudenį, kai bus galas konservų vatai ir liberoidams.

  • Darbuotojas parašė:

   Šitoks vadovo nemokėjimas skaičiuoti ir kitų klaidinimas, veda įstaiga prie bedugnės. Ne suteiktų paslaugų skaičius auga, bet pajamos didėja dėl bazinės kainos padidinimo. Ne nuostabu, kad įstaiga klimpsta į skolas, nes pirkimai vykdomi neatsižvelgiant į įstaigos galimybes. Perkama viskas, ko tik užsimanoma, išlaidos visiškai nekontroliuojamos. Darbuotojams, kurie neparankūs išmokamos iš 6 mėnesių išeitinės, kad tik jais atsikratyti. Vadovo parankiniams (patarėjams, projektų vadovams, pavaduotojams ir pan.) mokamas 6000 darbo užmokestis ir dar kelių tūkstančių priedai, kai tuo tarpu darbuotojai verčiami dirbti papildomą darbą ar pavaduoti atostogaujančius ar sergančius darbuotojus be jokio atlygio. Pasak vadovo, darbuotojų pareiginės instrukcijos iš vis nereikalingos, nes Anglijoje jų nėra, ir darbuotojai turi dirbti tai ką nurodo vadovai, bei atvyksti į darbo vietą bet kada, kai tik vadovybė nurodo. Skyriams vadovauja nekilnojamojo turto agentai, kurių pareigybės bus plečiamos, pavadinant juos atvejo vadybininkais ar patarėjais, panaikinus skyrių vadovų pareigybės. Bei prie viso to dar numatyta nupirkti darbuotojams kelių metų mokymus, kad jie išmoktų bendrauti. Dar vienas numatytas pažangus žingsnis tai generalinio direktoriaus pavaduotojų pakėlimas į aukštesnį lygį, t.y. pervadinimas direktoriais, nes būnant pavaduotojais per žemos pareigos vadovauti tokiai analogų neturinčiai įstaigai. Va toks ir visas naujos, nepakartojamos, analogų Lietuvoje neturinčios įstaigos modelis.

 10. "pagerėjimas" parašė:

  Jau du mėnesius nepavyksta telefonu prisiregistruoti pas reumatologą. Turiu šeimos daktaro siuntimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Sveikata

Dėl nebaigto ligoninės priimamojo statybos - dar vienas konkursas

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) dar kartą paskelbė viešojo pirkimo konkursą dėl dar 2021 m. pradėtos ir nebaigtos jos filialu tapusios ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Sveikata

KUL keičiasi skubios pagalbos teikimo tvarka

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) skelbia, kad iš dalies keičia skubios pagalbos teikimo tvarką. Jos filiale Jūrininkų ligoninėje nebelieka skubios pagalbos ...
2024-06-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This