Į tarpukario Palangą nukels orientacinis žaidimas 

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-16

Gegužės 25 d., 12 val., Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys Jono Šliūpo muziejus kartu su Palangos atvira jaunimo erdve „Be stogo“ ir VšĮ „Metų rievės“ kviečia susiburti orientaciniam iššūkiui. Nemokamoje ekskursijoje-žaidime „Pasivaikščiojimai Šliūpo Palangoje“ kviečiami dalyvauti visi, įprastus pasivaikščiojimus gryname ore mėgstantys paįvairinti nuotykiais.

Organizatoriai žada, kad ekskursijos dalyviai patirs orientacinio žaidimo netikėtumą, sužais smagų protmūšį ir varžysis dėl sumaniausios komandos titulo.

Prabėgo kone šimtmetis nuo to laiko, kai Palanga tapo oficialiu pirmos klasės kurortu ir joje prasidėjo naujas, nepaprastai įdomus senosios grafų Tiškevičių vasarvietės gyvenimas – su ambicijomis prilygti žymiesiems Europos kurortams, poilsio kultūros tradicijų kūrimu ir užsienio madų besivaikančių atostogautojų susidūrimu su užkampio miestelyje ramiai gyvenusiais vietiniais palangiškiais.

„Kviečiame nerti į šį laikotarpį – šį kartą pasitelkus įgarsintą interaktyvią mobiliąją programėlę, kuri vedžios po tarpukario Palangą, kokios jau nebėra. Žaidimo stotelėse išgirsite spalvingiausius šio trumpo, bet daugybę ženklų bei ritualų šiandienai palikusio tarpukario tarpsnio pasakojimus. Kiekvienoje jų galėsite pelnyti taškų ir taip varžytis su kitomis keliaujančiųjų komandomis – būsite kviečiami atsakyti į smagų klausimą arba atliktį užduotį“, – pranešime cituojama ekskursijos-žaidimo sumanytoja Jono Šliūpo muziejaus edukatorė Ieva Žiubrienė.

Žaidimo dalyvių skaičius ar amžius neribojamas, o netikėtų istorijų turėtų išgirsti ir puikiai savo gimtąjį miestą pažįstantys palangiškiai.

Ekskursijos maršrutas keturis kilometrus drieksis patogia Palangos miesto gatvių ir parko danga, tad vienintelis besivaržančiųjų rūpestis – tinkama avalynė ir GPS vedlį turintis išmanusis telefonas. Dalyviai gali žaisti vieni arba susiburti į komandas. Lengvai suprantamas ir paprastas programėlės valdymas nekels keblumų įvairaus amžiaus ekskursijos dalyviams, o išmaniosios technologijos leis įtikinamai nukeliauti laiku atgal ir pajusti prieš šimtmetį permainomis alsavusio kurorto dvasią.

Žaidime labai laukiami ir specialiųjų poreikių turintys žaidėjai – kad keliauti būtų maloniau ir paprasčiau, susisiekite iš anksto ir pasirūpinsime lydinčiais savanoriais, o programėlę įdiegsime ir žaidimo taisykles paaiškinsime atvykus į muziejų.

Žaidimo trukmė – 1–1,5 val. Programėlės turiniui įdiegti reikia 140 MB laisvos vietos telefone. Visiems gegužės 25 d. prisijungsiantiems dalyviams renginys nemokamas, tačiau kviečiama registruoti savo komandą jau dabar užpildant internetinę anketą:

Daugiausia taškų pelniusios komandos bus apdovanotos organizatorių prizais, kuriuos bus galima atsiimti Jono Šliūpo muziejuje jo darbo valandomis visą savaitę po žaidimo.

Teirautis išsamesnės informacijos galima el. paštu j.sliupo.muziejus@lnm.lt arba tel. +370 698 16053.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

„Aurum" lenktynes - į Basanavičiaus gatvę!

Ar tikrai Palangai reikalingos „1006 kilometrų lenktynės“ vidurvasarį? Nesu priešininkas lenktynių ar kitų masinių renginių – kuo daugiau įvairių pramogų, ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Aplinkosauga

Beveik pusė Palangoje surenkamų atliekų – šiltuoju metų laiku

Tendencijos rodo, jog vis daugiau žmonių elgiasi atsakingai ir rūšiuoja atliekas, jei tik turi tam galimybę. Visgi atostogaujant atliekomis neretai ...
2024-07-18
Skaityti daugiau

Regionas

Susidūrė motociklininkas ir dviratininkė

Policija pranešė, kad antradienį, apie 19.15 val., Palangoje, Ganyklų ir Kretingos gatvių sankryžoje, susidūrė motociklas, kurį vairavo 33 metų vyras, ...
2024-07-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This