Baltijos šalys stiprina bendradarbiavimą gynybos srityje

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-22

Trečiadienį Palangoje susitikę Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė, kad Rusijos agresijos akivaizdoje Ukrainoje būtina toliau tęsti trišalį bendradarbiavimą ir taip stiprinti kolektyvinį atgrasymą ir gynybą, o Baltijos šalių solidarumas turi būti kaip niekada stiprus.

„Rusija išliks ilgalaike grėsme Euroatlantiniam saugumui ir ypač Baltijos šalims, todėl mūsų šalių solidarumas turi būti kaip niekada svarbus,“ – susitikime su Latvijos ir Estijos kolegomis Andris Sprūds ir Hanno Pevkur sakė krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas.

Susitikimo pabaigoje ministrai pasirašė bendrą komunikatą dėl tolesnio bendradarbiavimo gynybos srityje. Karolio Kavolėlio/KAM nuotr.

Lietuvos, Estijos ir Latvijos gynybos ministrai akcentavo, jog parama Ukrainai turi išlikti vienu pagrindinių trijų Baltijos valstybių prioritetu, patvirtino įsipareigojimą kasmet Ukrainos saugumui ir gynybai skirti ne mažiau kaip po 0,25 proc. BVP. 

Artėjant NATO viršūnių susitikimui Vašingtone ministrai suderino ir svarbiausius siekius, tarp kurių, be įsipareigojimo investuoti į gynybą ne mažiau kaip 2,5 proc. BVP ir kritinių pajėgumų stiprinimo, ir vieni iš svarbiausių – NATO regioninių gynybos planų ir praktinis rotacinio oro gynybos modelio įgyvendinimas.

 Ministrai taip pat buvo vieningos nuomonės dėl bendradarbiavimo spartinimo vystant Baltijos gynybos liniją, kuri prisideda ir prie priešakinės NATO gynybos. Šis projektas trišaliame Baltijos valstybių kontekste turi ypatingą svarbą šalims vystant efektyvias kontrmobilumo priemones pasienyje su priešiškomis valstybėmis. Ministrai nusprendė, kad bendri įsigijikai ir pratybos paskatintų bendradarbiavimą šioje svarbioje srityje.

Susitikime Palangoje Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė sutelkti bendras pastangas ir į bendradarbiavimo karinių jūrų pajėgų srityje stiprinimą, į jį aktyviau įtraukiant ir naujausias NATO nares Suomiją ir Švediją, prisidedančias prie Baltijos regiono saugumo. Taip pat susitarė ieškoti bendrų interesų naujųjų technologijų srityje, kaip dronai, antidronai ir kt. įranga. „Mokomės iš karo Ukrainoje pamokų ir suprantame, kad konvencinius pajėgumus turi papildyti naujos technologijos“,  – pabrėžė ministras L. Kasčiūnas.  

Susitikimo pabaigoje ministrai pasirašė bendrą komunikatą dėl tolesnio bendradarbiavimo gynybos srityje.

Žymos: | | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangos kurorto muziejuje - ispanų filmų retrospektyva

Palangos kurorto muziejus kartu su Ispanijos ambasada, Ispanijos garbės konsulu Klaipėdoje Vytautu Lygnugariu, ir kino klubu „8 ½“ jau antrus ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Regionas

Iš Palangos ir Žibininkų - ekskursija autobusu 

Kretingos rajono turizmo informacijos centras pristato naujovę – ekskursiją autobusu iš Palangos ir Žibininkų į Darbėnų kraštą „Darbienū dyvū dyvā“. ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Regionas

„Rąžė” šią vasarą žada naujienų

Palangos socialinis klubas „Rąžė” skelbia oficialų sezono atidarymą. Šį vasaros sezoną žadama kur kas platesnė kultūrinė programa ir naujai atgimusios ...
2024-06-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This