Pristatė jūros dugno tyrimų duomenis

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-17

Energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ kartu su partneriu „Fugro“ Klaipėdos universiteto organizuojamoje konferencijoje pristatė žvalgybinių jūros dugno tyrimų duomenis šalies mokslo bendruomenei. Šie duomenys buvo surinkti bendrovei ruošiantis statyti jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos jūroje, prie Lietuvos krantų.

Šiam projektui įgyvendinti buvo atlikti išsamūs jūros dugno tyrimai, skirti įvertinti Baltijos jūros dugno sąlygas, nuspręsti kur bus statomos vėjo elektrinės bei priimti sprendimus, susijusius su jų statyba ir projektavimu.

Offshore wind turbine farm

Tiriant šią teritoriją geofizinių tyrimų laivas „Fugro Frontier“ Baltijos jūroje nuplaukė apie 2000 km rinkdamas aukštos kokybės duomenis. Tyrimų laivas išsamiai analizavo jūrinio vėjo parkui skirtą 120 kvadratinių kilometrų teritoriją Baltijos jūroje, kur po vandeniu rinko dvimačius itin didelės raiškos duomenis, taip pat batimetrinius, sonaro su šoninio skanavimo funkcija ir magnetometrinius duomenis.

„Baltijos jūros dugno plotas, skirtas vystyti pirmąjį Baltijos šalyse jūrinio vėjo elektrinių parką, taip išsamiai dar niekada nebuvo tirtas. Siekiame, kad surinkti itin detalūs duomenys būtų naudojami ne tik jūrinio vėjo projekto vystymui, bet ir pristatyti Lietuvos mokslo bendruomenei, jūros dugno tyrėjams. Tai – dar viena iš projekto naudų“, – pranešime pažymi bendrovės atstovas Paulius Kalmantas.

Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto organizuojama konferencija „Jūros ir krantų tyrimai“ skirta Lietuvos tyrėjams, verslo ir pramonės, viešojo sektoriaus atstovams, siekiantiems pasidalinti mokslinių tyrimų rezultatais, geraisiais mokslo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdžiais bei kitomis aktualijomis.

INFORMACIJA

„Ignitis renewables“ statomas 700 megavatų (MW) jūrinio vėjo elektrinių parkas elektrinių parkas Baltijos jūroje galėtų pagaminti apie 3 teravatvalandes (TWh) žaliosios elektros energijos per metus, o tai užtikrintų ketvirtadalį dabartinio Lietuvos elektros energijos poreikio. Vystomo projekto dėka išaugusi vietinės elektros energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių panaikins priklausomybę nuo elektros energijos importo, skatins regiono transformaciją į tvarų žaliosios energetikos centrą bei prisidės prie planų Baltijos šalis paversti energijos eksportuotojomis į Vidurio Europą.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Klaipėdos universitetas - tvariausias Lietuvoje

Naujausiuose „Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2024“ reitinguose Klaipėdos universitetas (KU) įvertintas aukščiausiai iš visų Lietuvos universitetų. Šiuose reitinguose ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Darbostogos iš pajūrio: pliusai ir minusai

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Jūrinį vėjo elektrinių parką vadins „Curonian Nord“

Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ vysto pirmąjį jūrinio vėjo elektrinių parką Baltijos šalyse, kuris vadinsis „Curonian Nord“. Šis Lietuvos ...
2024-06-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This