Žūva daug ruonių (1)

Svarbu, Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-14

„Kraupus radinys pajūryje“, – „Atvirai Klaipėdai“ parašė klaipėdietė Simona ir pridėjo nuotraukas bei filmuką, padarytus Melnragės paplūdimyje. Į tokias situacijas reaguojančios įstaigos vadovė Galina Kučinskienė konstatuoja, kad jų pernai ir šiemet, deja, bet yra labai daug.

„Šiltą pirmadienio popietę susiruošiau į pasivaikščiojimą pajūriu. Netoli 1-osios Melnragės gelbėjimo stoties, visai šalia pakrantės, pastebėjau didelį maišą. Nieko blogo neįtardama, nusprendžiau prieiti ir patikrinti: ko gero, jame pilna smėlio, pamaniau, ir bus galima minutei prisėdus atsikvėpti. O radinys buvo kiek kitoks – viduje gulėjo ruonis, o jo galūnes puolė musės. Radinys kiek pašiurpino ir tuo pačiu nustebino. Nejau tokio dydžio nugaišusių laukinių gyvūnų kūnai turėtų būti palikti natūraliai suirti pakrantėse…“, – rašė Simona.

Nugaišusių ruonių kūnų surinkimu ir utilizavimu Smiltynėje, Klaipėdos žemyninėje dalyje ir Klaipėdos rajone rūpinasi VšĮ „Būk mano draugas“. Pasak jos vadovės Galinos Kučinskienės, sulaukus atitinkamo pranešimo pirmiausiai pasirūpinama žuvusį ruonį patalpinti į maišą, o vėliau organizuojamas jo išvežimas.

„Deja, bet šiemet, kaip ir pernai, žūva labai daug ruonių. Jei anksčiau buvo vienas kitas, tai dabar būna, kad per savaitę surenkame ir septynis-aštuonis“, – sakė moteris.

Lietuvos jūrų muziejus skelbia, kad kiekvienais metais Lietuvos pajūryje randama daugiau nei 20 ruonių jauniklių, sužalotų suaugusių ruonių ir paukščių. Sužeisti, sergantys ruoniai ar pasimetę ruonių jaunikliai gydomi muziejaus Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre, o sustiprėję paleidžiami atgal į Baltijos jūrą. Šiemet pirmasis toks ruonis bus rastas kovo viduryje ties molu Smiltynėje.

Baltijos pilkieji ruoniai (Halichoerus grypus macrorhychus) – reta, nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Rusijos Raudonąsias knygas. Šie ruoniai Baltijos jūroje gyvena jau 10 tūkst. metų.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Žūva daug ruonių” komentarų : 1

  1. Gregeo, klaipedos vanduo ir kt parašė:

    Nuolat teršia jūra. 1945 vokiečiai į jūra paidojo cheminius ginklus, statiniai jau surudijobir leidžia visas cheminės medžiagos į jūra. Taip pat žudo žvejai. Jie sugauna ir užmuša, kad žuvies nevalgytu ruoniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Kvies Baltojo švyturio vakarienė su Leonu Somovu

Vakarienė prie šiaurinio molo Melnragėje sugrįžta. Ilgojo Joninių savaitgalio išvakarėse, birželio 21 dienos vakarą, visa Lietuva kviečiama į bendrą vakarienę ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

ELTA

Rusija atšaukė pranešimą apie valstybės sienų prie NATO šalių Baltijos jūroje pakeitimus

Rusijos valdžia atsisakė idėjos vienašališkai išplėsti šalies teritorinius vandenis Baltijos jūroje, trečiadienį rašo leidinys „The Moscow Times”. Vyriausybės nutarimo projektas ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

ELTA

G. Nausėda ketinimus pakeisti jūrines sienas sieja su Rusijos platesnio masto veiksmais prieš NATO

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog skelbiami Maskvos planai keisti jūrines sienas su Lietuva ir Suomija gali būti platesnio masto Rusijos ...
2024-05-22
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This