Pajamų dar nedeklaravo beveik 6 tūkstančiai tai turėjusių padaryti klaipėdiečių

Konsultacijos
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-08

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (KAVMI) informuoja, kad pradėjo siųsti priminimus gyventojams, kurie nepateikė pajamų deklaracijų, nors turėjo tai padaryti. Jie siunčiami dalimis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

Pirmieji priminimų sulauks apie 6,2 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai vykdžiusių individualią veiklą ir nepateikusių deklaracijų.

„Klaipėdos regione iš viso pajamas laiku deklaravo 131,5 tūkstančio gyventojų, kurie turėjo tokią pareigą, dar apie 20 tūkstančių turėtų paskubėti. Klaipėdoje iš viso laiku pajamų deklaracijas pateikė 37 tūkstančių privalėjusių tai padaryti gyventojų, pamiršo 5,7 tūkstančio klaipėdiečių. VMI siekia kuo anksčiau informuoti deklaravimo terminą praleidusius gyventojus, kad nesikauptų delspinigiai, neaugtų mokėtina suma“, – pranešime cituojama KAVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Sulaukusieji VMI priminimo deklaracijas pateikti turi per 10 dienų. Už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,029 proc. delspinigiai. Jei gyventojai turi finansinių sunkumų ir negali iš karto sumokėti deklaruotos sumos, jie gali kreiptis dėl mokėjimo išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį. Žinotina, kad už deklaracijų nepateikimą gali būti taikoma ir administracinė atsakomybė.

Pateikti pajamų mokesčio deklaraciją reikia per EDS. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos tel. +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Atvykimui į aptarnavimo padalinius būtina išankstinė rezervacija.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Konsultacijos

Pajamų ir turto nedeklaravusiems - VMI priminimas

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog gyventojams, kurie turėjo, tačiau nepateikė pajamų deklaracijos, pradėjo siųsti priminimus. Pirmieji jų sulaukė 24 ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

ELTA

Likus parai pajamų deklaracijas pateikti privalo dar apie 194 tūkst. gyventojų

Naujausiais duomenimis pajamų mokesčio deklaracijas pateikė daugiau nei 1,4 mln. gyventojų, o iš privalančių deklaruoti pajamas tai jau atliko beveik ...
2024-05-01
Skaityti daugiau

Be kategorijos

Prisidėkite prie „Atviros Klaipėdos" gyvavimo neišleisdami nė cento

Deklaruojant 2023-ųjų pajamas (tai reikia padaryti iki iki gegužės 2 d.) kaip paramą galima ir skirti dalį sumokėto Gyventojų pajamų ...
2024-04-28
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This