Džiaugiasi įgyvendinusios svajonę tapti policininkėmis

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-22

Ugnė Gedminaitė ir Inesa Grišmanauskaitė tarnybą Klaipėdos miesto policijos komisariato Reagavimo skyriuje pradėjo maždaug prieš dvi savaites. Inesai pirmieji įvykiai, į kuriuos teko reaguoti, buvo Kelių eismo taisyklių pažeidimai, o Ugnei – vagystė ir nesmurtinė žmogaus mirtis.

„Pirmosios tarnybos dienos visiškai atitiko lūkesčius – svajojome apie šį darbą nuo vaikystės, to kryptingai siekėme, todėl dabar jaučiamės lyg žuvys vandenyje. Žinoma, dar daug ko reikia išmokti, ypač – dirbti su įvairiomis duomenų bazėmis. Tikriausiai vienintelis dalykas, kuris nustebino, tai kiek daug dokumentų reikia įvykiui įforminti – jiems užpildyti ir patyrusiam pareigūnui gali prireikti kelių valandų!“ – sako tarnybą pradėjusios pareigūnės.

Ugnė pasakoja, kad nors šeimoje sektino pavyzdžio – policijos pareigūnų – nebuvo, ji apie tarnybą policijoje svajojusi nuo pat mažų dienų.

„Nebuvo jokių svarstymų ar kitų svajonių – būti pareigūne man buvo daugiau nei svajonė. Todėl atsitiktinai socialiniuose tinkluose pamatytas kvietimas tapti jaunąja policijos rėmėja buvo lyg man adresuotas – nedvejodama užsiregistravau, mėgavausi ta veikla ir bendravimu su bendruomenės pareigūnėmis, taip pat gavau informacijos, reikalingos svajonei įgyvendinti“, – sako Ugnė Gedminaitė.

Inesos šeimoje tarnavusių policijoje giminaičių yra, gal todėl jos žavėjimasis uniformuotais pareigūnais artimųjų labai nestebino. Jaunąja policijos rėmėja, taip pat per socialinius tinklus, kartu su Ugne, tapusi Inesa sako, kad per tuos kelerius metus daug sužinojo apie policijos sistemą, gavo teisinių žinių, kartu su bendruomenės pareigūnėmis bendraudavo su visuomene įvairiuose miesto renginiuose. Glaudūs ryšiai su jaunųjų policijos rėmėjų veiklą kuravusiomis bendruomenės pareigūnėmis nenutrūko iki šiol.

Vis dėlto iškart po vidurinės į Lietuvos policijos mokyklą merginos nestojo – sako norėjusios įgyti aukštąjį išsilavinimą. Ugnė baigė teisės ir kriminalistikos studijas M. Riomerio universitete, o Inesa pasirinko studijų programą „Teisė ir teisėsaugos institucijos“ Lietuvos verslo kolegijoje. Studijuodamos praktikas atliko Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate. O baigusios 6 savaičių įvadinius kursus, čia pradėjo tarnybą policijos sistemoje.

„Pareigūnas turi būti ryžtingas, stiprus ir fiziškai, ir emociškai, ir svarbiausia – kupinas noro padėti kitiems, nesitikint nieko atgal. Nuo pirmos tarnybos dienos jaučiuosi esanti ten, kur turiu būti ir negaliu nustoti šypsotis. Tad visiems patarčiau – jei turite tvirtą svajonę, siekite jos kryptingai, neklausydami kas ką sako.“ – sako Inesa Grišmanauskaitė.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Gal pažįstate šį vyrą?

Ikiteisminį tyrimą atliekantys Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti atpažinti nuotraukoje užfiksuotą asmenį, galintį suteikti tyrimui ...
2024-06-17
Skaityti daugiau

Regionas

Kretingoje vyks pratybos, naktį - komendanto valanda

Šį šeštadienį ir sekmadienį Kretingos mieste ir apylinkėse vyks bendros Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos policijos, Viešojo saugumo tarnybos, ...
2024-05-25
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Pasieniečiai Vilniaus oro uoste sulaikė policijos ieškomą klaipėdietį

Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Norvegijos už tos šalies įstatymų pažeidimus išsiųstą klaipėdietį, vengusį teisingumo Lietuvoje. Pasak Valstybės sienos ...
2024-05-23
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This