Pristatys Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraštį

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-17

Gegužės 17 d., penktadienį, Klaipėdos parodų rūmų „Juodajame kube“ veiks Urtės Jasenkos parodos „Atmintis“ garso dienoraščio instaliacija.

Nuo 2023 m. rugsėjo Klaipėdos skulptūrų parke eksponuojama menininkės U. Jasenkos grafikos darbų, stiklinių paminklų paroda „Atmintis“. Ši ekspozicija skirta palaikyti Ukrainai ir pagerbti ten žuvusius bei vis dar drąsiai kovojančius karius, nukentėjusias moteris, vyrus ir vaikus.

Grafikos darbai pasakoja apie Ukrainą, bet dėl stiklo skaidrumo ir spaudos ypatumų per piešinius persišviečia mūsų žemė, kuri kalba apie Lietuvos istoriją. Stiklas – be galo trapi medžiaga, reikalaujanti priežiūros bei dėmesio. Vos per kelias dienas, gal net valandas, kūrinys gali pakisti ir susibjauroti, o planuotos stiklo savybės, reikalingos atskleisti kūrinio idėją, jau nebeatliks reikiamo vaidmens.

Iš pagarbos kūrybai ir esamai temai, menininkė savo darbų nepalieka likimo valioje ir bene kasdien, rytais su savo šuniuku atkeliauja į parką sutvarkyti, nuplauti paminklų. Dailininkė U. Jasenka šį kitų akims nematomą procesą nusprendė fiksuoti rašydama kūrybinį dienoraštį, su kuriuo galima susipažinti netikėta forma – garso albumo formatu.

Parodų rūmų „Juodajame kube“ lankytojai jau šį penktadienį bus kviečiami susipažinti su menininkės mintimis ir savo laiką skirti naujiems potyriams bei atradimams. Profesionalios aktorės A. Pikturnaitės jautriai įgarsinti dienoraščio fragmentai, apgaubti kompozitoriaus A. Jasenkos sukurtos muzikos, puikiai įkūnija dailininkės vidinį pasaulį.

Dienoraštyje U. Jasenka dalinasi savo kasdienybe vaikščiojant į Klaipėdos skulptūrų parką, tuo metu užplūstančiomis mintimis, jausmais apie šiuo metu Ukrainoje vykstantį karą lietuviškų nepriklausomybės datų fone.

Tekstai, idėja, paroda – Urtė Jasenka. Instaliacijos balsas – Alvydė Pikturnaitė. Muzika / garso dizainas – Antanas Jasenka. Animacija – Vykintas Labanauskas.

U. Jasenkos paroda „Atmintis“ Klaipėdos skulptūrų parke (parko dalis prie Trilapio gatvės) dar veiks iki gegužės 31 d.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Ukrainos karius pasieks 12 automobilių iš Klaipėdos

Artimiausiu metu iš Klaipėdos į Ukrainą pajudės krovinys su 12 naudotų automobilių, kurie nebenaudojami savivaldybės įmonės „Klaipėdos vanduo“ veikloje, tačiau ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Svarbu, Veidai

Nuo rusų okupacijos pabėgusi ukrainietė Klaipėdą vadina mažuoju Mariupoliu

38 metų Anna į Klaipėdą su vyru, 10-mete dukra ir 6 metų sūnumi atvyko praėjusių metų rugpjūtį. Iki tol jie ...
2024-06-15
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje - lietuviški ir berlynietiški prieskoniai

Birželio 28 d. Klaipėdos teatro aikštėje Domas Aleksa & Nnaji kvies leistis į muzikinę kelionę  su berlynietišku prieskoniu. Paskutinis Domo ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This