Savivaldybė ministerijos prašo aiškiau reglamentuoti statybas pajūryje (2)

Aplinkosauga
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-09

Klaipėdos savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją dėl, jos teigimu, susirūpinimą keliančių statybų rekreacinėse teritorijose pajūryje.

Skelbiama, jog čia fiksuojami atvejai, kai be jokios projektinės dokumentacijos ir statybą leidžiančių dokumentų statomi moduliniai pastatai. Tuo metu kontroliuojanti institucija – Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija esą pažeidimų neįžvelgia.

Asociatyvi Martyno Vainoriaus nuotr.

„Pajūrio teritorija ypač vertinga rekreaciniu požiūriu. Miestas siekia gauti ir kurortinės vietovės statusą, todėl siekiame, kad modulinių pastatų statyba netaptų galimybe išvengiant projektavimo ir kitų reikalingų procedūrų tiesiog užstatyti vertingas teritorijas. Pajūrio juosta savaime suponuoja aukštesnės architektūrinės kokybės reikalavimus, o tai, ką matome šiuo metu, yra visiškai priešingas procesas“, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Teritorijų planavimo ir statybos inspekcija modulinius statinius traktuoja kaip kilnojamuosius daiktus, kurių kontrolės ši inspekcija neatlieka. Aplinkos ministro prašoma įpareigoti inspekciją pakartotinai atlikti esamos situacijos tyrimą bei parengti teisės aktus, kurie padėtų užkirsti kelią tokių statybų plitimui.

Savivaldybės specialistų nuomone, statiniai, kuriuos inspekcija priskiria kilnojamiesiems daiktams, iš tikrųjų buvo ne pagaminti gamykloje ir atvežti į vietą, o pastatyti vietoje atliekant statybos darbus, naudojant statybos produktus, turi laikančias konstrukcijas, kurios sumontuotos statybos vietoje, prie pastatų privestos inžinerinės komunikacijos, dalis modulinių pastatų iškilo ne detaliuoju planu nustatytoje statybos zonoje.

„Tokios situacijos gali kartotis ir kitose rekreacinėse ar kurortinėse teritorijose, todėl jau dabar būtinas aiškus reglamentavimas. Tikimės, kad Aplinkos ministerija atkreips dėmesį į mūsų susirūpinimą ir imsis veiksmų, kad pajūris nebūtų užstatytas vertės neturinčiais moduliniais statiniais“, – sako Klaipėdos meras.

Žymos: | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Savivaldybė ministerijos prašo aiškiau reglamentuoti statybas pajūryje”: 2

  1. Mere ? parašė:

    gal vis tik svarbiau ne statybos būdas…? ….ar jūsų vadovaujama savivaldybė ir miesto taryba patyliukais tvirtindama tokius detalius jau „mato” tokią klaipėdiečių rekreacinių teritorijų ( Smiltynė, Melnragė, Giruliai) ateitį: https://www.aruodas.lt/sklypai-klaipedoje-melnrageje-kopu-g-parduodamas-isskirtinis-objektas-melnrageje-11-1377738/

  2. Mere parašė:

    , o kas trukdo ar draudžia tiems savivaldybės specialistams parengti Klaipėdai ir pasitvirtinti miesto Taryboje tokį reglamentą rekreacinėms teritorijoms ? Ir ne tik joms. AM senai tai Klaipėdai siūlo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Politika

Klaipėdos rajono liberalas tapo viceministru

Aplinkos ministerija, kuriai vadovauja klaipėdietis liberalas Simonas Gentvilas, pranešė, kad nuo pirmadienio darbą pradėjo viceministrai Giedrė Ričkutė ir Justas Ruškys. ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Spyglys

„Vilties bėgime” valdžia „bėgiojo” už valdiškus pinigus*

Nors Klaipėdos miesto valdžios damų ir džentelmenų „Vilties bėgimo“ parade bėgant šiemet lyg ir nesimatė, tik pozuojant, bet formaliai sudalyvauta: ...
2024-07-22
Skaityti daugiau

Spyglys

„Būkit žmonės, neskambinkit merui naktimis!“*

Seimo sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Antanas Matulas, vykstant komiteto posėdžiui, kuriame buvo svarstoma padėtis Klaipėdos universiteto ligoninėje, neslėpė nuostabos, kodėl ...
2024-07-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This