Rinkimai: antrame ture susigrums G. Nausėda ir I. Šimonytė, balsų dėl dvigubos pilietybės nepakako (atnaujinta)

Fotoreportažai, Politika, Svarbu
Atvira Klaipėda, ELTA
2024-05-12

Pradėjus skaičiuoti balsus rinkimų apylinkėse, iškart pirmauti ėmė perrinkimo siekiantis Gitanas Nausėda. Kurį laiką premjerė Ingrida Šimonytė buvo tik ketvirta, antroje vietoje įsitaisius Remigijui Žemaitaičiui, o trečioje – Ignui Vėgėlei, bet situacija ėmė keistis, pasirodžius pirmiesiems rezultatams iš didžiųjų miestų apylinkių.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus biuletenius visose 1895-iose apylinkės, G. Nausėda surinko 44,19 proc. rinkėjų balsų, antroje vietoje – konservatorių kandidatė, premjerė I. Šimonytė su 19,78 proc. rinkėjų palaikymu. Jie, kaip ir 2019 m., susigrums antrajame ir rinkimų ture po dviejų savaičių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Į politiką pasukęs advokatas Ignas Vėgėlė liko trečioje vietoje, sulaukęs 12,37 proc. palaikymo, eksparlamentaras Remigijus Žemaitaitis – 9,27 proc., gydytojas Eduardas Vaitkus – 7,32 proc., Laisvės partijos kandidatas Dainius Žalimas – 3,54 proc., Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis – 1,38 proc., Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Giedrimas Jeglinskas – 1,36 proc.

Klaipėdos mieste pirmas trejetukas atrodo taip pat, o prorusiškais pareiškimais pasižymėjęs E. Vaitkus čia aplenkė R. Žemaitaitį – atitinkamai 11,83 ir 8,69 proc. balsų.

Atiduoti savo balsą šalies vadovo rinkimuose prie balsadėžių atėjo 59,37 proc. piliečių.

Referendume dalyvavo 59,02 proc. rinkėjų. Konstitucijos pataisai dėl dvigubos pilietybės pritarė 73,94 proc. rinkėjų – 1 014 304, tačiau tokio balsų skaičiaus nepakako. Tam, kad pakeitimai būtų priimti, būtina, jog siūlymą palaikytų daugiau kaip pusė rinkimų teisę turinčių gyventojų – ne mažiau kaip 1 216 469.

Prieš Konstitucijos pakeitimą šįkart balsavo 357 421 rinkėjas.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Politika

Prasidėjo išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose

Antradienį ryte prasidėjo tris dienas truksiantis balsavimas iš anksto prezidento rinkimų antrajame ture. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad rinkėjų ...
2024-05-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Abrozdėlių ir plakatų nepritrūks*

Nenuilstančiojo agitatoriaus už/prieš visus ir viską Virginijaus rankų darbo nemarieji plakatai tinka visiems atvejams. Pamenate, kaip prieš pirmąjį prezidento rinkimų ...
2024-05-19
Skaityti daugiau

Spyglys

Nuo godumo ir kuklumo nemirs*

Pinigais sočiai Klaipėdos valdžios maitinami vietos laikraščiai jau nebežino kaip ir atsidėkoti – pasirengę merui stačiai po uodega sulįsti. Mat, kuo ...
2024-05-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This