Ruoniukams suteiks žemaitiškus vardus

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-14

Jau šį šeštadienį, gegužės 18-ąją, minint Tarptautinę muziejų dieną, Lietuvos jūrų muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre 12 val. rengiamos žemaitiškos ruoniukų vardynos. Jų metu bus apdovanoti žemaitiškų vardų konkurso nugalėtojai, o lankytojai supažindinti su centro globotiniais.

Baltijos pilkųjų ruonių jaunikliais besirūpinantis Jūros žinduolių ir paukščių skyriaus vedėjas Arūnas Grušas sako, kad šiemet centre gydoma 19 ruoniukų.

Pavel Kulikov nuotr.

„Visų būklė į jau į gerąją pusę, 11 ruoniukų jau lauke, maitinasi savarankiškai – silke ir grundalais. – pasakojo ketvirtą dešimtį ruonių mažyliais besirūpinantis Arūnas. – Grundalus ir gyvus žvejojame, ir šaldytus duodame. Viena ruoniukė ėda tik grundalus. Septyni ruoniukai dar karantine, jie yra atskiruose baseinėliuose, artimiausiu laiku ir juos mokysime savarankiškai maitintis žuvimi. Du paskutiniai atvežti ruoniukai buvo su kąstinėmis-plėštinėmis žaizdomis, kurios pilnai dar neužsitraukė, dar susirgo vėjaraupiais, jie puola ir kitus, bet labiausiai šiuos nusilipusius. Šiems gyvūnams daug leidom antibiotikų, jų imuninė sistema labiausiai pažeista. Sveikesni ruoniukai spėriai taisosi, jau dabar svorio priaugo dvigubai – iki 25-20 kg, jeigu ir toliau tokiu tempu augs, liepos gale galėsime paleisti į jūrą”.

Konkursui vardus pateikė 895 asmenys. Iš tūkstančio gautų vardų pasiūlymų atrinkti 30 labiausia tinkančių pagal ruoniukų charakterį ar išvaizdą, pagal žemaitiško žodžio retumą arba skambumą: Aniuols, Barta, Blezdinga, Broknė, Ciongs, Čiopa, Čiūtė, Dabena, Dėcens, Drėgonts, Duovėna, Gembė, Griūšė, Kipis, Kontėns, Kresna, Krežis, Kriupis, Lėžė, Mėgla, Mėslė, Ouga, Parpalis, Pliorpals, Pliuškė, Ripka, Sliduoks, Šmakals, Valiūks ir Veizorius.

Žemaitiškų vardynų renginyje dalyvaus ir pagrindiniai šių metų ruoniukų vardynų akcijos partneriai – socialiai atsakingas prekybos tinklas – „Lidl Lietuva“ atstovai, kurie ruoniukų rastinukų „krikštatėviams“ įteiks „Lidl Lietuva“ įsteigtus prizus.

INFORMACIJA

Iš viso muziejus per daugiau nei 30 metų yra reabilitavęs ir paleidęs atgal į jūrą 174 Baltijos pilkųjų ruonių jauniklius. „Lidl” paramos dėka 18 jų buvo pritvirtinti siųstuvai, kurie teikė informaciją apie jų judėjimą bei mitybą. Siųstuvų duomenys itin reikšmingi Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrui, kadangi tai yra praktiškai vienintelis būdas siekiant sužinoti apie tai, ar reabilituotas ruoniukas Baltijoje sėkmingai išgyveno ir prisitaikė. Tokios žinios leidžia spręsti apie reabilitacijos metodų efektyvumą, jei reikalinga – daryti pakeitimus.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Jūrų muziejus prašo peržiūrėti parkingo rinkliavą

Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė raštu kreipėsi į Klaipėdos miesto tarybos narius, merą ir Savivaldybės administracijos direktorių prašydama peržiūrėti ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Kodėl Baltijos jūros vanduo ne toks kaip Graikijos ar Italijos paplūdimiuose?

Ar kada nors pasvajojote, kad, atvykę į Baltijos pajūrį, galėsite džiaugtis turkio spalvos skaidria ir šilta jūra? Neabejoju, kad taip. ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Darbostogos iš pajūrio: pliusai ir minusai

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This