KUL – pirmoji Baltijos šalyse unikali skrandžio operacija

Sveikata
Avatar photoAtvira Klaipėda
2024-05-22

Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) žengtas dar vienas žingsnis gydant nutukimą – atlikta pirmoji Baltijos šalyse endoskopinė operacija po skrandžio apylankos.

Pirmoji pacientė šiaulietė Agnė Rekienė šią operaciją užtikrintai vadina šansu vėl jaustis sveika, gražia moterimi bei mama.

„Pirmąkart, kai man buvo atlikta skrandžio mažinimo ir apylankos operacija, pasiekiau puikius rezultatus. Tačiau dėl nėštumo, artimo žmogaus netekties, streso praradau valią laikytis mitybos rekomendacijų, sunkiai sekėsi sportuoti. Augo svoris, pradėjo skaudėti nugara ir sąnariai, šlubavau, sutriko kraujospūdis”, – savo istoriją pasakojo moteris.

Ji baiminosi, kad svoris pasieks ankstesnį, siekusį 120 kilogramų, su visomis jį lydinčiomis sveikatos ir savijautos problemomis

„Nedelsiau ir pradėjau ieškoti būdų, kaip sau padėti. Nusprendžiau pasikliauti medicina. Pasitikėjau gydytoju Justu Biručiu ir jo komandos profesionalumu. Po operacijos jaučiuosi gerai ir ryžtingai: laikysiuosi mitybos plano, būsiu fiziškai aktyvi, konsultuosiuosi su medikais. Neabejoju, kad KUL medikų suteiktas šansas pakeis mano gyvenimą. Pasieksiu 70 kilogramų, puošiuosi suknelėmis, laisvai judėsiu ir būsiu pavyzdžiu savo sūnui. Jo mama bus sveika ir laiminga”, – šypsodamasi ir džiaugdamasi kalbėjo 45-erių moteris.

Agnė ragina ir kitus žmones, kuriuos kamuoja antsvoris, pasitikėti medicina bei naujomis jos galimybėmis, atrakinančiomis kelią į pokyčius.

Pirmąją Baltijos šalyse minimaliai invazinę endoskopinę skrandžio ir plonosios žarnos jungties plastiką atliko KUL gydytojas chirurgas, gastroenterologas Justas Birutis ir gydytojas chirurgas Oleg Aliošin. Medikai, ruošdamiesi operacijoms, patirties sėmėsi
Vokietijoje.

„Šių operacijų poreikį pasaulyje lėmė tai, kad kai kurie žmonės po skrandžio apylankos operacijos nesilaiko režimo, jiems vėl auga svoris. Jungtis tarp skrandžio ir plonosios žarnos dėl maisto pertekliaus išsiplečia. Dėl to pacientai praranda sotumo jausmą. Jį grąžinti galima pasitelkiant šiuolaikinės medicinos galimybes”, – pasakojo J. Birutis.

KUL medikai operacijos metu atliko minėtos jungties plastiką – ją susiaurino nuo 4 iki 1 cm.

„Tai naujausias metodas pasaulyje, kuris yra saugus ir efektyvus. Jungtį susiaurinome be jokių pjūvių, naudojant endoskopą pro burną su vos 1,5 centimetro metaline kabe. Moteris vėl jaus sotumą”, – J. Birutis.

Džiaugdamasis sėkminga pirmąja operacija gydytojas pasakojo, kad laikantis rekomendacijų, pacientei kris kilogramai, o svarbiausia – mažės rizika sirgti gretutinėmis ligomis, gerės jos gyvenimo kokybė.

Pasak O. Aliošin, operacija yra tik įrankis, kad žmogus vėl galėtų išmokti teisingo režimo ir padėti sau.

„Tai tarsi restartas. Galutinis rezultatas – paciento rankose. Mūsų siekis – padėti žmonėms įveikti nutukimą. Antsvorio turi daugiau nei pusė šalies gyventojų. Pagal nutukusių žmonių skaičių Europoje Lietuva yra penktoje vietoje. Per didelis svoris nėra tik kilogramai. Už jo slypi rizika susirgti pavojingomis gretutinėmis ligomis. Nutukimas skatina cukrinio diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų, sąnarių, kepenų, kvėpavimo sistemos ir kitų ligų raidą”, – aiškino gydytojas.

Endoskopinis nutukimo gydymas gali būti taikomas pacientams, kuriems anksčiau buvo atlikta skrandžio apylankos operacija, o ilgainiui svoris sugrįžo. Tokius žmones prieš operaciją konsultuoja gydytojai gastroenterologai, pacientams atliekami išsamūs tyrimai.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Sveikata

Ligoninėje tebeliepsnoja „gaisras“ 

Milijoninių skolų slegiamoje naujojoje Klaipėdos universiteto ligoninėje (KUL) vis dar niekaip neišsisprendžia problema, kai tie patys specialistai gauna ženkliai besiskiriančias ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

Sveikata

Ligoninė steigs Šeimos kliniką

Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) skelbia, kad planuoja įkurti Šeimos kliniką. Jos komandoje dirbs ir šeimos gydytojas, o akušerės galės stebėti ...
2024-06-05
Skaityti daugiau

Sveikata

Konsultavo dėl vėžio

Lietuvoje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų. Prognozuojama, kad susirgimų skaičius per 10 metų dar išaugs iki 30 ...
2024-05-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This