Kartu su ekspertais iš Australijos vertins klimato kaitos įtaką Kuršių nerijai

Aplinkosauga
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-21

Kultūros ministerija paskutinėmis vasaros dienomis Kuršių nerijoje organizuoja praktines dirbtuves, kuriose, vadovaujant Australijos ekspertams, bus vertinamas šios UNESCO pasaulio paveldo vertybės pažeidžiamumas klimato kaitai.

Kuršių nerija. Palmiros Martinkienės nuotr.

Praktinėse dirbtuvėse ekspertai pateiks klimato rizikos vertinimą, kuris suteiktų informacijos ir leistų Kuršių nerijos valdytojams nustatyti prioritetinius veiksmus, kurie sušvelnintų klimato kaitos poveikį kultūriniam kraštovaizdžiui.

Praktinės dirbtuvės Kuršių nerijoje vyks rugpjūčio 26–30 d. Pagal jų rezultatus vertinimo ataskaitą rengs Jameso Cooko universiteto Šiaurės Kvinslande (Australija) ekspertai, dalyvaujant kultūros paveldo, aplinkos, klimato, urbanistikos ir susijusių sričių ekspertams iš Lietuvos bei savivaldos ir vietos bendruomenės atstovams. Ši australų ekspertų grupė jau yra vykdžiusi panašaus pobūdžio projektus Vega archipelage ir Briugene (Bryggen) Norvegijoje – taip pat UNESCO pasaulio paveldo sąraše esančiose vietovėse.

Kuršių nerija, kaip ir daugelis pasaulio paveldo vertybių, patiria klimato kaitos, taip pat su tuo susijusį didėjančio turizmo, infrastruktūros plėtros, besikeičiančios žemės naudojimo praktikos poveikį. Manoma, kad šios tendencijos tęsis, intensyvėjant klimato kaitai spartės ir dar labiau paveiks ekosistemas, bendruomenes, įpročius, vertybes.

INFORMACIJA

Praktines dirbtuves Kultūros ministerija organizuoja įgyvendindama Norvegijos kultūros paveldo direktorato (Riksantivaren) inicijuotą UNESCO pasaulio paveldo apsaugai skirtą projektą „Kultūros paveldo pažeidžiamumo klimato kaitai indekso nustatymas“. Praktinių dirbtuvių darbas Kuršių nerijoje finansuojamas Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų dvišalio bendradarbiavimo lėšomis.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Neringoje ilgąjį savaitgalį vyks folkloro festivalis

Ilgąjį savaitgalį į vidurvasario šventę kviečia 26-asis tarptautinis folkloro festivalis „Tek saulužė ant maračių“ ir Joninės Neringoje. Birželio 21–24 dienomis ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Regionas

Dviračių taką Smiltynė-Juodkrantė atvers savaitgalį

Susisiekimo ministerija skelbia, kad Kuršių nerijos pėsčiųjų ir dviračių tako tarp Juodkrantės ir Pervalkos rekonstrukcija esą juda sparčiau nei tikėtasi. ...
2024-06-14
Skaityti daugiau

Kultūra

Godo Yorke akustinis pasirodymas Klaipėdoje

Atlikėja Godo Yorke po dvejų metų pertraukos sugrįžta akustiniam koncertui į Klaipėdą. Kaip sako pati dainininkė, į Klaipėdos gaivališką grožį atgal ...
2024-06-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This