KU botanikos sodas vėl kviečia į „Pavasario alasą“ (1)

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-10

Klaipėdos universiteto (KU) botanikos sodas gegužės 17–ąją, Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos išvakarėse, kviečia lankytojus nuo 14 val. ne tik nemokamai žavėtis čia puoselėjama augalija, bet ir sudalyvauti tradiciniame renginyje „Pavasario alasas“.

Mato Mačiulskio nuotr.

Gegužės 17–ąją lankytojus pažinimui kvies ne tik šeimininkų sumanytos edukacinės veiklos suaugusiesiems bei vaikams, bet ir kitų miesto bei krašto kultūros įstaigų kūrybinės veiklos.

„Viena iš svarbiausių botanikos sodų misijų – aplinkosauginis švietimas, todėl planuodami renginį ieškome partnerių, su kuriais drauge galėtume atskleisti lankytojams gamtos paslaptis, atkreipti jų dėmesį į mus supančią aplinką, jos grožį ar bėdas“,– sako KU botanikos sodo projekto vadovė Ana Timonina-Mickevičienė.

Šiemečio renginio partnerio Vaclovo Into akmenų muziejaus komanda mokys išplauti auksą; Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos atstovai supažindins su invaziniais ir svetimžemiais augalais, paaiškins, kaip juos atpažinti ir kuo jie yra pavojingi vietinėms augalų rūšims; Lietuvos jūrų muziejus kvies drauge kurti jūros mandalą iš radinių pajūryje – akmenų, kriauklių, gyvūnų antspaudų. Žemės mandalą augalų pievoje drauge su „Pavasario alaso“ svečiais ketina kurti ir šventės šeimininkai – KU botanikos sodo augalų kolekcijų kuratorių komanda.

Kultūrinėje „Pavasario alaso“ programoje — Gedimino Šimkaus teatro ARTYN performansas „ARTYN Sirenos“, kurio personažai ves lankytojus prie augalų įvairiose sodo erdvėse, atkreips dėmesį į skirtingus augalus, skatins pamatyti grožį paprastuose dalykuose. Naujame, Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ dėka atsiradusiame Karališkajame skvere vyks atlikėjų dueto – soprano Viktorijos Stanelės ir boso–baritono Igor Bakan koncertas. Muzikinę renginio dalį vainikuos grupės „Klasiokai“ pasirodymas.

„Pavasario alase“ veiks ir mugė, kurioje savo gaminiais vilios gamtai draugiškų ūkių bei verslų atstovai.

Žymos: | | |

Komentarai (1):

Įrašo “KU botanikos sodas vėl kviečia į „Pavasario alasą“” komentarų : 1

  1. Vardas parašė:

    Komentaras *

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Rimantą Taraškevičių įsiutino savivaldybės darbo tempai

„Jeigu tokiais tempais viskas vyks, tie dviračių takai nučiuoš ir reikės nebe 100 tūkstančių, o 150 arba 200 tūkstančių. Kas ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Atnaujintas Botanikos sodas laukia lankytojų

Penktadienį po beveik trejus metus trukusių rekonstrukcijų duris visuomenei atveria atsinaujinęs Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Lankytojus Botanikos sode džiugins pažintiniai ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Miestas

Žiemą varys dar kartą - tikrąją Užgavėnių dieną

Nors sekmadienį klaipėdiečiai jau atšventė Užgavėnes, tikrąją jų dieną, vasario 13-ąją, antradienį, Klaipėdos universiteto botanikos sodas kviečia burtis į būrį ...
2024-02-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This